PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Jan 2020-09-16 22:22:46
  Widzisz,.... Czerwony Kapturku przez witrynę Farmer.pl przetoczyła się fala nienawiści do innej grupy społecznej tą grupą byli myśliwi, oczywiście odbyło się to po cichym przyzwoleniu redakcji, było to karygodne i niezgodne z polityką Państwa Polskiego, dopiero interwencja położyła temu kres, ...a czy musiała ? Tych wyzwisk już cofnąć nie można poszły w świat,... to świadczy też o poziomie rolników,....... przeszukaj wszystkie witryny o łowiectwie myśliwych i polowaniach, czy tam znajdziesz chodź jedno przekleństwo lub wyzwiska na rolników ? Więc nie dziw się że do rolników odnoszą się z rezerwą, łącznie ze mną. Twoje wypowiedzi są stonowane ale część jest po prostu chamska i nie do przyjęcia w normalnym języku konwersacji. Zastanawiam się czy chory potrzebujący pomocy lekarskiej rolnik zgłosi się do lekarza myśliwego i przyzna się że na Farmer.pl pisał,...... myśliwego na swoim polu potraktuję widłami i psem poszczuję. Pozdrawiam Czerwonego Kapturka
  • Czerwony kapturek 2020-09-18 09:57:18
   Janie twój ostatni komentarz mocno mnie poruszył , od niedawna jestem na forum farmera i nie wiem co działo się parę lat temu , ale nie mogę pojąć co było przyczyną nienawistnych komentarzy szkalujące dobre imię myśliwych , wszak wiadomo , że myśliwi to ludzie niezwykle kulturalni i obdarzeni niezwykłą empatią , niemal rycerscy i szarmancy w stosunku do kobiet , a na dodatek w tej niecnej i haniebnej nagonce mieli by uczestniczyć dziennikarze farmera , rzecz to nie pojętą ??? Trudno mi w to uwierzyć !!! Jestem oburzony i zbulwersowany !!!
 • Czerwony kapturek 2020-09-13 15:14:13
  Nie wiem dlaczego uważasz , że rolnicy nie są w stanie " popilnowac twego domu " ? Wszak wielu rolników to myśliwy , strażacy OSP , ludzie którzy pomagają pogorzelcom , powodzianom czy innym potrzebującym . Sprawia mi przykrość , że traktujesz mnie jako kogoś pazernego , moim zdaniem nie jestem bardziej zachłanny na bogactwo niż każdy inny żyjący człowiek . Wypominanie zaś rolnikom ich dopłat i ulg świadczy jedynie jak niska jest opłacalność produkcji rolnej , a dodatkowo wyśrubowane normy i wszelkiego rodzaju dobrostany wymagane w UE też nie pomagają by na niej dało się zarobić , a jedynie balansuje się na progu opłacalności . Najwięcej zyskują pośrednicy , a nie rolnik , on jest na samym dole tej drabiny . Jeśli zaś chodzi o PZŁ czy samych myśliwych , postrzeganie ich przez rolników jest różne , wielu z nas uważa myśliwego jako kogoś kto przyjeżdża tylko i wyłącznie na wieś ,aby się zabawić i przyjemnie spędzić wolny czas , a nie po to by " pilnować domu czy pola rolnika " i nie wiele go to obchodzi , oczywiście są wyjątki i ja do tych myśliwych żadnych pretensji mieć nie mogę , to chyba rzecz oczywista .
 • Jan 2020-09-13 11:23:51
  Czerwony kapturku,... jestem zwykłym szeregowym myśliwym, spędziłem wiele nocy pilnując chłopskich pól, dlatego napisane jest porównanie, ja myśliwy pilnuję w nocy rolnicze pole, czy kiedyś taki młody rolnik chociaż raz w życiu by popilnował mojego domu gdyby zaistniała potrzeba? W każdym środowisku są patologie np. wśród sędziów, posłów, policjantów, rolników, myśliwych, inteligentów, itd. w każdym dużym środowisku jest tak że nie wszystkim można dogodzić, jest to niemożliwe.....a zwłaszcza polakom. Zauważ Cz. Kapturku że środowisko myśliwych nie nawołuje do likwidacji rolniczych organizacji.
