PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze do tekstu:

Walka z ASF w lasach wstrzymana

Komentarze 23

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user Tadeusz 2020-04-09 22:04:54
Chciałbym zwrócić uwagę na dwie sprawy Za dzierżawienie obwodów łowieckich koła łowieckie a więc myśliwi płacą tenutę dzierżawną 2. Za szkody łowieckie w dzierżawinych obwodach płacą myśliwi z kasy kół a nie państwo. Odsyłam do aktów prawnych
user Rolnik 2020-04-09 09:19:33
Doprowadzają w rządzie do ruiny całe społeczeństwo. Ich nakazy i zakazy doprowadzają nie tylko rolnictwo do bankructwa, ale i inne branże. Było wielkie medialne uchwalenie specustawy w sprawie redukcji populacji dzików, a teraz wstrzymują polowania! Rząd dąży do zlikwidowania polskich chodowli świń. A w zamian tego zachodnie koncerny będą się mnożyć jak grzyby po deszczu. W lubuskiem i Wielkopolsce już mamy niebieską strefę, a to dopiero początek. I , kto jest obwiniany wówczas że Asf pojawi się w stadzie świń?? Rolnik, bo nie zabezpieczył swojego gospodarstwa należycie przed wniknięciem asf- u . A wówczas nie należy się odszkodowanie, bo inspektorzy zawsze znajdą na nas haka.
user Rolnik który potrafi docenić wartościowych ludzi 2020-04-09 08:09:11
Ja czytałem też ciekawy artykuł o komunistycznym PZŁ o kołach łowieckich, które tylko i wyłącznie nastawione są na zysk z polowań dewizowych, o tym że jak myśliwy idzie do lasu z bronią ma że sobą co nieco %. Jak wraca z lasu jest innym człowiekiem.. Jkf bzdury wypisujesz. Chcesz wiedzieć dlaczego rolnicy nie lubią myśliwych? Właśnie przez to że traktujecid nas jak rolnika z lat 80 w gumofilcach ze słoma w nich. Wykorzystujecie nas naginacie prawo łowieckie które nawiasem mówiąc jest do niczego.. Dlaczego myśliwi nie chcą siąść do stołu z rolnikami żeby zmienić prawo łowieckie? Bo wam jest tak dobrze polowań ko dewizowe kaska rolników i grosze za odszkodowanie wypłacić i najlepiej go wysmiać. Uważacie się za kogoś lepszego po ad prawem do puki nie zmienicie podejścia to przez rolników będziecie nie lubiani. Jeszcze jedno ten wasz wzorowy model łowiectwa jest taki wzorowy jak Kaczyński jest królem. Przez lata dopusciliscie do tak dużej populacji dzików i teraz próbujecie wszystkim wmówić że ekolodzy wam polowania wstrzymywali naprawdę jest to żałosne
user Nie, nie zrozumie 2020-04-08 12:50:36
Do @Piotrek. Nie rozumiesz. Rolnik nie pracuje NA MNIE. Rolnik pracuje NA SIEBIE. Produkuje na przykład jajka i te jajka sprzedaje. Szewc produkuje buty i te buty sprzedaje, Szewc nie pracuje ani na Ciebie, Piotrek, ani na mnie. Używasz pojęć, których NIE ROZUMIESZ. Rolnicy nie są „grupą społeczną”. Grupą społeczna jest zbiór co najmniej trzech osób, którego członkowie współdziałają ze sobą na zasadzie odrębności od innych, w celu zaspokajania własnych potrzeb, posiadający trwałą strukturą i spójny system wartości. Pomyliło ci się z marksistowską teoria Klas społecznych, i Klasą społeczną rolników. Rolnicy nigdy nie pomagali innym, i nie tworzą grupy społecznej, jedynie utrzymują więzy rodzinne, jest to zjawisko myślenia Plemiennego. Moje plemię, moja rodzina, mój szwagier. Jesteś Rolnikiem, posiadającym kawałek ziemi produkującym jajka, świnie, kukurydzę. I nie rozumiesz zależności społecznych. Nie pomagasz innym, a pojecie altruizm, mecenat – są obce dla ciebie, bo to nie przynosi Zysku. Nie obrażam Cie, stwierdzam fakt. Nie obrażam też Eskimosów, mówiąc, że są niskiego wzrostu. Ale tego też nie zrozumiesz.
