PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 48

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast poprzez naciśnięcie !
user Biała 2019-12-22 16:38:40
Było cztery lata u cztery zimy na podjęcie odpowiednich kroków i uchronienie polskich hodowli świń lecz wszystko zniszczono.Teraz kopiecie studnie gdy pożar wybuchł na zachodzie kraju.
Zgłoś
user Marek 2019-12-23 07:50:11
Np rok temu totalni blokowali zmiany prawne i próby zwiększenia możliwości odstrzału dzików. PO/PSL albo przyklaskiwali "obrońcom dzików", albo w najlepszym razie nabrali wody w usta. Co do tej pory zrobił PSL ws ASF? Od czasu do czasu puszczają bąki chyba tylko. Obserwujmy jak teraz opozycja {w tym PSL) zachowa się w senacie, jakie teraz znajdą powody, żeby blokować walkę z ASF. P
Zgłoś
user wodo 2019-12-22 11:53:35
Ech Polacy, Polacy. Specjaliści w każdej dziedzinie, mający doskonałą receptę na każdy problem. Plaga nożowników - zabronić posiadania noża. Postępujące ocieplenie klimatu - zamknąć ekologów w więzieniach. Wypadki na przejściach dla pieszych - wprowadzić pierwszeństwo dla pieszego już od klatki schodowej. Za mało dzieci - zapłacić za ich posiadanie żeby biedni mieli ich więcej, a zapłacili za to pracujący. Politycy kradną - wstawić tam naszego polityka wtedy będzie kradł uczciwie. Dokładnie tak samo jest z ASF - to człowiek (skur..syn) zawlókł chorobę na zachód Polski nie dzik, a wszyscy chcą wystrzelać dzika. I to usprawiedliwia podniesienie płac dla weterynarzy i zwiększenie zatrudnienia. I im będzie zależeć na tym, żeby wyeliminować ASF? A to oni nie wiedzą, że jak go wyeliminują to się ich zwolni?!?! Ku..wa z kogo oni robią idiotów? Po kiego ch..a wybijać i utylizować świnie z terenów objętych chorobą wśród dzików? Obszar się izoluje, poddaje kwarantannie i usuwa ogniska, a nie wybija wszystko jak leci, w tym zdrowe hodowle. Gdyby wszyscy poważnie podchodzili do bioasekuracji nie byłoby problemów. A co, nie ma oddziałów zakaźnych dla ludzi? I co, tam pracują roboty czy ludzie? I jakoś personel, choć mocno narażony, nie choruje. Zrozumcie, że wirus ASF jest na tyle trwały, że jego całkowite wyeliminowanie ze środowiska nie jest możliwe !!! Tak jak z wirusem ludzkiej ospy, którego wyeliminowanie odtrąbiono dawno temu. Weźcie się ogarnijcie bo rzygać mi się chce jak czytam te durne wpisy o zbawiennym wpływie strzelania do dzików na zdrowie świń. Tabuny ludzi łażących po lasach i strzelających do dzików rozniosą chorobę dużo skuteczniej niż dziki. Ile postrzałków dzików zostanie znalezionych? Co, może myśliwi albo inni dzielni strzelcy, będą łazić całymi dniami żeby znaleźć postrzałka? Kto rozpozna w lesie zarażonego dzika i posprząta, zdezynfekuje ślady jego krwi? A myśliwi może spalą swoje upaprane ubranie zanim wyjdą z lasu, albo zdezynfekują samochody? I na koniec pytanie - gwarantujecie, że nie znajdzie się skur...syn świniarz i skur...syn handlarz, którzy dla zarobku oleją zakazy i sprzedadzą zarażone świnie „na karmę”, a ta pojedzie w Polskę? I nie będzie kolejnych skur..synów, którzy o tym wiedzą i nikogo nie poinformują, bo nie są "kapusiami".
Zgłoś
user zxc 2019-12-22 12:15:01
Świnia na karmę ? w Polsce jest zakaz karmienia mączką kostną
Zgłoś
user wodo 2019-12-22 12:43:52
A karmę dla psów, kotów, lisów i innych to się robi z reniferów?
Zgłoś
user slav 2019-12-22 13:34:55
wodo idąc twoim tokiem rozumowania to rolnik zawsze winny bo musi w polu wykonać prace polowe , zebrać słomę a że dziki całymi watahami buszują to ryzyko przeniesienia wirusa rośnie , przejeżdżając przez drogę gminną i zostawiając kawałek błota roznoszę wirus.Zmieszając populację dzika ryzyko drastycznie maleje a potrafią buchtować 30 metrów od zabudowań . Ale to rolnik winien jeśli poda skażone zboże lu słomę , dzik niewinny . Mogę ci pokazać moje pola z zasiewami tej jesieni gdzie kilka ha zostało doszczędnie zbuchtowane.
Zgłoś
user wodo 2019-12-22 18:08:00
Przykro mi, ale nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem.
Zgłoś
user do wodo ekologa 2019-12-23 12:23:33
ni nie zrozumiał bo ekologa nie da się zrozumieć... to przybysz z matplanety. Bełbbocze jak poturbowany przez odyńca za stodołą...
Zgłoś
user Rolnik 2019-12-23 08:20:34
Po części masz rację. Ale trzeba zredukować ilość dzików, jest ich stanowczo za dużo.
Zgłoś
user do wodo 2019-12-23 12:20:28
Ty wodo to chyba ekolog bo taki durnyyy że aż dziki na pomór padają jak muchi w wucecie
Zgłoś
  • 1
  • 2