PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Eko Kinga Zielona 2020-06-07 22:15:41
  Do „rolnika” co mnie nazwał „tępa dzidą” i do „Eko ekoA”, co to się żali, że opryskiwać musi. Być może jestem dla ciebie „tępą dzidą” rolniku, ale jestem też Akuszerką, co odbiera poród twojej rolniku żony i twoje rolniku dziecko. Jestem Lekarką, co robi dializę twojej matce z cukrzycą, aby cieszyła się wnukami kolejne lata, jestem Nauczycielką, co uczy twoje rolniku dziecko czytać i pisać. Jestem Informatykiem, co programuje rolniczy traktor, jestem Dziennikarką, być może na tym portalu. . Dla ciebie szowinistyczny rolniku polski jestem TĘPĄ DZIDĄ, bo dla ciebie liczy się jedynie OPRYSK, jak zarobić pieniądze, jak zabić dzika i jak zeżreć kiełbasę. A reszta – ci się „po prostu należy"
 • Eko eko A 2020-06-07 20:25:04
  Zaoraj pole, zasiej, oprysk musi byc bo nic nie urosnie, do pszenicy wyjezdza sie 3 razy co najmniej a plus okolo 4 razy z odzywkami czy nawizem niech urosnie pieknie zboże i (...) z tego jak wpadnie stado dzikow i za jedna noc wyoraja to co rolnik urobil. Gdzie jest sprawiedliwosc gdzie ja sie pytam. Kolo lowieckie twierdzi ze dziki sa panstwowe wspolne calego narodu, dziki koga lazic gdzie chca i robic szkody rolnikom do woli. Kto odpowiada za szkody wyzadzone w polu? Ubezpieczalbue nie ubezpueczy od takich szkod. Kolo lowieckie w zeszlym roku zaplacilo 200 zl za 2 hektary zniszczonej kukurydzy smiech poprostu.
 • Eko Kinga Zielona 2020-06-07 00:22:46
  Późno wracam do domu, dużo pracy związanej z ochroną życia zwierząt. Ale po moich dwóch wpisach Rolnicy – co chcą mieć prywatne obwody łowieckie, wydawać za 1000,- zł licencje za zabicie sarny, i sami chcą zabijać zwierzęta („na kiełbasę”) – zamilkli. Milczą również myśliwi, którzy aktualnie dzierżawią od rządu prawo polowań na ustanowionych przez rząd obwodach łowieckich (dla kiełbasy). Milczą – bo mają nieczyste sumienie. Rolnicy i Myśliwi wiedzą, że robią źle, zabijając zwierzęta. I nie mają żadnych argumentów, aby ze mną dyskutować (poza „dredami w krzakach” – żałosny rolniczy szowinista). Rolnicy i myśliwi – jeszcze kilka lat, a nie będzie „polowań”.
  • slav 2020-06-07 20:01:56
   Kobieto nie wiesz co mówisz , zapraszam w Lubuskie zobaczysz co dziki wyprawiają w pszenicy , sami myśliwi przejrzeli na oczy nie są w stanie upilnować pól a szkody przerosną ich możliwości.
  • Eko a 2020-06-07 20:32:47
   Juz nie ma polowan ! Na polowaniach ktore sa w okresach jesiennych i zimowych pobliskie kolo lowieckie ustrzelilo 2 dziki za caly sezon a szkody dziki roboa caly rok. Jak nie susza, grad, ulewy, tornada, nieurodzaj to dzik zniszczy pole taka prawda. Idzie pani z miasta do pracy czy pada deszcz czy nie wyplate pani ma czy spadnie grad czy nie na zycie pani ma czy dziki sa czy nie .......
   • Pani 2020-06-07 20:38:40
    A rolnik tylko wychodzi i patrzy w niebo czy bedzue mial na chleb czy nie
 • Eko Kinga Zielona 2020-06-06 01:10:17
  Powszechna opinia, rozgłaszana w mediach i również przez piszących tu rolników, to twierdzenie, że myśliwi to chamy i pijaki, strzelające po pijaku. Powszechna opinia, potwierdzona informacjami na tym portalu, to pijani traktorzyści, zdaniem powszechnym rolnicy. Zarówno rolnicy jak i myśliwi to mięsożercy i wszyscy piszą o „kiełbasie z dzika”. Otóż ja – Zielona Kinga – doprowadzę powoli, ale skutecznie do tego, że mięso – jakiekolwiek – będzie kosztować minimum 1 procent przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, aktualnie 5285, zł, czyli kilogram kurczaka musi kosztować 52,8 zł. i więcej. Nie będzie importu mięsa, a jeżeli już, to z akcyzą. Cała produkcja mięsna będzie w Polsce, na użytek wewnętrzny. Bez możliwości eksportu. Polska będzie tym krajem, w którym zwierzęta owszem się hoduje i zabija dla mięsa, ale w minimalnych ilościach. Mięso – myśliwi i rolnicy – będziecie jeść raz w tygodniu, od święta. Będziecie szanować mięso i będziecie szanować zwierzęta. I nie będzie polowań dla przyjemności i komercji, dewizowych. Będzie „odstrzał redukcyjny” wykonywany przez Służbę Leśną i Straż Łowiecką.
