PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Gustaw 2020-02-07 13:54:14
  @ jola______dziecko ile ty masz lat, skończyłaś podstawówkę dziecino niech rodzice wezmą się za twoje wychowanie.
 • jola 2020-02-06 20:18:16
  Jak sie pojawiå w mojej okolicy ..TO WALE DO NICH Z OSTREJ NIECH ZOBACZA CO CZUJA TE ZWOERZETA W OSTATNICH CHWILACH ŻYCIA...
 • Edward 2020-02-06 20:07:37
  Mysliwi, teraz wy bedziecie zwierzyna łowną.
 • JFK 2020-02-05 23:15:18
  W związku z tym że, @ młody nie odpowiedział na pytanie, można uznać że jego wpisy to internetowa fikcja, jak miliony innych.
 • Ślązak 2020-02-03 16:43:15
  Do jfk! Gdybym Ciebie trolem nazwał to bym trole obraził. Mądrala się znalazł!
 • JFK 2020-02-03 08:40:12
  Do @młodego, cytuję.. książkę bym napisał, ,...fałszowanie protokółów, niedotrzymywanie ustawowych terminów, czyli śledzisz poczynania koła, i wydałeś mu prywatną wojnę, tylko nie napisałeś o co idzie wojna, Oraz masz pretensje do 140 tys myśliwych a nie do pojedynczych osób, to ja ci coś napiszę,.... Całe polskie rolnictwo powinno się zorać i zniszczyć,... mieszkałem 7 lub 8 dni w agroturystyce i gospodarstwie ekologicznym, a rolnik właściciel wieczorami wyjeżdżał w pole pryskać, dla siebie miał przydomowy ogródek, napisałem do ciebie w taki sposób jak ty rozumujesz, że jeden winny, a obwiniasz wszystkich. Wcześniej dobrze napisałem, twój światopogląd jest jeszcze emocjonalnie niedojrzały....Ponawiam pytanie jakie prawo złamało koło łowieckie, tylko wtedy można rozwinąć dalszą dyskusję.
 • gucio 2020-02-02 21:07:22
  @ Gospodarz, całe szczęście że są mądrzejsi od ciebie i nie dają wam broni do ręki.
 • JFK 2020-02-02 21:05:49
  Do młodego, z treści twoich tekstów nic nie wynika, powiedz gdzie jest przyczyna i jakie prawo złamało koło, jeżeli tego nie wyjaśnisz to twój wpis jest tylko pustą ..gadaniną.
 • Ogrodzony 2020-02-02 18:13:56
  Dobrze że ja mam ogrodzone. Teraz zima to tak dla przyjemności po kawie jadę sobie objechać moje pola i patrzę czy ogrodzenie całe. Sama przyjemność a nie nerwy bo znowu naryte i polatane pole.
  • Jerzy W. 2020-02-03 00:19:54
   Masz rację "ogrodzony". Zająłeś zwierzynie część ich terenu i masz to gdzieś ale myśliwi to "świnie". Fajnie
   • franek 2020-02-04 16:24:41
    miejsce zwierzyny jest w lesie a nie na rolniczych uprawach. My rolnicy możemy dokarmiać zwierzynę i ptactwo o ile nam ktoś za to zapłaci.
 • ala 2020-02-02 17:12:57
  Wytłuc te szkodniki tak jak to NIEMCY zrobili .