user Dudadaj 2020-04-09 10:04:03
Szewc nie pracuje na ciebie ? To spróbuj głupku pochodzić parę dni bez butów , rolnik nie pracuje na ciebie to spróbuj obejść się przez parę dni bez jedzenia . Może wtedy dojdziesz zakuta Palo że się mylisz .
user JFK 2020-04-08 09:35:34
Chyba dwa lata temu czytałem ciekawy artykuł na temat polskich rolników napisany przez dwoje socjologów, sentencja była następująca, rolnik do wyjścia np na imprezę włoży garnitur i krawat lub muszkę, a gdy wróci do domu i je zdejmie, wyjdzie na podwórze, jest mentalnie przed II wojną światową. I tak jest w rzeczywistości, zwróć uwagę że na wszystkich witrynach łowieckich nikt nie powie złego słowa na rolników natomiast tu na farmerze z każdego zdania wypływa jad niczym z kobry i nienawiść.
user Aaaa 2020-04-09 12:31:50
A ja czytałam 2 lata temu ciekawy artykuł napisany w pewnym popularnym tygodniu o myśliwych byłych ubekach ,milicjantach i innych gnidach htóre pałowali ludzi za co dostają sowite emerytury ,ale im już na szczęśie je zabrano zostały im jeszcze stołki w PZŁ których tak teraz bronią ostatni ich bastion.
user JFK 2020-04-07 21:53:17
Dlaczego rząd zakazał polować na dziki,...brawo super tekst i sedno rzeczy. Ale czy ten prosty rolnik /jak sami o sobie piszą/ zrozumie że rolnictwo i łowiectwo szło razem od kilku tysięcy lat i wzajemnie się uzupełniało a teraz mimo że jesteśmy w XXI wieku i w erze komputerów tu na Farmerze nie może zrozumieć i bluzga wyzwiskami na łowiectwo.
user Nie, nie zrozumie 2020-04-07 22:44:23
JFK - rolnik nie zrozumie Rolnik zawsze i jedynie kieruje się Zyskiem. Mentalność Kalego. Rolnik nie jest zdolny do uczuć WYŻSZYCH, nawet nie jest pojąć znaczenia tego słowa. Dowodów mogę dostarczyć mnóstwo, ale podam jeden – aktualny. Czy słyszałeś, aby rolnicy w jakikolwiek sposób wsparli Służbę Zdrowia w aktualnym czasie epidemii? Czy Koła Gospodyń Wiejskich uszyły choć JEDNĄ maseczkę dla szpitali? A biorą przecież dotacje od rządu, z naszych pieniędzy, podatników. ..Czy jakakolwiek grupa rolników kiedykolwiek zrobiła coś dla Społeczeństwa? Dla innych? Bezinteresownie? Nie. Rolnik nie jest też w stanie pojąć złożoności problemu rolnictwa, łowiectwa, ochrony przyrody i zachowania gatunku fauny i flory. Rolnik jest w stanie pojąć jedynie zdania proste, jak „dzik jest własnością Rządu”. „Rząd zabronił strzelać dziki"
user Piotrek 2020-04-08 12:13:16
Witam. Jestem rolnikiem i proszę nie obrażać Mojej grupy społecznej. Rolnik codziennie przecież Pracuje nawet na Ciebie mój drogi przedmowco Bo jak mniemam zjadłeś dziś śniadanie. A co do Pomocy innym to mówisz nonsensy bo przecież Wiele firm wykorzystuje obecną sytuację by zarobić. Nie rozumiem czemu ludzie spierają się między sobą A nie widzą realnego powodu tej sytuacji
user Dlaczego rząd zakazał strzelać dziki? 2020-04-07 20:22:56