 • rolnik 75 2020-06-05 11:03:11
  To jest granda ten cały PZŁ i koła łowieckie powinny być zdelegalizowane! Rolnicy są wykorzystywani na różne sposoby przez koła łowieckie. A pzł wydaje się być tylko i wyłącznie do brania pieniędzy ze składek członkowskich?! Kiedy w końcu skończy się monopol pzł i kół łowieckich ?!
 • ekoterrorystka Kinga 2020-06-05 09:00:26
  Państwo polskie nigdy nie "odpuści" zwierzyny, aby stała się "rzeczą niczyją". Przegra każde wybory. My, miastowi Zieloni o to zadbamy. Polska - powolutku - stanie się strefa wolną od polowań dla przyjemności, od polowań komercyjnych. Słowo "polowanie" zniknie ze słownika, będzie jedynie "odstrzał redukcyjny" wykonywany przez Straż Łowiecką.
  • Uważaj aby ci się dredy w młodniku nie zaplątały 2020-06-05 10:06:09
   Następni neokomuniści się odezwali. Kiedyś w Palestynie szkolono Czerwone Brygady. Dzisiaj "zielone" szkoli SLD.
 • W Europie myśliwi płacą rolnikom czynsz dzierżawny za prawo do wykonywania polowań na ich ziemi 2020-06-05 07:59:34
  Stawki tego czynszu wahają się od 1 do 100 euro za hektar. Chcemy takich rozwiązań w Polsce.
 • Super wywiad, super artykuł sprzed 5 lat na stronie farmera. Przeczytajcie wszyscy : 2020-06-05 07:20:52
  Prawo do polowań na ziemi rolnika. Z Rafałem Linkowskim rozmawia Marzena Pokora-Kalinowska.
 • Izydor Oracz 2020-06-05 07:13:55
  Trafiła kosa na kamień . Rolnicy chcą odszkodowań za zniszczone zasiewy i uprawy , chcą uczciwych szacowan i szybko wypłaconych pieniędzy . A otrzymują 100 zł za ha gdy strata wynosi ok c1000 zł , albo myśliwy proponuje im w zamian koziołka . Kpiny i poniżanie inaczej tego nazwać nie można . Państwo powinno w końcu wziąć odpowiedzialność za swoją zwierzynę i to ono wypłacać odszkodowania bo z łowczym szybciej się dogadzasz po chińsku niż on ci uczciwie zapłaci za twoje straty .
 • zz 2020-06-05 06:28:51
  We wszystkich krajach Europy, w których nie było komuny, zwierzyna łowna przypisana jest do własności ziemi. Tak też było w Polsce przed II wojną św. Zapewne doskonale z tym stanem prawnym, wszyscy sobie radzą i żadne zmiany, tudzież powoływanie KOŁCHOZU, w postaci PZŁ, nie jest im do niczego potrzebne. Problemem w Polsce jest tylko i wyłącznie biedota myśliwska, wychowana na komunistycznej darmowszczyźnie, której najzwyczajniej w świecie, nie będzie po takich zmianach na hobby myśliwskie. Ale zapewniam cię, że znajdą się tacy miłośnicy polowań, którym własność zwierzyny przypisana do własności gruntu przeszkadzać nie będzie. Polujesz 40 lat ??? Toś ty stary niereformowalny ramol jest. Wychowany na proletariackim dostępie darmo do wszystkiego. Ale nie martw się. Idzie nowe :)
 • biuro polowań małopolska 2020-06-05 00:18:41
  Czekam na wasze niusy, ogłoszenia z prasy zagranicznej gospodarstwa oferujące polowania zagrodowe. W takiej dyskusji nie można pisać na podstawie własnych wyobrażeń tylko na podstawie faktów
  • dlaczego czekasz, aż ci inni wskażą ? Regulamin tego forum zabrania podawania linków. Zrób parę 2020-06-05 06:14:15
   klików i masz
   • biuro polowań małopolska 2020-06-05 08:12:07
    ale przepisać możesz
   • biuro polowań małopolska 2020-06-05 08:38:46
    szanowni panowie rolnicy większość waszych tekstów oparta jest tylko i wyłącznie na waszych wyobrażeniach a nie na faktach proszę podać ścisłe akty europejskie jeżeli nie znacie języków to przepiszcie ja przetłumaczę. Obywatel Unii nie może polować jeżeli nie posiada uprawnień łowieckich i nie jest członkiem związku łowieckiego w danym regionie, uprawnienia łowieckie zdobyte np w Portugali są ważne wszędzie na terenie całej Unii, i obowiązują na polowaniach komercyjnych gdzie zwierzyna wypuszczana jest z klatki. Bez tych uprawnień polować nie wolno. Gospodarstwa rolne mogą oferować polowania na zwierzynę sztucznie hodowlaną wypuszczaną z zagrody lub klatki, tylko to nie ma nic wspólnego z prawdziwym łowiectwem, dlatego do Polski przyjeżdża tysiące zagranicznych myśliwych, zwierzyna dzika podlega kontroli ze strony administracji danego regionu i nie jest własnością miejscowego rolnika. Prawo polowań odnosi się do polowań komercyjnych hodowlanych i klatkowych oczywiście na swoim polu
