PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Podlasiak 2020-08-23 19:24:15
  W tej spółdzielni jest dobrze gdy sie ma układy, dobrze ze juz nie jestem dostawca bo to padnie. W grudniu 2019 zakonczyłem produkcje a w czerwcu wyplacono udziały w całosci.Wystarczyło,ze w szkole sredniej byłem w jednej klasie z gosciem tam pracujacym.Tak działa ta spółdzielnia.
 • Darek 2020-08-22 17:10:09
  Wielkie Imperia kiedyś w końcu padają. I to nie padają pod jakimś naporem sił kosmicznych, konkurencji, czy społecznych rebelii. Padają z powodu korupcji, zgnilizny, marazmu w elitach rządzących, które odlatują w tumany absurdu, wierząc we własne kłamstwa i nieomylność. Mamy tu modelowy przykład. W kolejce stoją kolejne molochy idą tym samym kolizyjnym śladem, żaden system ostrzegania nie działa, bo wyłączony został już dawno. Toż my jesteśmy nieomylni. Skarga do ministra, po co, przecież to są prywatne biznesy, róbta co chceta. A potem miałeś złoty róg, ostał Ci się ino sznur.
  • Artur 2020-08-22 19:20:34
   Niestety to prawda. Naśladowanie konkurencji, wiara w to że mi się uda. To już walenie głową w mur. Pozostały już tylko dziwne marketingowe pomysły. No chyba że przełom jakiś ale do tego trzeba chęci zmian. I nie tylko prezesa ale dużych przetasowań w całym top management.
 • M 2020-08-22 10:58:47
  Teraz od mądrości Rady Nadzorczej i Walnego oraz obecnego Zarządu zależy czy proces transformacji przejdzie płynnie, czy wzorem innych Spółdzielni Zarząd będzie trwał do końca swego lub firmy. Jeśli stawiane są zarzuty, niech powstanie komisja rewizyjna (ale muszą być w niej też osoby z zewnątrz umiejące czytać ze zrozumieniem dokumenty oraz analizować powiązania), przeanalizuje 1 lub 2 z wielu zagadnień aby sprawdzić zasadność oskarżeń i prawdomówność zarządzających. Jedno jest pewne zamiast odejść na emeryturę gdy jest na to czas, a wcześniej przygotować następców, dochodzi do takich sytuacji. Tylko we Włoszczowej ostatnio proces przekazania sterów przeszedł płynnie, cała reszta tych prezesów, trzyma się jak małpa gałęzi stołków. Szkoda ale to takie polskie. Takie PZPRowskie.
 • M 2020-08-22 02:45:27
  Kiedyś pierwsza firma w kraju. Cyk rok dwa i trzecia.
 • Rajgrodziak 2020-08-21 19:04:47
  W tej społdzielni sa takie wały na kase,ze jak by dobrze sprawdzili to kilkdziesiat baniek rocznie sie rozpływa.Radni nie krzyczeli jak przezut litweski legalizowali?
  • Krzys 2020-08-26 17:16:24
   tak waly na kase to w wiekszosci rolnicy robia...sami sobie nawzajem...dogaduja sie z kierowcami na litry i potem pol wsi do nich doplaca a narzekaja ze mleczarnia oszukuje - zacznijcie drodzy rolnicy od samych siebie!
 • Marcin 2020-08-21 09:33:50
  Wg dzisiejszych standardów, spółdzielnia to czytając poprawnie i ze zrozumieniem > prywatne bizancjum grupy prezesów (wiek przeważnie emerytalny +5 lat min) i familii wraz z ułożoną Radą Nadzorczą i podlizanego kierownictwa, kręcących swoje prywatne lody na koszt i ryzyko nic nie rozumiejących rolników zwanych członkami spółdzielni (dokładnie do samo widać aktualnie w Sejmie). Zapisy i prawa, tychże członków są wirtualne a utrzymanie odpowiedniej ilości tychże rolników, czyli płatników na różne fundusze, jest niezbędne aby utrzymać tą machinę. Jedynym rozwiązaniem jest realne wycenienie tychże spółdzielni, i albo przekształcenie w Sp. z o.o. lub S.A. z zarządami i kierownictwem z konkursów, a nie z układów. Może się okazać, co w większości jest prawie pewne, że firmy te są nic nie warte lub trzeba do nich dopłacić, żeby ktoś chciał je kupić. Świadomi rolnicy powinni się skupić na cenie net net, którą otrzymują, gwarancji wypłacalności i cały co jakiś czas analizować oferty zakupu surowca z firmy X,Y, Z. Takie wiszenie przez dekady przy jednym zakładzie, uśpiło rolników "właścicieli". Najbliższe 5 lat to czas ogromnych zmian, pierwsi mogą być ostatnimi, a ostatni pierwszymi.
