PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Andrzej 2020-02-19 11:49:43
  Są koła które sobie radzą dbają o zwierzęta, dokarmiają i współpracują z rolnikami. Niestety część to patologia: doktorki, adwokaci, sędziowie, lub tacy którzy za szybko się dorobili i myślą że wszystko im można.
 • Myśliwy z 37 lestnim stażem 2020-02-15 07:39:54
  Szanowny panie redaktorze Denisiuk,.... proszę zwrócić uwagę że w momencie pojawienia się dowolnego artykułu związanego z ASF natychmiast pojawia się lawina obelżywych komentarzy pod kątem myśliwych. W największych pismach, Łowiec Polski, Brać Łowiecka, lub innych pismach regionalnych dla myśliwych, a zwłaszcza na internetowej witrynie łowiecki.pl, lub innych, nie występują i nie ma obraźliwych tekstów pod adresem rolników. Proszę też zauważyć że nikt nie pisze że rolnicy to............ Są zacięte spory pomiędzy myśliwymi, ale nie ma jątrzenia i i napuszczania myśliwych na rolników. Nie ma obelg i wyzwisk pod adresem rolników, po prostu redakcja na to nie pozwala. Panie redaktorze Denisiuk, temat pozostawiam do rozważenia. Pozdrawiam
  • Praktyk 2020-02-15 22:22:58
   Na antagonizowaniu myśliwych i rolników zależy wojującym lewackim zielonym. Oni nie szanują rolników i brzydzą się myśliwymi. Dlatego na puszczają jednych na drugich. Redakcja mogłaby tego nie promować w swoich artykułach. Pozdrawiam
 • Myślliwy z 37 letnim stażem 2020-02-15 06:42:03
  Bardzo dokładnie wczytałem się w ten artykuł, postawione pytania przez redaktorkę są po prostu bez sensu, dlatego ministerstwa nie chciały odpowiedzieć na postawione pytania, po prostu je lekceważąc. Jest jeszcze sprawa najważniejsza decydująca o całym przedsięwzięciu, jak odłowionego dzika uśmiercić. Pisząc go należało mieć też wiedzę jak uśmiercić odłowionego dzika,..wkładając nóż między szczeble odłowni czy trzasnąć go siekierą i kto to ma zrobić, a na koniec co zrobić z tuszą..... temat bardzo długi który redaktorka nie wzięła pod uwagę. Na koniec redaktorka sama sobie odpowiada na swoje własne pytania........ Chciałbym zwrócić uwagę na pewną sprawę, redaktorzy nie są rolnikami, ani myśliwymi i zagadnień związanych łowiectwem kompletnie nie znają, często są bardzo poważne błędy merytoryczne, niezwykle rażące, a na dodatek wprowadzają nieznających dokładnie zagadnienia rolników w błąd. Najważniejszym moim spostrzeżeniem jest to i mam takie wrażenie że obraźliwe teksty pod adresem myśliwych tu na Farmer.pl są pisane na zamówienie przez jedne i te same osoby, i jakby miały zapłacone za nie. Nie posądzam redakcję o żadne teorie spiskowe, ale czytając przez dwa, trzy lata komentarze można wysnuć taki wniosek, a przecież panie redaktorze Denisiuk można jednym zdaniem to przeciąć i wasz portal by był przyjazny dla wszystkich grup społecznych i przyczynił by się do skuteczniejszego opanowania problemu jakim jest epidemia ASF. Niestety tego u was nie widać a wręcz przeciwnie, może teraz mniej, ale cały czas jest przyzwolenie na jątrzenie i wzajemne napuszczanie na siebie dwu grup społecznych , myśliwych i rolników. Panie redaktorze Denisiuk, komu ma to służyć i po co?