  • Luk 2020-02-03 11:08:29
   Niemcy zawsze bronią swojej gospodarki jak niepodległości a u nas z gospodarką dziki zrobią co zechcą bo niestety w praktyce rolnik ma mniejsze prawa od dzika
 • Łowczy do Młodego 2020-02-02 16:12:38
  @Młody, musisz pójść wreszcie do szkoły. Gospodarkę łowiecką prowadzi Koło Łowieckie. Pan Minister w rozporządzeniu napisał: „myśliwy powinien ustalić u dzierżawcy lub zarządcy obwodu łowieckiego lokalizację nęcisk w obwodzie łowieckim, a dzierżawca lub zarządca obwodu łowieckiego powinien uzgodnić ich lokalizację na terenach leśnych z właściwym nadleśnictwem” i oczywiście z właścicielem gruntu, jeżeli ambona i nęcisko ma być na gruncie prywatnym. Zarząd Okręgowy PZŁ nie ma uprawnień, aby się w tej sprawie wypowiadać. Jeżeli Myśliwy ustali, co musi (patrz powyżej) to może sobie zrobić nęcisko, gdzie chce. I nie musi mieć na to zgody ani Pana Premiera, ani twojej, ani ZO PZŁ. Mało tego, ani ty, ani premier ani ZO PZŁ nie może mu tego zabronić. Ubzdurały ci się „nielegalne nęciska”…
  • Mlody 2020-02-02 16:41:23
   No i ładnie kolego napisałeś mam pismo od nadleśniczego że nie zezwolił ani na necisko ani na jak i również na urządzenie łowieckie.. Chciał byś jeszcze coś dodać? Nie wspomnę o takich rzeczach jak fałszowanie protokołów szacowania nie wydawanie protokołów nie przestrzeganie ustawowych terminów, polowanie przy zbiorze kukurydzy blisko przy maszynach. Książę bym napisał nie broń czegoś co jest nie do obronienia ale to może świadczyć tylko o tym że albo postępujesz w swoim kole tak jak wyżej opisałem albo jesteś tak naiwny?
  • Łowczy do Młodego 2020-02-02 17:31:30
   @Młody, w naszym Kole postępuje się zgodnie z przepisami. Jest 2.550 Kół Łowieckich w Polsce, i z pewnością nie we wszystkich Zarządy działają zgodnie z prawem. Widocznie trafiłeś na takie. W Polsce jest ponad milion rolników, a kilka tysięcy z nich nie stosuje bioasekuracji i jeździ traktorem po pijaku. To nie znaczy, że wszyscy rolnicy tak mają. Nadleśnictwo nie może zabronić budowy ambon i tworzenia nęcisk. Może jedynie wskazać inną lokalizację. W tym konkretnym przypadku – wybudowania ambony bez uzgodnienia z Lasami Państwowymi ani z Zarządem Koła - radziłbym abyś zgłosił sprawę w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i złożył doniesienie do prokuratury. Zarząd Okręgowy może – ale nie musi – na ich wniosek wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec Zarządu Koła oraz Myśliwego, za „wykroczenie łowieckie”. Ustawa „prawo łowieckie” tego nie penalizuje, nie jest to ani wykroczenie ani przestępstwo. Tylko regularne składanie zawiadomień na Policję i do Lasów Państwowych – Regionalnej Dyrekcji – może uzdrowić sytuację w konkretnym Kole. Tak samo, jak regularne informowanie Policji i Sanepidu, że rolnicze dziecko przynosi do szkoły regularnie wszy i ma siniaki.