  • Polskie Towarzystwo Rolnicze 2020-08-21 10:21:59
   To prawda co Pan pisze jednak formacja PiS dąży do jeszcze bardziej poddanej sobie struktury i likwiduje na siłę dobrze zorganizowane gospodarstwa rolne działające w formie Sp z oo Celem tworzenia nowych PGR smutne niestety za wolą Suwerena ... cofamy się w rozwoju gdy to będzie odczuwalne ekonomicznie znów powiemy „mądry Polak po szkodzie” 😢😢😢
  • Do Marcin 2020-08-21 10:54:56
   Tylko, że ta napisana przez Pana recepta zamiana ze spółdzielni na jakiś rodzaj spółki doprowadzi do identycznej sytuacji jak w Stoczniach. Najlepiej może jeszcze sprywatyzować? Zmiany wszędzie są potrzebne jak najbardziej, ale powolne a nie totalne i nagłe. Zmiana całego zarządu może doprowadzić do zmian, ale jakich? To stawianie wszystkiego na jedną kartę. Ci którzy o to walczą jak będą mieli możliwość to wsadzą kogoś obcego czy swojego np dziecka? Opowiadanie, że chcemy dobrze dla rolników to tak jak opowieść prezydenta, który chce dobrze dla całego narodu. W rzeczywiści zależy mu przede wszystkim na sobie i swojej rodzinie i na profitach z tego wynikających. Możemy zmienić wszystkich nagle i co? Posadzmy kogoś mlodego, kto jest reprezentacyjny i wykształcony (skończył studia) pytam się tylko w razie problemow, które są codziennie jakie ma doświadczenie? Niestety sądzę że nieważne czy prezes, zarząd ma po 100lat czy po 20 jeżeli sprawdza się rozwija i podnosi bankrutów to widocznie daje rady zna się na tym i dzięki. Zmienić aby zmienić, aby było inaczej może doprowadzić do upadku a co za tym idzie bez chleba zostaną wszyscy rolnicy, pracownicy. Mówicie jak nie mlekpol to inna firma tylko proszę wziąć pod uwage, że w razie zostania na rynku jednego lidera cenę dyktuje monopolista. Chcecie bułek to możecie stracić chleb, bo monopolista podyktuje rolnikom cenę 0,7zl /l powie chcesz dawaj chcesz nie wylewaj a większość ma ogromne kredyty. Stawianie wszystkiego na jedną kartę jest bardzo niebezpieczne. Rolnicy zapatrzeni jak w obrazek bo tamci mówią co ci chcą usłyszeć, ale żeby nie skończyło się tak że wyniosą rolnicy tych z rady na widłach. To jest ogromny zakład i nie jeden, skoro prezes 40lat swojego życia poświęcił mleczarni to posadzilby osobe, która nie zniweczylaby jego pracy. To miejsce objęłaby osoba która wg niego da radę to pociągnąć. Można wprowadzać zmian, ale czy napuszczania kontroli l i robienie we własne koryto z którego jadło się wiele lat jest w porządku? Nagle zmiany jeszcze nigdy nigdzie dobrze nie wyszły.
