PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Beata 2020-09-08 16:23:50
  Skoro są niewolnikami i odkarmiają duńskie zdechlaki to niech zwrócą się o pomoc właśnie tam....
  • Cykot 2020-09-08 23:07:06
   Niewolnikami to są ci którzy nie protestują tylko karmią zdechlaki przywiezione im przez obce spółki. Ci którzy protestują to walczą o to aby nie stać się niewolnikami i chcą we własnym gospodarstwie tuczyć prosiaki kupione za własne pieniadze i na własny rachunek. Jedni kupują polskie inni zagraniczne ale na tym samym wózku jadą bo ceny warchlaka i tucznika dla nich są podobne. Popieram protest rolników z Piotrkowa którzy jeszcze mają siłę bronic swoich gospodarstw gdy z tylu stron zieje nienawiścią, zasdroscia i nierozumieniem trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się hodowcy trzody chlewnej w cyklu otwartym w całej Polsce.
 • Pablo 2020-09-08 15:00:04
  Gdzie PSL?
  • WITSON 2020-09-09 18:58:56
   Przy korycie haahhahaha
 • C#@12yt 2020-09-08 13:54:23
  KRUS informuje, że wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie za podlegającego przez cały miesiąc rolnika, małżonka, domownika i pomocnika rolnika w IV kwartale 2020 r. wynosi 42,00 zł miesięcznie. To świeżutka wiadomość z dzisiejszego wydania tej strony. Porównajcie z wysokością miesięcznej składki przedsiębiorcy do ZUS. Przekroczyła już 1500 zł ? Porażająca różnica. Odwrócę "dobre rady" w stylu - jak ci źle w mieście to idź na wieś i uprawiaj ziemię. Ja nie narzekam ze mi źle i nie chcę na wieś. Ale jak wam źle to rzućcie ją w cholerę i przenieście się do miasta i tam zarabiajcie wielcy fachowcy do rejestracji na "kuroniówkę".
 • C#@12yt 2020-09-08 13:46:19
  Tym ciągle mało i mało. Gdyby zliczyć wszystkie ulgi, dopłaty, tańsze kredyty, paliwo, suszowe, powodziowe, niski podatek rolny, groszowy KRUS itd itd i porównać z obciążeniami przedsiębiorcy prowadzącego jakąś działalność to byłby bardzo ciekawy wynik. A wszystko to na koszt pozostałych obywateli. Z ich podatków, nawet z podatków emerytów. Wszystko to wina rządu na siłę podtrzymującego będące w agonii gospodarczej malutkie / 5 - 10 ha/ gospodarstwa. Nigdzie w świecie już nie ma takich gospodarstw. Ekonomia wymusiła powstanie wielkoobszarowych gospodarstw. Małe nie zarabiały na siebie. U nas też już dawno nie zarabiają i są sztucznie utrzymywane przy życiu. Nazywa się to tradycją,gospodarstwami rodzinnymi i jeszcze czort wie jak. Rządy odwlekają bo co zrobią z dużą rzeszą bezrobotnych nie mających zawodu ? A my wszyscy za to płacimy bo rządy nie umieją zorganizować Państwa by powstawały w nim fabryki i miejsca pracy. jak zagraniczny kapitał zorganizuje u nas montownię samochodów bo u nas tania siła robocza i ulgi podatkowe to prawie wariujemy ze szczęscia. Tylko że jak podniesiemy im koszty produkcji by coś na tym zarobić to przeniosą produkcję do Azji. Tam jeszcze też wyzyskują ludzi. Swoich fabryk nie uruchamiamy bo nie umiemy albo z lenistwa. Tylko pełne gęby frazesów jak to u nas dobrze i jak sprawnie rządzą. Jednocześnie rok w rok zadłużamy kraj bo Polska nie zarabia na swoje utrzymanie. Marne wnioski na przyszłość. Będziemy wam nadal dopłacać przy ich nieudolności i tylko pchaniu się do władzy po kasę.
  • mały hodowca 2020-09-08 16:49:52
   o czym ty piszesz ,,jak nie będzie tych małych to swój towar możesz sobie produkować i wsadzić wiesz gdzie ..razem ze swoimi fabrykami i bóg wie czym kto ci to kupi jak nie ten mały ,
  • ADAM 2020-09-08 20:36:50
   tyle że rolnik nie wie po jakiej cenie będzie mógł sprzedać produkty ,które wyprodukuje bo jednego dnia cena 5,5zł/kg żywca a drugiego 4zł a ceny wędlin i mięsa w sklepach nie spadają jak spada cena żywca ale jak rośnie to ceny rosną i tak ze wszystkim zboże mleko rzepak warzywa itd, a niektórych produktów nie da się przetrzymać i zaczekać na lepsze czasy także nie zazdrość rolnikom ulg bo jak by pośrednicy nie chcieli zarobić po kilka razy to rzeczywistość była by zupełnie inna a fakt jest taki że rządy o wielu lat tylko obiecują a robią całe nic. Żadna inna branża nie wie czy zarobi czy straci na swojej produkcji a rolnik jest zależny od pogody i zagranicznych przetwórców bo przez lata wszystko było wyprzedawane. Myślę ,że każdy rolnik by zapłacił te 1500 zł/mc gdyby go było na to stać.