 • Weterynarz myśliwy 2020-02-14 23:45:26
  @myśliwy z 37 letnim stażem. Redakcja „Farmer” widocznie nie jest zainteresowana, aby rolnicy współpracowali z myśliwymi przy odstrzale dzików. Od kilku lat - ja nie rolnik, ale myśliwy z korzeniami ze wsi - czytam "Farmera" i widzę, jak redakcja "Farmera" antagonizuje rolników i myśliwych. Ponad 30.000 rolników to myśliwi. "Farmer" przeciwstawia sobie myśliwych - rolników i rolników - nie myśliwych. „Farmer’ jakoby „walczy” o prawa rolników, ale nie zna rolników. Rolnicy to najczęściej ludzie dwóch zawodów – rolnik i „ktoś” = leśnik, urzędnik w gminie, mechanik, kieroca. Redakcja „Farmer” siedząc w „Atrium Plaza, Aleja Jana Pawła II 29 (4 p.), 00-867 Warszawa” ma się tak do rolników, jak przysłowiowa Kinga R. z Warszawy siedząc w tym samym „Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. Oddział Atrium Plaza". Nie wiem, jaki ma interes „Farmer” aby przeciwstawiać sobie myśliwych – rolników i rolników – nie myśliwych, ale widocznie jakiś ma, i jątrzy.
 • myśliwy z 37 letnim stażem 2020-02-14 22:06:13
  No właśnie, dlaczego redakcja farmera nie nawołuje do współpracy myśliwych i rolników..... Panie redaktorze Denisiuk, a może czas najwyższy aby na waszym portalu zmienić kierunek wiatru, i zachęcać rolników do współpracy z myśliwymi, niż biernie czytać jedno i to samo narzekanie przez jedne i te same osoby pod różnymi nickami. Temat jest szeroki i odpowiednio go rozwinąć może wam przynieś same plusy.
 • JFK 2020-02-14 21:20:29
  Rolnicy umieją tylko narzekać i wyzywać myśliwych w internecie, natomiast w rzeczywistości współpraca na linii rolnik myśliwy w większości układa się dobrze.
 • Weterynarz myśliwy 2020-02-14 16:11:28
  uparła się Pokora-Kalinowskia na odłownie dzików. Rzeczywiście „mogłoby się wydawać, że to prosta sprawa”- tak się wydaje redakcji „Farmera”. Złapie Pani redaktor dzika u siebie na polu w odłownie i będzie go ciupać siekierą w klatce aby zabić? Albo widłami? Toż to jest 3 lata więzienia ! zabić zwierza ze szczególnym okrucieństwem! Może redaktor będzie kłuć oszczepem, aż się wykrwawi i zdechnie dzik. Wiem, że wielu rolników nie rozumie zasad bioasekuracji i nie zna aktualnych przepisów odnośnie ASF. Miałem jednak nadzieje, że redakcja „Farmera” i zatrudnieni tam ludzie nie tylko umieją pisać, co im do głowy przyjdzie, ale i umieją czytać aktualne przepisy i rozporządzenia. Skąd redakcja „Farmera” wzięła myśl, że odłownie to „najprostszy i najtańszy sposób walki z dzikami i roznoszonym przez nich ASF”? „Farmerze”, włącz myślenie !. W Polsce strzela się łącznie ok. 340.000 dzików rocznie, to jest 930 dzików dziennie. Nie ma tańszego i prostszego sposobu niż odstrzał dzików. Szkoda, że Lex Ardanowski został wprowadzony w lutym 2020, a nie na jesień 2019. Gdyby redakcja „Farmera” chciała pomóc w odstrzale dzików, to niech namówi rolników, aby stawiali ambony dla myśliwych wszędzie tam, gdzie się pojawiają dziki. Jeżeli każde gospodarstwo rolne, a jest ich 1.425.000 w Polsce postawi choć jedną ambonę na polu, w porozumieniu z Kołem Łowieckim, to rzeczywiście rolnicy pokażą, że zależy im na wystrzelaniu dzików.
  • Carroonrec 2020-02-14 23:11:42
   Koszty, za każdym razem musiałby uśpić weterynarz, Myśliwy w klatce nie zastrzeli bo to nie polowanie, wywóz i wypuszczenie? Kto wyda zgodę w dobie aasf? Kto ma za obsługę odpowiadać? Co będzię jeżeli ktoś straci zdrowie lub życie przy obsłudze? Kto będzie to monitorował i kontrolował, pomysły T to ma każdy. Pozatym dzik głupi nie jest i to że w Warszawie da się złapać nie znaczy że da się w lesie. Rozmawiałem z osobami które odławiają dziki, dzik który nie złapie się za pierwszym razem nie wraca.