Aleksander Dargiewicz twierdzi, że odstrzał dzików jest DLA MNIE pracą, nie relaksem. Rolnik „jakuza” twierdzi, że poluję dla rozrywki. Ekoterroryści i posłowie, którzy nienawidzą polowań twierdzą, że JA poluję aby utytłać się w krwi zabitej bestialsko niewinnej sarenki aby zaspokoić moje psychopatyczne żądze zabijania. Rolnik „marchewka” twierdzi, że JA poluję dla Kasy i Kiełbasy, bo on, rolnik „marchewka” cokolwiek robi to robi dla kasy, a jak nie ma z tego kasy, to nic nie robi. Jeden z „profesorów antyłowieckich” napisał nawet „pracę” naukową, że Myśliwi polują aby osiągnąć w lesie orgazm, szczególnie Diany. Wszyscy wiedzą doskonale, dlaczego JA jestem myśliwym. Ale MNIE nikt o to nie zapytał. …
user yakuza 2020-04-07 16:59:52
I tak polowali tylko dla rozrywki, a nie w celu zmniejszenia populacji. Gdzie prokuratorki, doktorki i innej maści kasty się teraz zazbawią. Teraz hodowcy zostali już definitywnie skreśleni, trwa tylko walka z koroną. Mieli 5 lat by coś zrobić, nie zrobili NIC I jeszcze sobie premie przyznają za sukcesy hahahaha.
user JFK 2020-04-07 22:10:31
Yakuza a ty co zrobiłeś w swojej obronie z ASF, przypuszczam że przez 6 lat czekałeś i nie kiwnąłeś nawet..palcem w bucie aby coś w tym temacie zrobić. Bo sobie pomyślałeś może inni zrobią robotę, a ja poczekam, po co mam jeszcze coś dokładać do nie swojego, a tu zonk przyszło do mnie i teraz lament.
user Rolo 2020-04-07 16:13:22
Haha ha walka z ASF to naprawdę zabawne nikt się tym nie przejmuje wszyscy mają rolników gdzieś bo przecież Polska tyle żywności produkuje.. Jeszcze z dwa lata suszy i myśliwi będą wykopywac te dziki w lasach co zakopywali żeby mieć co obgryzać. Oni myśleli że ten ASF ich nie dotyczy bo przecież polowania dewizowe muszą się odbyć.
user Trak 2020-04-07 16:00:40
Czyli w Lasach zakaz polowań, teraz będą zarzynane i utylizowane świnie w chlewikach. GRATULUJĘ POMYSŁU.
user Roman 2020-04-07 13:54:31
Pisalem tydzien temu ze scisla bioasekuacja tylko uratuje rolnika. Nie bedzie zadnych polowan a dziki to zadza w tym kraju pokonaly uzednikow ! bo ile bylo na to czasu i co zrobiono??A teraz gdy ludzi zabija koronawirus to .co kto zrobi! tylko scisla bioasekuracja !w gospodarstwie.
user Zxc 2020-04-07 14:19:47
Ostatnie ogniska pokazują co warta jest ta bioasekuracja
user Dudadaj 2020-04-07 13:52:44
Do przerwy wielkanocnej 3 : 0 dla asf ,ale później może być mecz do jednej bramki . Przegrana dwucyfrowa jak możliwa.
user Ron 2020-04-07 13:00:19
Przepraszam bardzo, jestem nietutejszy. Była w ogóle jakaś walka w lasach z ASF? Kto walczył? Jaki wynik?
user Podlasianin 2020-04-07 17:17:47
Tak panie u nas była ta walka z asf ja pamiętam tak walczyli z tom zarazom że nas mało nie pozabijali . Naszczescie my wywiesili biało flagę i tak my niektórzy ocaleli.
user Jan 2020-04-07 12:39:30
A tak z ciekawości to ktoś w ogóle walczył z tym
user Beata 2020-04-07 12:23:15
walka z asf w lasach nigdy nie miała miejsca. Natomiast w oborach gdzie były świnie tam odbywała się rzeź zdrowych świń bo rząd miał właśnie taki kaprys