PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 61

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast poprzez naciśnięcie !
user baca56 2020-02-21 00:02:54
Mam pewien problem ze zrozumieniem. Z jednej strony p. Szymański mówi o korzyściach odnoszonych przez płatników netto ośmiokrotnie większych od składek, a z drugiej strony mówi o wielkich pozaskładkowych korzyściach Polski. Ja teoretycznie rozumiem, że to jest gra o sumie niezerowej, ale w sumie ktoś na tym wygrywa krocie, a ktoś tylko okruszki (a może i nie). O ile pamiętam PKB Polski jest o 4-5% większy niż polski PNB (Produkt Narodowy Brutto, w uproszczeniu wyliczany jako PKB minus transfery pieniężne przez granicę). Czyli pomimo iż jesteśmy (jeszcze) beneficjentem unijnych funduszy, transfer wartości w drugą stronę (z tytułu własności, z tytułu patentów i "własności intelektualnej", z tytułu pozycji na polskim rynku i jeszcze innych) jest znacząco większy. ................................................................................. Za komuny był taki dowcip: jaki jest szczyt nieufności? - Wywiercić dziurkę w Rurociągu Przyjaźni i sprawdzić w którą stronę ropa płynie! @brzoza - pozdrawiam! Twoje komentarze bardzo mi pasują.
Zgłoś
user Albert 2020-02-20 21:47:53
Tak tak, wspólny rynek jest największą korzyścią dla Polski...widać to po ilości polskich sieci handlowych na zachodzie. Staliśmy się rynkiem zbytu i dostarczycielem taniej siły roboczej.
Zgłoś
user mnemonic222 2020-02-20 23:59:32
A w Polsce masz jakieś "Polskie sieci handlowe" ? Polskie produkty są sprzedawane w całej Unii i poza nią. Weź nie spamuj jak nie masz nic do powiedzenia...
Zgłoś
user baca56 2020-02-21 00:24:32
Tak, są sprzedawane. Ale ważne pod jaką marką, ważne jak rozkłada się marża - bo nasi rolnicy sprzedają po kosztach (czasem poniżej), a całą marżę zgarnia właściciel marki.
Zgłoś
user Albert 2020-02-21 00:34:28
Są sieci polskie takie jak Dino, niedobitek społem . Natomiast nie ma polskich sieci za granicą. Castorama, Lidl,Auchan,leroy, biedronka,obi. Dodatkowo stocznie rozje...e, cukrownie także,cementownie w rękach obcego kapitału, odbijanie polskiego transportu, zakłady mięsne, firmy paszowe w większości nie nasze. Co masz do powiedzenia? Tylko merytorycznie poproszę.
Zgłoś
user szymon młody rolnik 2020-02-21 19:33:40
DINO JEST POLSKIE....
Zgłoś
user mnemonic222 2020-02-21 19:49:34
@szymon młody rolnik Nie Polskie tylko w Polsce...
Zgłoś
user szymon młody rolnik 2020-02-25 19:56:51
W Polsce ? Ty się słyszysz? Poczytaj w necie o właścicielu i wówczas się wypowiadaj!!!! Właściciel to Polak wiec nie jest polskie?
Zgłoś
user mnemonic222 2020-02-21 00:39:26
@baca56 Pod polską marką i z dobrym zyskiem dla rolnika, przejedz się za granicę a nie trolujesz i spamujesz. Masz problemy z czytaniem albo rozumieniem łatwego tekstu i tworzysz ze swoim funflem takie androny, przy pomocy tej neo-branżowej nowomowy. Teraz tu tworzysz ?
Zgłoś
user Janko 2020-02-21 00:53:50
Do pięt mu nie dorastasz.
Zgłoś
user baca56 2020-02-21 01:12:52
Sprawdź sobie (choćby w wikipedii) co oznaczają terminy "spamujesz" i "trollujesz". Poza tym - czy mógłbyś mnie zapoznać z moim "funflem", bo go nie znam, a może to ciekawy człowiek? A jeśli idzie o "branżową nowomowę" - wyjaśnij jakiej dotyczy branży? Jeśli nie udzielisz odpowiedzi merytorycznej - na tym kończę konwersację.