  • Cykot 2020-09-09 06:13:43
   Człowieku Ty nie wiesz o czym piszesz. Mali 5 ha to się wcale tym nie interesują. Biorą dopłaty pracują gdzie indziej i nawet nie wiedzą po ile są dzisiaj tuczniki.Tu chodzi o gospodarstwa duże które sprzedają rocznie tuczników za 2 mln złotych ponoszą strate ok 200 000 zł a do tego w postaci podatku VAT zawartego w środkach produkcji odprowadzają do państwa ok 20000 zł. Netto.
  • Rolnik-przedsiębiorca 2020-09-09 08:46:16
   A mi się dobrze żyje na 10 ha gospodarstwie. Mam firmę, serwis maszyn rolniczych, budowlanych i samochodów i do tego gospodarstwo. Ziemi nie sprzedam choćbym miał zostać ostatni w województwie. Do gospodarstwa nie dokładam. A nawet jak będę musiał, to podniosę stawkę klientom i wszystko utrzymam. Także ja sobie spokojnie żyję z ciężkiej pracy obszarników i miastowych, którzy sami mi pieniądze przynoszą, bo nie maja wyboru. Chcą jeździć samochodzikami, czy pracować ciągnikiem to muszą płacić. A ja jestem zwykłym wieśniakiem, który kiedyś pomyślał i nie poszedł do szkoły rolniczej, tylko uczył się elektroniki. Wierzcie mi, że się opłaciło.
 • west 2020-09-08 12:14:51
  Ja kupiłem Polskiego prosiaka w grudniu sprzedałem w maju jak cena spadła ,pasze swoją czyli świńka była w 100 % Polska i żadnej rekompensaty nie dostanę na to wychodzi ,z jałówkami to samo 3 sprzedane 100 % polskie i zostały pominięte w projekcie
  • Beata 2020-09-08 20:55:08
   Nie tylko Ty odpadki które mamy w gospodarstwie też pominięte.... Krótko mówiąc dzieł i rządź obowiązuje nadal
 • Piotr 2020-09-08 11:31:15
  Nigdy nie będzie sprawiedliwego dofinansowania i podziału . My rolnicy zamiast współpracować ze sobą to co niektórzy zazdroszczą innym. A może by tak ze sobą współpracować? Wiadomo że nie każdy ma warunk i miejsce aby trzymać maciory i tuczniki. Trzeba między sobą zawierać nie formalne spółki. Finałom byłaby cena za utuczonego tucznika, która by powinna być podzielona procętowo dla hodowcy prosiaka i tucznika. To by powinno funkcjonować coś na zasadzie cyklu zamkniętego. Za Pisem nie jestem, ale kierunek myślenia mają dobry. Jeśli dofinansować to polską produkcję. To są miejsca pracy,wzrost naszego PKB.
 • Anna 2020-09-08 11:07:37
  Tucz otwarty zalewa rynek wieprzowiną a rolnik który chowa w cyklu zamkniętym dostaje przez to po (...) - niestety taka jest prawda. Chów w cyklu zamkniętym powinien być doceniany w tym państwie bo niedługo zniknie z naszego rynku. A i mięso z chowu zamkniętego, często na swoich zbożach jest dużo bardziej wartościowe. ALE NIGDY NIKT TEGO NIE DOCENIŁ. Fakt- jest teraz dopłata do loch - ale kto się na nią łapie (chyba tylko ten kto chowa po 2- 3 lochy ) bo wymogi są takie że masakra. No ale liczy się tylko to że w telewizji trąbią w koło o tym że Polski rolnik dostaje kasę na świnie, a ludzie którzy nie mają o tym pojęcia są przekonani że rolnik to już tyle pieniędzy dostaje "za nic" że chyba na nich śpi.
 • Marek 2020-09-08 10:37:24
  Jeśli dostaną kasę to rezygnuję z cyklu zamkniętego, większość roku prosiak duński jest poniżej kosztów. Dlaczego jak prosiak duński jest po 200 zł nie protestują tylko się śmieją z tych co mają cykl zamknięty ?