 • polakrolnik 2020-02-14 13:12:12
  Zastanówmy sie kto w naszym kraju jest mysliwym, sedzia,lekarz,adwokat,biznesmeni itd. i wez tu takiemy sedzi czy lekarzowi karz siedziec caly tydzien na ambonie i strzelac do dzikow. Tu jest problem
  • pawel 2020-02-14 13:39:22
   zależy pewnie jakie koło , u mnie w kole jest mniej więcej polowa rolnikow i polowa innych...i aktywni to głównie rolnicy
  • jerzy 2020-02-14 21:11:04
   Od lat struktura myśliwych się zmienia,... 30 % myśliwych to chłopi i rolnicy, czyli wasi koledzy, sąsiedzi, bracia.
 • jerzy 2020-02-14 10:38:56
  Szanowna pani Redaktor, drąży pani od pewnego czasu temat odłowu dzików, i pisze do różnych ministerstw, a może pani zwróci się do odpowiedniego ministerstwa by odłowami dzików zajęły by się koła gospodyń wiejskich. Rolnicy jako osoby fizyczne tego robić nie mogą,ale według obecnych przepisów koła gospodyń mają już osobowość prawną. W skład KGW wchodzą osoby które ukończyły 18 lat i mieszkają na terenie wsi, więc by wszystko pasowało.
 • Stary🤕🤕🤕 2020-02-14 03:06:51
  Niby rozwiązania proste i logiczne, ale my przecież mamy wzorcowy model łowiectwa przykład dla całej Europy ba ha ha ha ha 🤣🤣🤣🤣🤣 Właściciel zwierzyny łownej w stanie wolnym czyli skarb państwa nie wie ile tego dobra ogólnonarodowego posiada ba ha ha 🤣🤣🤣. Myśliwi to większość zatrzymała się na podstawówce bo rachować nie potrafi chyba nawet do 100 ba ha ha 🤣, to jak wyliczą szkody, w sporządzaniu protokołów również ciezko. Wszystko jest OK, a dzików już nie ma ba ha ha ha 🤣🤣🤣.
 • Jerzy 2020-02-13 23:05:48
  Redaktorka Pokora Kalinowska tak szybko produkuje artykuły że nie ma czasu się do nich dobrze przygotować, wyraźnie widać ze w redakcji piszą na akord.
 • wodo 2020-02-13 18:55:46
  Do @rolnik polski. Drugi post i już zaczyna się obrażanie. Co takiego jest u części polaków z rozumem, że jak Jarosław Kaczyński uważają się za jedynych inteligentnych? Po twoich wpisach widać, że nigdy nie tworzyłeś jakiegokolwiek prawa czy regulacji. Tobie się po prostu wydaje, że tak będzie dobrze. Przeczytaj sobie parę razy to co napisałeś i spróbuj w umyśle przejść te wszystkie "procedury", które wymyśliłeś. Tak właśnie jest z obecną władzą - wymyśli coś w jedną noc, a potem latami porządkuje chaos winiąc za niego wszystkich naokoło oprócz siebie.
 • Yugo 2020-02-13 17:23:02
  Temat odłowu dzików jest skomplikowany i wielotorowy, Dzik jest własnością skarbu państwa kto ma za niego zapłacić a dochodzi jeszcze uśmiercanie i utylizacja tuszy, należałoby na raz zmienić kilkanaście ustaw,... wcale się nie dziwię ze Pokorę Kalinowską zlekceważono.
