PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze do tekstu:

Tuczniki znów drożeją!

Komentarze 15

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user chłop 2020-02-05 14:27:19
Przynajmniej zboże macie tanie, jak ...zboże. To Wam się teraz nieźle hodowla opłaci. Jęczmień po 640-680. 850, to juz było i jakoś nie widać powrotu, chyba kilka lat temu. Żałosne.
user Grzesiek 2020-02-09 09:29:47
90 złoty to koszt 100 kg paszy. Świniak zje 220. 230 na 120 kg 200 zł pasza. Prosiak samym nie wiem ile bo mam maciory ale pewnie ponad 350 Dolicz upadki i leki 50 zł i masz 600 kosztów. Ten zysk już nie wychodzi tak fajnie
user Daniel 2020-02-04 17:21:25
Ja nie produkuje bo jestem sadownikiem ale uważam że te 6 zł to śmiech na sali ten tucznik powinien z 12 zł za kg kosztować skoro wędlina średnio 30 zł za kg
user bart 2020-02-05 13:55:15
Panie żałosny sadowniku od siedmiu boleści. Kup Pan wieprzka za 6 zł ,transport do rzeżni,ubój,rozbiór,produkcja,zapłać wodę,prąd,odpady,lekarza wet,ludzi,zus,podatki,zapakuj towar,zawież do sklepu,zapłać czynsz w sklepie,zapłać ekspedientce,zapłać zus,obietnice rządzących (...) ...mogę tak długo.A potem że wędlina 30zł. Też mogę powiedzieć czemu jabło w sklepie tyle kosztuje?Przecież samo rośnie.
user robert 2020-02-05 21:49:34
dobra dobra to czemu nie kupujesz tej wedliny za 3 dychy tylko idziesz i kupujesz z promocji za dyche czy 12 zł, bo patrzac na to ze wpitolisz z pol kg na kolacje to na pewno nie kupisz drozszej bo (sory za slownictwo)przezresz chocby i najlepsza pensje...a zaklady to az tak zle nie maja bo z jednego kg robia prawie 2kg dziekuje i dobranoc
user Jony 2020-02-07 16:36:50
A policz koszt paszy, wody, prądu, budynków inwentarskich, weterynarza, pracy rolnika, utrzymania loch które dają prosięta i czasu jaki trzeba trzymać tucznika aby urósł, a rzeźnik kupi przerobi i sprzeda w kilka dni. Zapomnieli już jak za to 3 zł rolnikowi dawali, bo muszą zarobić więcej niż zapłacą rolnikowi, brak słów.
user Eugeniusz 2020-02-04 17:20:18
Ciekawy jestem, jaki udział w rynku jest duński i amerykański ?
user Dionizy 2020-02-04 16:07:03
Jak tam mala gielda dzisiaj wie ktoś?
user Marek 2020-02-04 16:27:17
Plus 1 eurocent
user Zygmunt 2020-02-04 13:27:06
dziś światowy dzień rzeźnika oj damy sobie ze szwagrem w palnik. U nas to z dziada pradziada kabany się szlachtowało. Jak to mówią, co w rodzinie to nie zginie. Już kiełbaska swojska i kaszanka czekają. Oczywiście kiszony ogórek też być musi. ABSOLUT-nie damy w palnik. Raz się żyje, raz się krowiarza doi.
user Zbyszek 2020-02-04 14:25:50
Nie jedz tyle tlustego bo już głupoty mówisz
user robert 2020-02-04 13:07:15
wreszcie troche zdrozaly...odkujemy sie za tamte lata...po 3.20 byly a jeczmien kupowalem po 850zl...oby nie spadly ponizej 5,00zl...to adekwtna kwota co do obecnej ceny zboz produktow czy obrobki pola
user Marek 2020-02-04 13:34:17
Jeśli prowadzisz cykl zamknięty to może Cię i ta cena zadowala mnie przy warchlaku duńskim za 450 zł 7.2 zł na wbc nie bardzo cieszy
user robert 2020-02-04 13:58:28
mam cykl zamkniety ale zboza dokupuje...wiem ze zakup dunskich jest bardzo drogi...a moze od polskiego rolnika cos kupic bo z tego co wiem sa troche tansze a podobno nie odbiegaja przyrosta od dunskich
user Hodowca 2020-02-04 13:03:23
No i pięknie, zboża jeszcze jest oby tak dalej.