Zgłoś
user mnemonic222 2020-02-21 01:31:14
@baca56 Ty po prostu piszesz bzdury i umieszczasz w sieci niechciane treści a to spam i troling, a funfel to twój koleżka po "piórze", którego tak pochwaliłeś w komencie: "Twoje komentarze bardzo mi pasują." czy coś...Co do neo-branżowej nowomowy to chyba(?...) dotyczy polityki wspólnotowej i ekonomii, szafujesz w niej takimi pojęciami z pogranicza nauk i to w tak przewrotny sposób, że nie wiadomo. Takich kiedyś nazywano (przezywano ?) "docentami" ...
Zgłoś
user baca56 2020-02-21 02:11:49
@mnemonic222 1. Moje wpisy oceniasz jako "bzdury" - bez żadnego merytorycznego uzasadnienia. 2. "Niechciane treści" - przez kogo "niechciane"? Przez Ciebie? 3.Treści przez Ciebie niechciane bądź uznawane (bez argumentów) za bzdury nie wypełniają definicji "trollingu", a tym bardziej "spamu". 4. Słowo "trolling" pisze się przez podwójne "l". 5. Wspólnotowa polityka i ekonomia z pozoru bywa nieco przewrotna - w gruncie rzeczy zawsze chodzi o to samo: kto na kogo pracuje. Można się w tym rozeznać przy odrobinie wnikliwości, zwłaszcza jeśli unika się "nowomowy" i żonglowania pojęciami "z pogranicza nauk" bez zrozumienia - ja tego się trzymam. 6. Ty natomiast, jeśli czegoś nie rozumiesz, jeśli coś jest dla Ciebie " takie mętne że nie wiadomo" to po prostu obrzucasz interlokutora wyzwiskami. I nie przeszkadza Ci, że używając słów bez znajomości ich znaczenia - po prostu się ośmieszasz. Kończę rozmowę, mimo wszystko pozdrawiam.
Zgłoś
user kris 2020-02-21 10:30:27
no buraki cukrowe po 7 groszy za kilogram ,porzeczki po 15 groszy za kilogram toż to kolosalne zyski daje.fakt podobno wysłalismy jako Polska najwiecej kawy i herbaty na eksport.zyski to były w rolnictwie ale przed wtapieniem do eurokołchozu.za 3 hektary buraków ojciec traktor kupił a dziś za 3 hektary nawet na opone braknie .
Zgłoś
user mnemonic222 2020-02-21 19:00:18
@ janko Ty umyj swoje jeszcze raz...
Zgłoś
user mnemonic222 2020-02-21 19:08:59
@baca56 Jeszcze raz to piszę poczytaj co ludzie piszą o tobie i twoich koleżkach i waszych "komentach" OK ??? Ja piszę przez jedno "L", żeby tacy "znawcy " bez szkoły wiedzieli o co chodzi, ja nikogo nie wyzywam tylko odpowiadam na zasadzie "mów do chama chamie bo cie cham nie uszanuję" co wy ludzie bez szkoły i kultury możecie o tym wiedzieć w was dalej siedzi PRL... Co do ośmieszania to ty to robisz cały czasz ja znam znaczenie słów ty nie dlatego niczego nie rozumiesz -zwłaszcza kontekstu i ironii... Pisałeś te bzdury na innych"portalach" tam cię już nie chcą teraz tu kit sprzedajesz ??? Spamujesz i trolujesz - kiedyś na takich jak ty mówiono dziecko NEO... Poczytaj te komentarze na swój temat, w głowie ci się rozjaśni...