 • Chłop-kapitalista = Miś o bardzo małym rozumku 2020-06-04 23:18:13
  Poluję już ponad 40 lat, i wyrosłem w tej naszej rzeczywistości. Mamy ciekawy obwód, trochę jelenia, sarny, dzika, daniele wędrowne. Zwierzyny drobnej nie ma, bo rolnicy wytruli pestycydami wszystko. W zasadzie jest mi wszystko jedno, czy mi obwód zabierze Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego, czy prywatny „chłop-kapitalista”. Strzelać trzeba będzie trzeba zawsze. Jeżeli „chłop-kapitalista” za odstrzał sarny będzie chciał 800 zł, a tusza jest jego, to niech się w d….ę pocałuje. A odstrzelić będzie musiał, bo tak mu każe właściciel i nadzorca stanu zwierzyny w Polsce, czyli Rząd. Nawet jeżeli zwierzyna będzie „niczyja”, to i tak rząd będzie ustalał limity i OBLIGATORYJNE ilości odstrzału. W Polsce się strzela ponad 220.000 (dwieście dwadzieścia tysięcy) saren rocznie. Obligatoryjnie. Ponad 100.000 (sto tysięcy) jeleni. ponad 320.000 (trzysta dwadzieścia tysięcy) dzików. Ponad 150.000 lisów (sto pięćdziesiąt tysięcy). Nie wiem, kto temu „chłopu-kapitaliście” będzie to wszystko strzelał. A jeżeli za „NIEWYKONANIE obligatoryjnego odstrzału” zapłaci grzywnę 10.000,- zł, to „chłop-kapitalista” sam weźmie fuzję, albo będzie mi płacił za odstrzał i zwróci koszt benzyny. Dla mnie to „chłop-kapitalista” jest jak „Kubuś Puchatek”- taki „Miś o bardzo małym rozumku”.
  • slav 2020-06-07 20:15:17
   U nas w Kole też są tacy co polują po 40 lat dwa razy w roku na święta.Polować to tak ale wysiadki wywieść na pole nie ma komu , a składka na Koło śmieszna 200 czy 300 zł , jak by było 5000 zł to byś nie polował.
 • Komunistyczna Partia Związku Łowieckiego 2020-06-04 17:31:07
  chce raz na zawsze skończyć z prywatną własnością w Polszy.
  • Polskije Pany 2020-06-04 17:46:12
   pamiętajcie, że i tak kiedyś wszystko będzie wśpólne. Tereny łowieckie toże.
   • za nic już nigdy nie trzeba będzie płacić i wszystko będzie darmowe ? 2020-06-04 17:50:54
    nawet żony sąsiadów (do 30-stki oczywiście) ?
 • TAK ! DLA ROZWIĄZAŃ PRAWNYCH EUROPEJSKICH ! 2020-06-04 16:25:24
  Prawo polowań przypisane do własności ziemi ! Wszystkie kraje w Europie mają takie rozwiązania. Chcemy takich też w Polsce ! Dosyć proletariatu myśliwskiego ! Chcemy myśliwych z grubym portfelem, aby zostawiali swoje pieniądze dzierżawiąc nasze prywatne łowiska oraz aby odpłatnie korzystali z naszych nieruchomości ! Proletariusze i bida myśliwska na drzewo ! Nie wpuścimy was do naszych agroturystyk ! No chyba, że zapłacicie ! Bo za darmo, to możecie pooglądać sobie Discovery :)
  • PROLETARIAT I roszczeniowa BIDA myśliwska 2020-06-04 16:47:31
   powinna już dawno zostać odseparowana od swoich zamożnych kolegów chodzących na polowania. Prywatne tereny łowieckie w Polsce to przyszłość. Dzięki nam rolnikom, roszczeniowy proletariat myśliwski zginie śmiercią naturalną, bo nie będzie go stać na wykupienie prawa do polowania u właściciela ziemi :) Dzięki nam rolnikom, bida myśliwska, która zapisała się do PZŁ, aby mieć "darmową kiełbasę" na święta, odejdzie w niebyt :)
  • dwie kropki 2020-06-05 00:22:26
   to zacytuj to prawo jak jesteś mądry
   • Cytowałem obszernie ale tekst wymoderowano 2020-06-05 06:34:41
    Przeczytaj artykuł w WR : Łowiectwo na prywatnych terenach w Polsce i Europie, autor : Rafał Linkowski. Miłej lektury
 • biuro polowań małopolska 2020-06-04 15:44:47
  człowieku z kasty rolniczej, przepisz oferty w języku oryginalnym ja je przetłumaczę i zamieszczę na farmerze. Oferują polowania na,.... bażanty hodowlane wypuszczane z klatek, kuropatwy hodowlane z podciętymi lotkami, króliki hodowlane, dziki trzymane w zagrodzie i wypuszczane takie polowania oferują gospodarstwa na zachodzie

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.204.201.220
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.