 • Jan 2020-09-08 21:34:21
  czerwony kapturku, podróżuje po różnych krajach UE i ceny żywności nie są tak bardzo wysokie są mniej więcej podobne do naszych i da się z nimi wytrzymać. Są dopłaty bezpośrednie dla rolników w całej UE ale w Polsce jest jeszcze dużo innych dodatkowych dopłat, których nie ma w UE, ma to na celu kupowanie rolniczych głosów... Dziękuję ci czerwony kapturku za myśliwskie pozdrowienie, może nareście rolnicy dojrzeją do tego stopnia że należy współpracować z pozostałą częścią społeczeństwa, a nie pisać jak sfrustrowany młody rolnik,.... zdelegalizować PZŁ / chciałby,... ale jest zbyt małym robaczkiem aby to zrobić/
  • Czerwony kapturek 2020-09-10 10:42:33
   Cieszę się że podróżujesz Janie i przyjemnie spędzasz czas , ja niestety nie mam ani czasu ani środków na takie wojaże , chowam zwierzęta i nawet niedzieli nie mam , bo je karmić muszę , może jak dostanę sowitą emeryturę to wyruszę na podbój Hiszpanii , Grecji czy odwiedzę San Escobar . Dopłaty funkcjonują w UE w różnej formie , a Polski rolnik wcale nie dostaje tak dużo, a przecież my je dostajemy od lat kilkunastu i nasze rolnictwo było zapóźnione technologicznie , zresztą czy przedsiebiorstwa i prywatne firmy nie mogą ubiegać się o wsparcie i dotacje z UE i czy ktoś robi z tego powodu im wyrzuty ??? Jesteśmy zbyt małymi robaczkami by zmienić politykę całej UE , tak jak młody nie ma szans by zmienić sam PZŁ , ale tak się składa że znam paru myśliwych i oni też uważają że PZŁ ich wykorzystuje i wcale nie wypowiadają się pochlebnie o tej instytucji . Myślę że ty jesteś jakoś grubszą szyszką w strukturach PZŁ i głównie dlatego jej bronisz .
 • Jan 2020-09-08 14:03:34
  Tak czytam wypowiedzi i myślę że jest jedna zasadnicza różnica między młodym rolnikiem a innym przeciętnym polskim myśliwym, polski myśliwy poluje za swoje pieniądze natomiast młody rolnik gospodarzy dzięki wsparciu finansowemu całego społeczeństwa w tym myśliwym również. Młody rolniku, powiedz gdyby była potrzeba popilnowania domu myśliwego popilnował byś jemu dom przez noc. Tobie zostawiam odpowiedź.
  • Czerwony kapturek 2020-09-08 15:35:29
   Dopłaty funkcjonują w całej UE i nie jest to żaden wymysł rolników , tylko taka polityka rolna . Tak naprawdę prawdziwi rolnicy woleliby otrzymać uczciwe pieniądze za sprzedaż swych produktów , a nie " jałmużnę" w formie dotacji , nie zdajesz sobie sprawy ile trzeba wypełnić papierów , norm , zakazów i nakazów i na koniec kontroli urzędników i ile to wszystko kosztuje podatnika . Ja dotacji nie chce tylko godziwych zysków ze sprzedaży . Dopłaty mają też na celu utrzymanie jak najniższych cen żywności i dlatego możesz ładować pełen wózek zakupów w markecie . Twoje stwierdzenie , że rolnik ma pilnować twego domu jest jak rozumiem symboliczne i ma świadczyć o braku uczuć wyższych czy empatii , ale wiesz co myśliwi też kryształowi nie są i znalazło być może sporo przykładów na to stwierdzenie , ale nie chce wylewać na was pomyji jak ty tu robisz . Szukajmy tego co nas , a nie dzieli . Niech Hubert darzy .