Zgłoś
user mnemonic222 2020-02-21 19:14:48
@kris To sprzedawaj jak normalni ludzie po cenach zachodnich ser po 127 zł, sok z malin 35 zł pół litra, jajko po 2 zł, kurczaka za 45 zł, gęś za 100 zł wszystko jest do kupienia i wszystko idzie na zachód z zyskiem....wszystko BIO. Ty żyjesz jeszcze za PRL jak do wszystkiego dopłacano, przenieś się na Białoruś tam to dalej jest, zarobisz na etacie 27 dolarów, albo dostaniesz od państwa 3 ha i będziesz żyła jak dawniej. Żal mi takich ludzi jak ty, żal...
Zgłoś
user mnemonic222 2020-02-21 01:00:10
@albert Dino nie jest Polskie już od bardzo dawna, Społem już nie ma (chyba, że tylko na pieczątce...), dlaczego Polskie sieci mają być za granicą ??? A nazwy, które wymieniłeś to zagraniczne, nie chcesz to nie kupuj w nich, proste. Co mają do tego stocznie, cementownie, cukrownie, transport, zakłady mięsne, firmy paszowe itd. One upadły bo były nie rentowne albo zostały sprzedane żeby było na" kuroniówki" dla 12 mln bezrobotnych, beneficjentów mops-ów, gops-ów, pcpr-ów itd. Ty naprawdę nie znasz historii RP po 89 roku ???
Zgłoś
user Albert 2020-02-21 08:25:43
Ano ma tyle wspólnego że obcy kapitał przejął handel,produkcję. Poczytaj sobie czym jest mittel Europa. Wyjaśnij mi czemu rząd chce płacić za zaprzestanie produkcji świń, patrząc na ceny to raczej powinni zachęcać żeby produkować no chyba że świnie mamy importować z Dani i Niemiec. Podaj mi przykład jakie to polskie produkty sprzedajemy za granicą..... jakieś auta może?, przecież już nawet ziemniaki są importowane. A teraz odpowiedź na pytanie czy gdybyś miał karę znoszącą złote jaja to byś ją sprzedał? Niemcy swoje stocznie uratowali, polskich się nie udało, tzn musiały upaść jako konkurencja dla niemieckich.
Zgłoś
user hgvv 2020-02-21 10:56:02
mnemonic jesteś niestety bufonem i ignorantem. twoje zajęcie na tym forum, to wyzywanie, obrażanie i plucie na każdego kto ma inne zdanie,niż ty. Co gorsza twój tok myślenia poraża głupotą i bezmyślnością. Jesteś jak stara baba kłótliwa i uparta. Nie jestem ani fanem, ani kolesiem bacy,ale muszę ci powiedzieć prawdę. Gdzieś pisałeś, że jesteś po studiach, ale twoje zachowanie, sposób zachowania i wyrażania się świadczą o tym, ze jesteś dnem intelektualnym. Znam wielu ludzi po podstawówce, których kultura i sposób bycia mogły by być wzorem nie tylko dla takich jak ty. Ty chyba nawet sam ze sobą w lustrze się kłócisz.
Zgłoś
user Zodiak 2020-02-21 11:13:16
@mnemonic222 - ale powód dla którego w Polsce nie ma rodzimych sieci sprzedaży jest z grubsza ten sam dla którego nie ma ich również na zachodzi EU. Jeżeli ktoś tego nie rozumie to już nawet nie ma sensu oczekiwać aby pojął, że dziecko czy emeryt nie wchodzi do kategorii bezrobotnego czy choćby nie walił byków ortograficznych z poziomu szkoły podstawowej. W każdym razie łykaj więcej filmów Kulczyka upss.. oczywiście Wajdy.