   • mlody 2020-02-02 18:10:55
    Zgadzam się z Tobą tego mi brakowało w twoich wszesniejszych wypowiedziach. Jestem rolnikiem i często też nie waham się publicznie skrytykować rolnika który np. Nie przestrzega bioasekuracji. Denerwuje mnie porostu to że niektórzy ślepo bronią myśliwych nie znając sprawy i to się tyczy też rolników. To od nas zależy jak będziemy żyć razem uważam że prawo łowieckie powinno być zmienione na bardziej czytelne i żeby ktoś miał nadzór nad kołami. Rolnicy kontrolowanie są przez cały rok np. ARiMR. A u was wygląda to tak że koledzy kontrolują kolegów . Nie jestem wrogiem myśliwych mam wielu kolegów którzy są świetnymi ludźmi. Dlatego myśliwi którzy postępują zgodnie z prawem powinni głośno mówić o tych co złe postępują. Bo jeśli milczy ie to jesteście utożsamiani z tymi złymi mysliwymi
   • Łowczy do Młodego 2020-02-02 18:51:33
    Nie milczymy. Załatwiamy większość spraw we własnym gronie, nie zależy nam na „reklamie”. U nas dokładnie sprawdzamy, kim jest kolejny „młody” kandydat na myśliwego i czasami odmawiamy stażu chętnym, którzy dali się poznać jako aroganccy i nie przestrzegający prawa i zasad współżycia na wsi. My też jesteśmy rolnikami. Nasze Koło jest w większości lokalne – rolnicze. Również nie każdy myśliwy z okolicznych wsi może zostać członkiem naszego Koła. Cenimy sobie spokój i dobre obyczaje. Rolnik – myśliwy, który ma grunty na naszym obwodzie, a którego nie chcemy w Kole zawsze dostaje odstrzały na dziki i drapieżniki na swoim terenie. Dostaje również odszkodowania. Czasami – jak mamy trudności z planem – może strzelać na swoim gruncie sarny kozy. My też tam wykonujemy odstrzał, to teren naszego obwodu.
 • Łowczy do Młodego 2020-02-02 14:10:06
  @Młody, co to jest "nielegalne nęcisko"? Oświeć proszę czytelników i wytłumacz.
  • Mlody 2020-02-02 14:24:30
   Panie łowczy a można robić necisko wszędzie i stawiać ambony wszędzie gdzie się chce? Kto jak kto ale łowczy powinien takie rzeczy wiedzieć.. Chociaż z tym bywa różnie
 • Komandos 2020-02-02 13:32:36
  Przecież to normalne że myśliwi to kasta nie do ruszenia. Jedyna nadzieja w tymże od czasu do czasu strzelają do siebie
 • JFK 2020-02-02 11:50:20
  Takich bredni jak pisze, nn, młody czy ślązak dawno nie czytałem to są wypociny sfustrowanych młodych ludzi, którzy na co dzień mają problemy sami ze sobą. lub mają problemy rodzinne, i muszą to na forum wylać swoje żale pod wpływem swojej słabej psychiki. Oby redakcja nie brała na serio takich bredni pisanych przez nn, młodego, czy ślązaka lub podobnych do nich trolli.
  • Mlody 2020-02-02 12:32:23
   Brednie? No to odpowiedź mi proszę na to pytanie gdy byś miał dowody na to że koło łowieckie nie przestrzega prawa gdzie byś się udał? Chyba normalnym jest to że szukał byś sprawiedliwości w zarządzie okręgowy. A zarząd okręgowy olewa sprawę jest to normalne to kto ma egzekwować prawo w pzł? Zadzwoniłem na policję a policja powiedziała że to są sprawy wewnętrzne w pzł?! To pytam się po co jest te prawo? Ludzie w jakim kraju my żyjemy. Mam dowody na łamanie prawa przez jedne z kół łowieckich chętnie podzielę się z redakcją. To wy myśliwi powinniście piętnować takie koła a tak to stajecie po stronie ludzi którzy łamią prawo. Jak wy chcecie później być postrzegani przez obywateli? Prawo łowieckie jest do zmiany bo to jest patologia
   • Gospodarz 2020-02-02 17:58:55
    Myśliwi to taka ala sekta wzajemnej adoracji są wszędzie w gminie policji sądzie rządzie łączy ich wspólna namiętność pytanie do czego lub kogo?Są zupełnie niepotrzebni dajcie te same prawa rolnikom i po kłopocie tylko co oni biedni by zrobili bez tej swojej sety.
 • Atlas 2020-02-02 11:23:52
  Brednie o myśliwych którzy wolą polować na sarny a nie ruszają dzików których jest bardzo dużo na twoim polu to możesz koleś opowiadać głupkom z organizacji antyłowieckich.
  • Komandos 2020-02-02 13:23:35
   Sarnina jest smaczniejsza dlatego wolą polować na sarny....proste

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.232.188.251
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.