  • mlody 2020-09-14 21:47:15
   Ale brednie piszesz drogi Janie w 80% sponsorują was rolnicy! Ostatni raport niku mówi jak to wszystko się odbywa w większości przypadków zawieracie ugody bez pisania protokołów część rolników nie zna swoich praw część nie ma czasu się z wami spierać, część rolników nie stać na dobrego adwokata i wy to wykorzystujecie bo jak by było stać to inaczej byście rozmawiali z rolnikami. Janie chciał bym Ci powiedzieć, że świadomość rolników jest coraz większa rolnicy powiększają swoje gospodarstwa i coraz częściej stać ich na dobrego adwokata rolnicy coraz częściej zakładają sprawy w sądach tym myśliwym którzy w żywe oczy chcą okraść rolnika i wygrywają te sprawy. Tak jestem za zdelegalizowaniem pzł i wiesz co to nie jest tylko głos jak ty to piszesz sfrustrowanego rolnika ten głos idzie z waszego środowiska. Młodzi myśliwi urodzeni po 80roku w większości chcą rozwiązania pzł ! Zdziwiony jesteś ? teraz kolejne Twoje pewnie zdziwienie mam dziesiątki znajomych myśliwych w różnych kołach łowieckich w kilku województwach którzy też chcą zmian nie chcą tego systemu tej patologii Wiem że w waszym środowisku nie można mieć własnego zdania.. ale to jest kwestia czasu jak nadejdą zmiany
 • lelek 2020-09-07 22:55:54
  młody rolniku,....... ty masz jakąś obcesje na punkcie PZŁ i myśliwych, gdy przejrzy się twoje wpisy z ostatnich lat to 100% jest na temat PZŁ i myśliwych. Przyjąłeś kierunek prywatnej krucjaty, o niczym innym nie piszesz, nie umiesz, i już nie potrafisz. Czy myślisz że w pojedynkę pokonasz całą grupę społeczną,... nie licz na to. Wiesz jest jedna zasada,.... jak wroga nie można pokonać to najlepiej się do niego przyłączyć, i wspólnie pokonać ASF.........................Ja jako myśliwy nie przespałem wiele nocy pilnując chłopskich pól by zredukować do ustalonego poziomu dziczą populację ,...a co ty zrobiłeś aby zmniejszyć ilość dzików i pomóc w tej materii myśliwym,.... chyba jedynie to że cały czas wylewasz swoje frustracje i żale na publicznym forum, pisząc ile myśliwi ukradli, ile oszukali, i ile zarobili. Dlaczego nie napiszesz co zrobić aby wasze pola przynosiły większe plony ? tym się zajmij, to może dać ci więcej satysfakcji i zadowolenia z życia.
  • Czerwony kapturek 2020-09-08 09:07:32
   Młody nie jest sam , jest nas wielu . Każdy na forum może wyrazić swoją opinię , ty również . Rolnicy mają prawo mieć pretensje do PZŁ i myśliwych za dopuszczenie do niekontrolowanego rozrostu populacji dzików . Rolnicy od wielu lat alarmowali o rosnącej w zastraszającym tempie populacji tych zwierząt i co ??? I nic , myśliwym , leśnikom "i gajowym " jakoś to snu z powiek nie spędzało . A teraz mamy to co mamy i to rolnicy mieli rację . Rolnik nie ma żadnego wpływu na populację zwierzyny , a pisanie , by rolnicy przestali siać kukurydzę to dzika będzie mniej jest niedorzeczne . Rolnicy chcą współpracować z myśliwymi , pytanie czy myśliwy zna problemy rolników ? Czy myśliwy to tylko i wyłącznie hobbysta , pasjonat łowiectwa i ktoś kto szuka kontaktu z naturą oraz oderwania od szarej rzeczywistości , czy też ktoś kto zdaję sobie sprawę że ciąży na nim duża odpowiedzialność i wie jaką zwierzynę ma na terenie na którym poluje , ile jej może być i zdaje sobie sprawę jakie może duże szkody wyrządzić w uprawach . Jeżeli dba o to prowadzi gospodarkę łowiecką , a jeśli przyjeżdża tylko w celach rozrywkowych nie może nikogo pouczać , a na pewno nie rolnika . Darz Bór .
