PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Ktoś zna , ktoś wie ? 2019-12-12 13:53:20
  Zagląda ktoś na portal Ratujemy krowy z Deszczna ? Ostatnio - jakiś obrońca - przedsiębiorca z Lipek Wielkich k. Gorzowa nabył do karmienia 180 sztuk bydła kilka skrzynek marchwi i 2 skrzynie kalarepy . Zna Ktoś tego gościa ? To , że obrończynie są normalne inaczej ale że facet który ma przejąć stado Skarbu Państwa (zabrane społecznie upośledzonemu chłopu) wyczynia takie głupoty ?
 • Przedruk z komentarzem 2019-12-02 17:06:05
  Uwaga , oto mądrości "obrońców " krów z Deszczna , przedruk wpisu : Ela Mikucka Co prawda krowy, to nie kury i złotych jaj nie znoszą, ale na ich eksploatacji, można zarobić całkiem sporo hajsu. A więc, ile na przykład na stadzie, no.....powiedzmy 100 krów? Zakładamy, że ktoś nam podarował stado krów, 90% stada to krowy mleczne typu HF. Zapładniając jałówki, po to by miały laktację i produkowały mleko, zakładamy, że każda da 9 tysięcy litrów mleka przy każdym cyklu laktacyjnym, a zysk ze sprzedaży litra mleka wynosi 20 groszy, to na jednej takiej sztuce mamy ok. 1800 zł. Czyli przy naszych podarowanych 100 krowach, zarabiamy na białym płynie wydalanym z ich sutków ostrożenie kalkulując 100-150 tys złotych. Krowy mleczne żywią się troszkę inaczej niż rasy przeznaczone na mięso, ale mimo wydatków na paszę, leki itp. na czysto miesięcznie hodowca zgarnie do kieszeni ponad 100 tysięcy złotych Mało? Dużo? Oceńcie sami... Zakładając, że "nowy gospodarz" będzie sztucznie zapładniał krowy i po kazdym cyklu porodowym na świat przyjdą następne "niewolnice", łatwo policzyć ile to milionów złotych w ciągu np. 10 lat. Jeśli są nam już podarowane a potrzebujemy hajsu na spłatę naszych długów, możemy wysłąc je do rzeźni i wtedy już....jesteśmy prawie milionerami bo właściciel rzeźni będzie musiał zapłacić nam 700 tysięcy złociszy. Ale to nie wszystko.....Pamiętajmy że 100 krów cieplnych, to 100 cielaków a jeden miesięczny cielak wart jest ok. 1000 złotych. W podarowanym stadze, trafiły nam się też byki, właściwie dla nas bezużyteczne, bo przecież nie dają mleka i nie rodzą cielaków, no ale ktoś kto je nam wspaniałomyślnie podarował, nie chce, byśmy je od razu zabili, no więc możemy się jakoś dogadać i po okresie 2 lat, zrobimy z nimi co będziemy chcieli, więc przeczekamy, bo w końcu ....jeden dorosły byk w rzeźni jest wart ok 5 do 6 tys. złotych. Złote kury? Ależ skąd! To tylko krowy.....niestety, ani wolne ani szczęśliwe. Mój komentarz : i pomyśleć , że taka intelektualna jest zdolna do wywoływania - chaosu - wśród "ciemnoty Obrońców". Wg. niej krowy - mieszańce mleczne - nigdy nie dojone , to one nadają się do produkcji mleka . Krowy - po "gigancie " cielą się raz w roku , a 100 % cieląt przeżywa do uboju , że byki w wieku pow. 30 miesięcy kosztują jak byki opasowe itd.
  • XXL 2019-12-02 17:08:40
   Nie ma co komentować , to są ludzie - generalnie bezmyślni , nieskorzy do wiedzy .
 • z okolicy 2019-11-16 20:25:49
  Darek Ł. , na FB piszą , że produkujesz (jako wegan) wegańskie siano i dlatego nakarmią krowy z Deszczna , czytaj , co pisze o Tobie i Twojej rodzinie - babka z Niemiec na FB : Dana Ratasiewicz Ależ zapewniam was obie, że to jest właśnie najczystszej roślinnej tkanki wegańskie siano, od wegana naturalnie, od innych nie kupujemy....Ten Pan już nie hoduje bydła, właśnie zamknął interes, bo przeszedł wraz z całą rodziną na weganizm. No i tyle siana mu zostało, to nam odsprzedał....