Zgłoś
user mnemonic222 2020-02-21 18:41:04
@albert W Polsce po 89 roku nie było żadnego handlu (Społem...?), produkcji też tylko niedobitki bo w komunie każdy musiał pracować, dokładano cały czas aż się skończyło, Mittel Europa to była 150 lat temu jak Polski nie było, produkcja i import zależy od ludzi a nie od polityków za komuny zmuszano do czegoś a ludzie robili swoje-to działa w obydwie strony. Za granicę sprzedajemy żywność niemcy: mleko i pochodne, ekologia inne, holandia jabłka, wiele rzeczy, tylko ty o tym nie wiesz. Przejedz się się na zachód ok ??? Auta, w Polsce nigdy aut nie produkowaliśmy przed II wś licencje fiata, za PRL fita i wynalazki syrena, polonez, dlaczego teraz mamy produkować wyjaśnij ??? Polacy pracują na kierowniczych stanowiskach w zachodnich koncernach motoryzacyjnych bo w Polsce nie ma przemysłu motoryzacyjnego. Każdy może importować co chce nawet ziemniaki wolność to podstawa UE- przeczytaj traktat. Niemcy mają rentowne stocznie budują na cały świat nawet dla chin a my co sieroty po komunie ??? Masz nikłą wiedzę i powtarzasz te głupoty z radia tego z Torunia niestety...
Zgłoś
user mnemonic222 2020-02-21 18:53:34
@hgvv Znowu piszesz o sobie swojej bufonadzie, ignorancji, wyzywaniu ,pluciu, obrażanie, to twój to myślenia poraża głupota i bezmyślnością, jesteś starą babą kłótliwą i uparta, niestety, jesteś funflem swojego bacy nie wypieraj się...Ja pisałem o cudzych studiach a ty nie masz żadnych studiów dlatego twoje zachowanie i sposób zachowania jest taki jaki jest. Jesteś dnem intelektualnym...znasz ludzi po podstawówce bo tylko podstawówkę skończyłeś i takie masz wzory, kup sobie lustro i kłóć się do niego a nie tu... CO ŻAL D...Ę ŚCISKA ŻE LUDZIE MAJĄ STUDIA A TY TYLKO PODSTAWÓWKĘ I CAŁA TWOJA RODZINA TEŻ, BYŁO TRZEBA SIĘ UCZYĆ NIEUKU TERAZ BĘDZIESZ DOSTAWAŁ OD LUDZI ŻE NIE SKOŃCZYŁEŚ NAWET GIMNAZJUM... hahahahahahahhahahahahahahahhahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahhahahahahahahhahahahahahahahahahhah. Moja rada dalej podszywaj się pisz pod cudzymi nickami wyzywaj a potem zwalaj na innych jesteś chory ale już za takich jak ty się biorą.... Powodzenia.
Zgłoś
user mnemonic222 2020-02-21 18:59:06
@zodiak Na zachodzie są sieci handlowe i wszystko inne, ponieważ tam od 150 lat jest kapitalizm a u nas wciąż nie, tylko ty tego nie wiesz... Ty jesteś dzieckiem i emerytem jednocześnie ze swoim myśleniem ...byki to ty robisz na rykowisku, "rolniku po podstawówce" Hhahahahahahhahahahahhahahahahahahhahahahahahahahhahahahahah. Ty łykasz chyba jakieś filmy "Kulczyka" i jeszcze jakieś prochy bo piszesz takie bzdury że naprawdę udaj się do lekarza, bo już nicki ci się mylą... Hhahahahhahahahhahahahahahahhahahahahhahahahahahahahahahha.
Zgłoś
user brzoza 2020-02-20 16:49:18
Zgoda na  nowe środki własne , jest największą zmianą w nowym budżecie ponieważ daje ona narzędzie dla UE pozwalające uniezależnić się od składek krajowych . Podatek od plastiku , śmieci , transportu jest tylko wierzchołkiem góry lodowej , i może on przynieść dużo większe wpływy od teraz przewidywanych . Aktualnie rządy najwiekszych państw sprawują władzę . Środki własne wykreują nowe centrum władzy niezależne od państw, co w dalszej perspektywie spowoduje że osoby jak Timmermans będą podejmować decyzja szkodliwe dla Uni Państw. Mamy przykład z własnego podwórka gdzie za unijne pieniądze nasi unijni urzędnicy demontują własne państwo.
Zgłoś
  • 1
  • 2