 • Iga 2020-09-07 09:08:10
  Niedawno w Polsat News oglądałam reportaż o karygodnym, zdaniem stacji i rolników, zagazowaniu podejrzanego w oczach PIW stada kilku tysięcy gęsi. Rolnik, pewny zdrowotności stada, przekonywał panią inspektor do wstrzymania się z decyzją do dnia następnego, aż nadejdą wyniki (na wynik czeka się 24 h), ale jej decyzja była taka, że ptaki należy zagazować już wieczorem tego dnia. Dodatkowo PIW źle obliczył dawkę gazu i zwierzęta jeszcze po 12 godzinach były na pół żywe. Rano dowieziono kolejne beczki z gazem. Dodam, że już na 12 godzin przed gazowaniem ptaki miały zamknięty dopływ wody choć na dworze panował upał. W trakcie, gdy gazowano je drugi raz (rano ) nadeszły wyniki, że zwierzęta są zdrowe. Stacja Polsat News rozmawiała tel. z weterynarz. Ta była jednak pewna siebie i butna. Rolnik z zderzeniu z takim tworem nie ma szans. Nie mówmy więc już więcej o prowadzeniu zeszycików, a zajmijmy się niszczeniem hodowli. Zwierzętom nie jest potrzebna biurokracja. Nam rolnikom też. Konsumentom również. W Polsce mamy 2 urzędników na każde 10 osób. Dla porównania : 1 lekarza na 2500 osób. To nie pomyłka w liczbach. Takie są fakty. Jak ma być dobrze? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że te biurokratyczne wymysły mają służyć udowodnieniu rzekomej potrzeby zatrudniania tylu urzędników. Przy takim nadmiarze administracji podatki mogą tylko rosnąć, a nam wszystkim w sektorze prywatnym zostaną tylko ochłapy.
 • lelek 2020-09-06 23:38:48
  A ja młody rolniku czekam takiej chwili kiedy was małorolnych rolników definitywnie zlikwidują i przestaną dopłacać do waszych nierentownych gospodarstw...... Ostatnie wybory pokazały że społeczeństwo ma już dosyć wysokich podatków w celu utrzymywania waszych nieprzynoszących dochodu gospodarstw. Na dodatek jak pisze prasa powszechnie stosujecie trujący Raundap, który jak wykazują badania jest już w organizmach małych dzieci. Ty młody rolniku lepiej zajmij się swoim gospodarstwem ile jeszcze lat będziesz tutaj sie użalał na swój marny los.
  • Alina 2020-09-07 09:10:17
   Nie czytaj forum rolniczego i nie podejmuj dyskusji. Szkoda czasu na niemerytoryczne wywody.
 • Minister Woś to Szef PZŁ 2020-09-06 19:44:30
  a cóż się dziwić, Minister Środowiska to szef PZŁ, osobiście wybiera i mianuje Łowczego Krajowego i Łowczych Okręgowych. Koła Łowieckie muszą robić to, co im każe PZŁ, czyli Minister Środowiska. Ale przecież Suweren tak chciał - pełna kontrola Państwa nad złodziejami z Kół Łowieckich. Pełna Deubekizacja i Dekomunizacja PZŁ i Kół Łowieckich. Stało się od 2018 roku. Nie ma Ubeków, Nie ma Komunistów. Jest 100% nadzór rządu i ministrów dwóch - rolnictwa i środowiska. Czyli jest dobrze. I będzie jeszcze lepiej.