   • Marcin 2020-08-21 11:49:47
    Każda firma, każde cesarstwo, miało kryzys. Jedne z kryzysu wychodziły, inne padały, przepoczwarzały się. Rolnik akurat jest w dobrej pozycji (może stracić udziały i 1-3 wypłaty miesięczne, patrz. historię ostatnich upadków OSM od powiedzmy Ostrowi to dzisiaj) ale generalnie podjedzie do niego po mleko inny zakład, bo mleka będzie brakować. Udziały są kwestią wirtualną, bo w sumie na tej samej zasadzie pracownicy i zarząd też powinien płacić % na firmę ale tego nie robił. Zarząd działa na ryzyko rolników, a w sytuacji kryzysowej wszystko zgania na Radę Nadzorczą, Walne, za to w historii nigdy nie odpowiedział nawet 3krotnością pensji. Za to w dużo gorszej sytuacji są zawsze pracownicy (bo mleczarnie przeważnie są już tylko poza dużymi miastami), firmy świadczące przeróżne usługi w tym finansowe. Samo białko i tłuszcz jest w sumie tańszy lub w mniej więcej tej samej cenie od dekady, lawinowo rośnie za to koszt obsługi, czyli narzuty (podatki, media, płace, ochrona środowiska, wszystko de facto). Zmienia się też świadomość konsumencka. Zbyt mała efektywność powoduje, że stajemy się coraz mniej i mniej konkurencyjni na rynkach globalnych, a większość realizowanych inwestycji jest po prostu za drogich. Sam koszt pieniądza w górę w perspektywie 5-10 lat spowoduje wiele inwestycji nieopłacalnych (bo były kupione, realizowane na samym wstępie za drogo). Na szczęście, póki działa EuroKołchoz, żywności w PL nie zabraknie, to do klientów i dystrybutorów wciąż należy decydujący głos, czy kupią ten, czy tamten produkt, przywiozą go nawet z Rumunii lub Estonii. Żaden problem. Jestem bardzo ciekaw, bo w podobnej sytuacji co Mlekpol jest parę innych zakładów w PL. Najbliższe 5 lat zdecydowanie będzie interesujące.
   • Tom 2020-08-21 12:03:46
    Pamiec mnie nie myli ale specjalistami w nasylaniu kontroli, abc i stawianiu zarzutów jest milosciwie panujaca reprezentacja. Jak sie zachowywali po przejeciu zaudytowanych zakladow, gdzie wszystko mieli wczesniej czarno na bialym podane, jak? Pozniej trzeba bylo latami udawadniac swoja niewinnosc, slowa przepraszam nie padly. Teraz historia zatacza krag, teraz czas na wiele trudnych pytan.
 • Producent Mleka. 2020-08-20 18:28:13
  Czyli za wszystko odpowiadają ciężko pracujący rolnicy zasiadający w radzie.
  • LEWAR 2020-08-21 01:36:40
   Który chłop nie zatrudnia swojej rodziny do wywalania gnoju Czy doinia krów...co za różnica kto w radzie zasiada Jak za mleko wam płacą najlepiej w kraju!! Nie gryŹ chłopku ręki która cię karmi !!
  • Karol 2020-08-21 07:32:25
   Wy rolnicy tak im wierzycie w ich postulaty i że walczą o Wasze dobro, mówią Wam co chcecie usłyszeć jak typowi politycy a za plecami robią zupełnie co innego. Tu walka toczy się o stołki i marzenia posadzenia na najwyższych ich dzieci, bo lada chwila może prezes przejść na emeryturę. Zarzuca się że źle dzieje się w mleczarni, po co robić konflikt skoro mleczarnia z roku na rok ma coraz lepsze wyniki finansowe, żeby zarząd prowadził do upadku ale jest zupełnie odwrotnie! Rolnicy zawsze o sobie a pracownicy pomimo cen nie mieli od wielu lat żadnych podwyżek. Jest kryzys ze względu na koronawirusa, w każdej branży ludzie tracą a rolnicy chcą podwyżek. Pojęcia się macie co się dzieje. Jak odbywały się rady to ci którzy teraz tak krzyczą mieli możliwość zaprzeczenia podczas głosowania, to czemu nie sprzeciwili się? Było wszystko w porządku a nagle nic nie pasuje i niech nie grają poszkodowanych, no to aktorska gra.
   • Krzys 2020-08-21 08:40:39
    Myślę że trolle działają to rada nadzorcza kontroluje zarzad ale tak naprawdę to zarzad się zdziwił że ta rada coś chce .Jeżeli 8 osób widzi nieprawidłowości to co to jest fatamorgana.
   • Mariusz 2020-08-27 12:58:35
    Ciekawe jakie są te gospodarstwa tych 8 radnych? I po ile osób z ich rodzin pracuje w Mleczarni lub usługi świadczy? Może chcieli jeszcze więcej :) się nie udało to teraz cyrki na cała Polskę odstawiają i ośmieszają i firmę, i rolniko, i pracowników. A wszyscy czytają te bzdury, ciesza się i rece zacierają. Oj ludzie ludzie. Wszyscy będziemy beczeć jak przejmą nas duże firmy z zagranicznym kapitalem. A najbardziej my, rolnicy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.236.245.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.