  • przedruk 2019-11-16 20:32:57
   Siberius Vaako 16 czerwca OBOZOWY RAPORT DZIEÑ 22😊 Drodzy przyjaciele💓 ..Uprzejmie donoszę....(hm, gdzies to było😊) iż towarzysze z obozu zachowywali się poprawnie😀 Ranek powitał nas pochmurnym niebem, chłodnym wiatrem i aurą ,co to jakoby miała osłabić w nas ducha walki. Próżne to nadzieje , w zasobach odnaleziono ciepłe fatałaszki i okryto mądre głowy...co by nie było dalismy rade. Że pracowite z nas bestie to fakt, więc postanowilismy wykorzystać "ciężki sprzet budowlany"( patrz saperka i łopata) do naprawy drogi na obóz ,efekt bezcenny ..droga dobra i słoñce wyszło zza chmur😄....i w brzuchach burczeć zaczęło..dlatego w obliczu głodu kuchnia zaserwowała dzis wyśmienitą zupę której przygotowanie to szczyt kulinarnych możliwości( jakby kto pytał to mówta że kocioł do warzenia sprawiliśmy spory, i mieszali my cosik to trochu łychy nie przypominało ,ale takiej kuchni to nam wszytkie łasuchy zazdroscą pewnikiem👍), oj podjedliśmy sobie.NOWĄ KUCHNIE OTWARTO😄 Jako że zapachy naszej strawy z wiatrem w dal uleciały wnet do obozu przyjaciół "ZIELONYCH" przygnały, ludzi niezwykle sympatycznych wspierających nas i krówki, od razu nastała atmosfera niedzielnej sielanki..natura, radość i mnóstwo rozmów. Korzystając z okazji część obozu udała się z naszymi goścmi na dłuugi spacer po przepięknych polach rezerwatu , towarzyszył nam wiatr, ptactwo, koniki i NASZE KRÓWKI , mamy nadzieję że podobało Wam się piękno nadwarcianskiej ziemi. Było rodzinnie..zmęczeni ale zauroczeni naturą dotarliśmy do obozu, gdzie dopiero teraz rozpętała się euforia radości..TU W TEJ CHWILI JEST NASZ DOM I NASI BRACIA Z ROGAMI W ŁATKI..KWINTESENCJA ŻYCIA...mamy nadzieję że "ZIELONI" zabrali ze sobą to serce rezerwatu i wrócą ..💓 ....a kto nie byl niech żałuje bo nasze śmiechy niosły się daleko, przepiękna niedziela pieściła odpoczynkiem a wiara w sercach że krówki niedługo będą WOLNE tylko nas jeszcze zjednoczyła i wzmocniła
   • bracia 2019-11-17 00:13:07
    To towarzystwo, to tak na poważnie ? Wygląda , że mają rogaciznę za braci , a jak z prezydentem , i ministrem ? Też po bratersku ? TU W TEJ CHWILI JEST NASZ DOM I NASI BRACIA Z ROGAMI W ŁATKI..KWINTESENCJA ŻYCIA..
 • ostrzeżenie 2019-11-16 17:09:15
  Czy Biuro Ochrony Zwierząt bierze odpowiedzialność za ludzi , którzy plączą się wśród kilkudziesięciu (60 ?) byków na tych łąkach w Zakolu Santockim ? Przeciez Ci ludzie proszą się o tragedie. Krowa (mieszaniec mięsny z limusine) , do której cielaka podejdzie obcy człowiek (szczególnie dziecko) rozniesie je na rogach . A tam jacyś nieodpowiedzialni ludzie nawołują na facebooku do robienia zdjęć krówkom . Może ktoś kto jest na FB , napisze jakieś ostrzeżenie - przed tragedią - do tych infantylnych obrońców (żeby nie powiedzieć ogłupiałych weganizmem). Tylko w ostatnich miesiącach byki zabiły ludzi pod Kościerzyna , Wieluniem i Wieruszowem. Zresztą niedaleko o Deszczna bo w gminie Bogdaniec , kilka lat temu dwóch rolników poniosło śmierć od bydła. Może Powiatowy Lekarz powinien ostrzec bo na to Biuro z Zielonej Góry , to te niemoty , plączące się po łąkach i nawołujące do wycieczek (i plujące jadem na rolników, za chów gospodarski ) - nie mają co liczyć.