 • rolnik polski 2020-02-13 14:09:31
  Do @Wodo - czytanie ze zrozumieniem trudna sprawa, to postaram się prościej: 1 - szkody w uprawach itp nikt nie płaci, masz faktyczne prawo ochrony swojej własności, poprzez odstrzał, odłów, przekazanie odstrzału licencjonowanemu myśliwemu. 2 - koszty odłownie - a kto zasponsorował chłodnie myśliwym? jak nie wiesz albo udajesz to napiszę Minister środowiska 3 - dół z wapnem zmartwienie właściciela terenu na którym upolowany został dzik. 4 - koszt wapna - może zasponsorować ten co dziś sponsoruje odstrzał sanitarny, 5 - zmiana prawa łowieckiego - jedna nocka 6 - Co do kłusownictwa - to myśliwy posiada licencję wydawaną np przez starostwa coś na wzór prawa jazdy, starostwo prowadzi ewidencję myśliwych, 7 - Rolnik który zdał egzamin na myśliwego i ma licencję odbiera także ze starostwa stosowne zaświadczenie o prawie do polowania na określone działki rolne, które są w jego posiadaniu. Takie zaświadczenie upoważnia do polowania na określonym terenie i należy je okazać np podczas kontroli przez straż łowiecką. Starostwo może także uruchomić coś na wzór elektronicznej książki polowań. I tak na polowanie wpiszą się osoby z uprawnieniami myśliwego i zgodą właściciela terenu i w ten sposób wiemy kto, kiedy i gdzie poluje. 7 - lasy zostają ostoją zwierzyny, lub polowanie tam odbywają się na podobnych zasadach jak na gruntach prywatnych, zarządzają tym nadleśnictwa. Proste jak budowa cepa, naprawdę nie potrzeba do tego nie wiadoma jak zagmatwanych przepisów. Prawo łowieckie proste kto i na jakich warunkach zostaje myśliwym, kto prowadzi rejestr myśliwych i elektroniczna książkę polowań, Jedno rozporządzenie to określenie zwierzą na jakie i kiedy możemy polować. Drugie o broni i amunicji. Oczywiście jest przegrany w tych zmianach to PZŁ - tu polecą wszyscy ze stołów w ZO i ZG bo nie sądzę by dalej myśliwi dobrowolnie przynależeli do tej organizacji, oraz koła łowieckie które zasiedziały najlepsze obwody łowieckie i trzepią kasę na polowaniach dewizowych.
  • Praktyk 2020-02-13 14:31:26
   Jest w tym dużo racji i zdrowego rozsądku, co piszesz. Ale poza zgniłym Zarządem Głównym (lukratywnymi OHZami) wraz z i jemu podobnymi 49-cioma Zarządami Okręgowymi, jest masa starych ustawionych myśliwych, którzy chcą "żeby było, jak było", jest też mafia obsługująca handel dziczyzną (mająca monopol na obrót dziczyzną i dbająca o własne dochody, przez co przeciętny Polak nie zna smaku posiłku z dziczyzny, wysyłanej głównie do Niemiec), są też firmy obsługujące odstrzały dewizowe - im wszystkim nie zależy, żeby cokolwiek ruszać. Tam wszędzie są mafijne post-peerelowskie układy, dlatego bronią się jak kasta sędziowska przed jakąkolwiek zmianą i próbą kontroli z zewnątrz.
   • Luk 2020-02-13 15:09:08
    Kasta jest jak widać nie tylko w togach ale również w kurtkach moro, wszędzie są zasiedziałe układy, którym jest dobrze i żadnych zmian nie chcą bo innych mają tak naprawdę gdzieś
 • Nie w kij dmuchał 2020-02-13 13:53:51
  Nie to żebym się ciebie czepiał Marol ale jak by dać broń wszystkim rolnikom to by spadła populacja ludzi na wsi a nie dzików.
  • rolnik polski 2020-02-13 14:36:44
   Nikt nikomu broni nie będzie dawał, jak zdasz egzamin, to dopiero będziesz mógł sobie zakupić broń. Myślę że zainteresowane tym będzie nie więcej jak 10% prawdziwych rolników posiadających gospodarstwa o powierzchni powyżej średniej krajowej. Ważniejsze od posiadania broni będzie dla rolników prawo do decydowania kto może polować na ich gruntach, nie będą zdani na łaskę i niełaskę panów z koła. Teraz rola się odwróci chcesz polować udaj się do rolnika i uzgodnij warunki na jakich będziesz polował na jego polach.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.66.217
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.