 • mlody rolnik 2020-09-06 18:22:29
  PZŁ to jest jedno wielkie nieporozumienie.. Ta organizacja powinna być zdelegalizowana.Kto miał do czynienia z tą organizacją zna mechanizmy kół łowieckich i samego PZŁ nie ma żadnych złudzeń jak to wszystko "działa" pan Woś albo naprawdę nie wie co się dzieje albo jest ... Wiem jedno, że przy tej polityce (zwalczania ASF) nie wyjdziemy z tego bagna nawet po 20latach . Wszystko przez lobby myśliwskie, które nie dopuści do odstrzałów w całym kraju dzików. Żadni ekolodzy nie są wstanie powstrzymać odstrzałów w całym kraju to jest wymyślona bajka po to żeby odwrócić uwagę od tego, że to pzł i koła łowieckie nie chcą strzelać do dzików na szeroką skalę. Z Polski zrobili sobie SAFARI przyjeżdżają do nas polować Belgowie, Holędrzy ,Niemcy na tle innych krajów jesteśmy najkorzystniejsi co do polowań dewizowych komercyjnych TO NIE JEST ŻADNA PASJA ŁOWIECTWA TO JEST ZWYKŁY BIZNES kosztem rolników. Służby mają tak umęczyć kontrolami i mandatami rolników że sami polikwidują stada świń jak nie będzie stad świń ogłoszą sukces w walce z ASF nie ma świń nie ma ASFu ! To jest ostatnia szansa rolnicy na obronienie swoich interesów organizujmy się bo za góra 2 lata będzie już po nas
  • Olek 2020-09-06 18:46:02
   Niektóre koła nie chcą polować bo zatykają się mięsem z dzików. Do skupu żal oddać przy tej cenie , sprzedaży bezpośredniej nie chce im się robić a wszyscy znajomi mają dość. Sprzedaż pokątna staje się ryzykowna. Naprawdę nie wiem dlaczego nikt tego nie zmieni. Odstrzał i utylizacja. To jest jedyne wyjście. Inaczej tylko patrzeć a wyskoczy zbiorowe zachorowanie na włośnicę. I wtedy wszyscy się obudzą. Wąskim gardłem jest mięso. I potencjalnym wektorem asf. Już mi się nie chce sto razy o tym pisać.
 • Mikołaj 2020-09-06 16:38:49
  Najważniejsze żeby ASF był jak najdłużej i ci co na tym zarabiają mieli stały dochód co tam rolnik z głodu nie umrze a jak nie będzie miał kasy na opłaty i spłatę kredytu to komornik pomoże uregulować najlepiej dysponuje się nie swoim .ASF to choroba zwalczana z urzędu ale u nas zwalcza się razem z hodowcą powoli koniec gospodarstw rodzinnych pozostaną tylko fermy przemysłowe i tucz nakładczy.
  • hodowca 2020-09-06 18:01:18
   Nie wiem dlaczego niektórzy nie zgadzają się z tą wypowiedzią powyżej
 • Kartofle i Rzepa 2020-09-06 15:28:14
  wieprzowina jest niezdrowa, trzeba jeść kartofle, marchew i rzepę. rząd prowadzi słuszna prozdrowotna dla Narodu politykę. Natura sobie poradzi, nie wolno jej przeszkadzać. Natura chciała ASF, i jest ASF.
  • T.B. 2020-09-06 19:18:12
   Za 100 lat natura się przystosuje. Nas już wtedy nie będzie. ASF to choroba jak sama nazwa mówi afrykańska i w Afryce jest niegroźna bo tamtejsze swiniowate są uodpornione.
 • max 2020-09-06 15:27:25
  Faktycznie sobie,oświadczenie sobie,socjalistyczna retoryka...
 • Łowca 2020-09-06 14:14:25
  Władze PZŁ chwalą się sukcesem"" a prawda jest inna. Nasz zarząd KŁ świadomie wstrzymuje pozyskanie dzika twierdząc że to wpłynie na wartość tenut dzierżawy obwodów. Wstrzymanie wydawania zezwoleń na odstrzał jest normą. A prezes jest we władzach PZŁ i uważa że nie ma na niego silnych. Mimo działania na szkodę KŁ i niewypełnienie zaleceń lekarza weterynarii i ministra. A wrogiem jest każdy kto zwraca uwagę na to działanie
 • Beata 2020-09-06 13:15:09
  Asf to wielka ściema i pod jej pretekstem likwiduje się zdrowe świnie

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.159.8
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.