 • No ludzie ! 2019-11-14 22:45:06
  Czy ktoś powierzyłby np. prowadzenie restauracji komuś , kto: 1. nie ma żadnego majątku tak jak ta organizacja której sąd nakazał wykonanie o przepadku bydła o wartości jakieś 400 tysięcy złotych , 2, komuś kto nie ma pojęcia o zarządzaniu restauracją , kucharstwie i kelnerstwie (czyli o chowie i hodowli bydła), 3. kto nie ma pieniędzy na zakupy produktów do kuchni (czyli na paszę dla bydła), 4. kto nie wie dla jakich gości ma serwować posiłki (czyli komu przekazać bydło - zgodnie z ustawą może to przekazać tylko jakiemuś rolnikowi wskazanemu przez wójta , zazwyczaj na podstawie uchwały rady , w zadnym razie na zasadzie "widzi mi się albo "po rodzinie "), No ludzie , to się w głowie nie mieści . To musiał zrobić jakiś upośledzony sąd na rzecz jakiejś upośledzonej grupy ludzi .
 • To jest piękne , wycieczki , teksty kabaretowe 2019-11-13 15:40:58
  To jest piękne , tak wygląda ochrona krów z Deszczna , Eva Pinochyeva Przylatuje 21.11 ideklaruje sie na niedzielna wycieczke 24.11. Prosze, podajcie kod, zebym namierzyla na mapie. Jezeli siora bedzie chciala jechac, to zamienie na 22.11. Godziny podam bluzej przyjazdu. Agnieszka Kościan, czy chcesz ze mna podjechac 22.11 przed swoim wyjazdem? o Dana Ratasiewicz Renata Domagalska Ale my tam nie pilnujemy, zeby nikt nie kradl, tylko po to aby nam nie zarzucano zaniedbania stada, przeciez juz napisałam o  o Dana Ratasiewicz Renata Domagalska Rozumiem, że jakbyś sama krową była i od 10 lat żyła pod gołym niebem, to byś się na śniegu cieliła... Wbrew pozorom one wiedzą, co jest dla nich najlepsze i mają instynktownie opanowane pory roku.…Zobacz więcej o Renata Domagalska Dana Ratasiewicz Nie chciałabym ci przeszkadzać w zniżaniu się do dna ale nadmienię, że we wrześniu i październiku nie było śniegu w PL. Pastuch ktoś i po coś przecina jak sami donosicie.  o Dana Ratasiewicz Renata Domagalska No właśnie po to żeby się krowy rozlazły, i żeby w szkodę szły i się mieszkańcy skarżyli. Poziom dialogu sama wyznaczyłaś już w pierwszym zdaniu. Jest "bardzo inteligentny".
  • proste pytania 2019-11-13 16:27:45
   Jedna z najaktywniejszych obrończyń napisała j.w. : Eva Pinochyeva Przylatuje 21.11 i deklaruje sie na niedzielna wycieczke 24.1. O key pani Eva ; A kto wykonuje czynności posiadacza bydła ? Aaa, nikt ? Czyli jedna pani z Niemiec , no tak ale ona była w niedzielę (i jak napisała ) tylko od 10,00 do 17,00 aby zrobić zdjęcia i opublikować je na facebooku jak broni "krówek" , jak je kocha, jak walczy ...jak wzywa do wpłat (kiedyś przez google pay , 3500 abonamentów). A nasze władze ? A one jeżdżą tam gdzie cielak zgubił jeden kolczyk albo zgłoszenie nastąpiło po 8 dniach od wycielenia.
 • Radosław 2019-11-11 15:29:07
  Ja mogę przyjąć 30 jałówek , zaopiekuję się jak trzeba.
  • szkoda słów 2019-11-11 16:57:17
   Uważaj bo Obrończynie zaraz naubliżają ci od najgorszych i będą to powtarzały , aż do zamęczenia . Nie zdajesz sobie sprawy jak w walce o to by gatunek krów wyginął (byki mają być wykastrowane , krowy mają być niezacielane i niedojone ) te obrończynie potrafią jazgotać . Latem d..y grzały na słoneczku wśród cielaczków , a teraz gdy zimno , mgła i ptaszki odleciały , żądają by okoliczni rolnicy karmili stado , które wyjadło trawę na udostępnionych łąkach . Mało tego , zdjęcie rolnika , który te łąki udostępniał obrzucają " błotem" jako ... Szkoda słów.
   • Mariusz74 2019-11-12 09:22:43
    Nic dodać , doskonale to opisałeś. Do informacji wszystkich zainteresowanych krowami za darmo. Nie dajcie się wrobić, bo zostaniecie ograbieni z waszych pieniędzy i zdrowia. Z tych krów nie będziecie mieć korzyści, po pierwsze tak jak kolega wyżej napisał, nic z tych zwierząt ani ich potomstwa nie może trafić do obrotu, będziecie nieustannie nękani przez kontrole PIW, oraz ARiMR po co wam to. Po drugie po cichu BOZ będzie chciało od was jakąś kasę za zwierzęta , pewnie w formie darowizny , oporni będą nękani łażeniem i zaglądaniem po podwórko przez pseudo inspektorów BOZ . Życzę wszystkim rozsądku , nie dajcie się zwariować. Boz zwietrzył interes ... to teraz niech ma. Pozdrawiam.
 • On 2019-11-11 14:01:07
  A nie można podjechać i se kilka wziąć skoro bez opieki ? Ja kiedyś zostawiłem rower pod sklepem i po 10min. nie było po nim śladu, a nawet 100zł nie był wart, co innego taka krowa...
  • Apel 2019-11-11 20:13:05
   🕵️‍♀️ APEL - DYZURY PRZY STADZIE 🕵️‍♀️ Drodzy grupowicze, jak wszyscy wiemy, w zeszłym tygodniu ewidentnie ktoś "dopomógł" naszym krowom, aby opuściły teren pastwiska i zrobiły sobie wycieczkę w miejsce dobrze im znane, czyli w stronę wioski. W konsekwencji tego mamy problem z powiatowym lekarzem weterynarii. Na ten temat jest na grupie osobny post z dnia 09.11.19. Od czasu rozwiązania obozu 01.09.19. jedynym człowiekem doglądającym stada regularnie jest Pan Piotrowski, który koniecznie potrzebuje w tej kwestii naszego wsparcia. Poza nim stado odwiedza oczywiście Iza Kwiat (właśnie na miejscu), jak i inne osoby z grupy, ale ich wizyty są nie regularne, czy też nie skoordynowane. ❗️Apel do wszystkich z okolic Ciecierzyc ❗️ odwiedzajcie stado, choćby na 1-2 godziny sprawdzajcie stan elektrycznego pastucha obserwujcie okolicę, czy ktoś "podejrzany" się tam nie kręci fotografujcie każdy ślad wskazujący na działania "niewidzialnej" ręki (np. otwarty pastuch, co może zrobić tylko człowiek) INFORMUJCIE GRUPE w komentarzu, kiedy (dzień+godzina) możecie być na miejscu Aby uniknąć dubletów, przede wszystkim z Panem Piotrowskim, proszę o kontakt na priv. w celu wymiany danych kontaktowych. Jeśli sami mieszkacie za daleko, ale macie znajomych, przyjaciół, którzy są z okolicy, może oni przejmą na siebie to nadzwyczajne zadanie? Spacer po terenie przepięknego rezerwatu z równoczesną "misją"
   • Mariusz74 2019-11-12 09:03:54
    Może wasza aktywistka Lindane z Zatonia zacznie pilnować , skoro ma tyle czasu żeby nie proszona łazić po cudzych posesjach i robić zdjęcia a następnie wypisywać kłamstwa chwytające za serca i portfele ludzi naiwnych to niech waszymi krowami się zajmie. Jak byście lepiej karmili i oddzielili krowy od byków to pastucha by wam nie rwały, a tak to szukacie mitycznych niszczycieli zagród. Na krowach niestety nie udało się wam zarobić , a i lemingów coraz mniej, sorry taki mamy klimat. Mam nadzieje że to stado pociągnie wasze pseudo "' biuro ochrony zwierząt '' na dno , tam gdzie wasze miejsce. Zapomniałem dodać że jak wasze krowy będą nadal niszczyć nasze uprawy to bekniecie za to, czasy że od upośledzonego nic nie dało się wyciągnąć minęły bezpowrotnie , was puścimy w skarpetach, czekamy tylko co wyskrobie PIW> Pozdrawiam serdecznie działaczy.
   • Ona 2019-11-12 09:19:21
    Co szum medialny zakończony, fleszy brak, ekolodzy bicie piany. Przypnijcie się do krów łańcuchami, zostanie z nimi do końca.
   • 6 tygodni bez nadzoru ? 2019-11-12 12:02:18
    Bydło przez 6 tygodni bez stałego nadzoru ? Ludzie , to się głowie nie mieści . I te... mają czelność posądzać , że ktoś pastucha uszkodził ? A w ogóle ten pastuch to nie czasem na akumulator ? A akumulatora nie należy doładowywać ? A w czasie deszczu to pastuch działa z mocą ? Co za głupoty tych "inspektorów" . A w ogóle co to za funkcja , jakaś urzędowa czy to tylko tak dla zmyłki , ze jakaś funkcja urzędowa ?
 • warszawka 2019-11-11 13:56:52
  Ekooszołomów wysłac na export jesli ktokolwiek ich przyjmie , dziki wybic , bydło z Deszczna ROZDAC okolicznym rolnika zakolczykowane , przebadane BO to bydło radzi sobie od lat bez pomocy ludzi , jest zdrowe , NIE to co zachodnie HFy wyrzyłowane 3 laktacje i utylizacja . Jeśli zostanie to bydło wybite bedzie to SKANDAL jak AMBERGOLD nie wolno zniszczyc puli genetycznej tak odpornego STADA . Rozumiem ze ZACHODNIM LOBBYSTA to nie na reke .
  • Mariusz74 2019-11-12 08:45:23
   Myślę że nie masz pojęcia o czym mówisz. Z punktu widzenia rolnika te krowy nie przedstawiają żadnej wartości , są bezproduktywne. Nadają się tylko do utylizacji.
  • sąsiad 2019-11-12 17:26:35
   Co ty pier...sz , o puli genetycznej ? Czy ty w ogóle masz pojęcie co to jest gen i pula genetyczna ? To są kundle wielokrotnie ze sobą spokrewnione , bez jakiejkolwiek wartości hodowlanej . Kolega - wpis poniżej - ma w pełni rację gdy twierdzi , że wspomniane bydło nie ma wartości hodowlanej (to jest tylko wartość do przeznaczenia na karmę dla psów i kotów). Cielęta od tych krów mają wartość żywca do spożycia (mają udokumentowane pochodzenie od matek zarejestrowanych , chociaż bez paszportów).
   • xd 2019-11-12 21:26:02
    To u ciebie tez w rodzinie pewnie roznie bywało
 • Sub 2019-11-11 13:02:55
  i to jest właśnie oblicze "ekologów" darli mordy a problem jak był tak jest.
 • Barbara 2019-11-11 12:45:58
  Wpisać w Google , ...zieloni milionerzy, po co pracować na roli, lepiej być zielonym czynownikiem
 • andrzej jarka 2019-11-11 10:43:45
  za kilka miesięcy znowu wybory to się pomyśli
 • łukasz 2019-11-11 09:48:50
  Koledzy proszę wpisać w wujka Google ,...sprawozdanie finansowe za rok 2018 WWF Polska wynagrodzenia dla kilkuosobowego zarządu to kilka milionów złotych, zarząd to sami obcokrajowcy, Żerują jeszcze na niewiedzy i naiwności polaków. Jak poczytać niezależne media zielony aktywista zarabia około 20 tys zł miesięcznie. Stawka za jednodniową akcję to nawet 600- 700zł. Kasa do kieszonki wpływa a krówki ich nie obchodzą. Jan Szyszko wiedział że zieloni tylko wyciągają kasę i chciał im to ukrócić stąd też była na niego niesłychana nagonka.
 • Xyz 2019-11-10 16:55:19
  Wolna amerykanka a niech zwykłemu rolnikowi byk.kolczyk zgubi i wpadnie Kontrola to już problem i do wszystkiego się Przy$8$dalaja. Wyrżnąć to w pień a nie cackac sie Za pieniądze podatnikow.
 • filip 2019-11-10 14:41:31
  baranem byc na rozum nie szkodzi

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.174.225.82
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

KONTAKT24

Widziałeś, słyszałeś coś ważnego? Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz do nas! Opublikujemy, zainterweniujemy, pokażemy całemu światu. Jesteśmy dla Was 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

DODAJ PLIKI

Kliknij lub przeciągnij pliki z dysku i upuść. Max. rozmiar pliku 4 MB.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.