  • Michał 2020-09-08 14:33:58
   podaj mi jeden termin w którym duńczyk był poniżej 200zł!!! Chyba kilka lat byłeś w śpiączce...
 • stan 2020-09-08 08:43:41
  tak jak pisałem wczoraj cykl otwarty dostanie również wsparcie , bo jak by nie dostał to by praworządny rząd unia zjadła hahaha już wczesniej była podobna historia i dostali po niby protestach a jak loszka z dani urodziła prosięta w Polsce to co ??????????? a jak gąska z Niemiec to płacić czy nie ????????? wysokie stawki pomocy dla świniarzy chyba po to były tak wysokie żeby się podzielić z cyklem otwartym , bo 15000 pomocy temu który wyprosił 5 loch za pół roku to lekka przesada , tym bardziej że jak miał swoje prosie to podczas cowid 19 wcale nie dołozył haha teraz cena gorsza i co znowu wnioski na Boże Narodzenie
  • Ja 2020-09-08 10:39:50
   Bierz się do roboty i rób cykl zamknięty a nie farmazony wypisujesz
 • Sławomir 2020-09-08 08:25:28
  Ministerstwo Rolnictwa pokazało kierunek w którym chce prowadzić krajową politykę czyli wspieranie polskiej hodowli a od razu odezwali się ci którzy wyprowadzają pieniądze z Polski ale o tym potem. Pan przewodniczący Terka zapomniał jak protestował przeciwko importowi mięsa z zagranicy bo uderza to w polskie rolnictwo ale import warchlaków z zagranicy jest w porządku on nie osłabia krajowych producentów . Mamy obraz jak to prywatny interes nie których szefów organizacji rolniczych przesłania szeroko rozumiany interes Polskiego Rolnictwa .To my rolnicy swoimi decyzjami co do sposobu produkcji wyprowadzamy pieniądze z kraju .Mamy wpływ na rasę ,urodzenie zwierząt do dalszego chowu,pochodzenia białka w paszy i paszy ,wyboru zakładu przetwórczego (polski kapitał cz zagraniczny) tymi wyborami wspieramy polski budżet .Żyjemy w wolnym kraju dlatego każdy ma prawo wyboru sposobu produkcji ale wysokość pomocy krajowej też powinna być zróżnicowana w zależności od sposobu prowadzenia produkcji (ci którzy wyprowadzają pieniądze z Polski powinni otrzymywać mniejszą pomoc krajową ) .Mam nadzieje że ministerstwo nie zejdzie z drogi którą obrało a posłowie zastanowią się co jest lepsze dla krajowego rolnictwa a nie będą myśleć tylko o swoim poparciu .Też jestem rozczarowany brakiem wsparcia rządy przez organizacje rolnicze a zwłaszcza zrzeszające polskich hodowców.
  • Hodowca 2020-09-08 10:12:22
   Bardzo ciekawe stwierdzenie lecz niektórzy hodowcy prosiaka eksportują prosiaka do Ukrainy genetykę mają duńską/hiszpańską paszę kupują od duńskiej wytwórni czy ten hodowca zasłużył na wsparcie czy nie ? Ja długo hodowałem prosiaka Polskiego przestałem brać z jednego powodu kombinowania przez osoby mające prosiaki Moimi skromnym zdaniem nie powinniśmy wspierać tylko tuczu nakładczego bo to usługa ale zaraz rząd mówi że to nie fer i nie chcę wspierać tuczu nakładczego problem w tym że już wsparł agri plus i gorbato 500 mają maciory także xd Co do straty rząd wsparł tucz zamknięty i otwarty bo lochy też tylko jest jeden mały problem przed pandemię prosiak był po 500 i żaden Polski hodowca nie sprzedawał niżej warchlaka teraz jest po 300 czyli i tak zarabia na prosiaku około 100 tucz otwarty za to na swoim zbożu 100 dokładał do sztuki i czy to był Polski warchlak czy dun bez znaczenia
   • Michał 2020-09-08 14:44:38
    W końcu jakiś mądry głos na tym forum. cała reszta to jeden wielki bełkot. Wszyscy wieszają psy na duńskim warchlaku ale chyba zapomnieli że w Polsce też ktoś produkuje prosiaka na wolny rynek a ktoś go kupuje do dalszego tuczu. I co z nimi? Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka. Jeszcze kilka lat takiej polityki i nikt nie weźmie polskiego prosiaka do ręki bo wszystkie fermy w cyklu otwartym przejdą na tucz nakładczy. a wtedy zobaczycie jakie będą ceny na rynku... i cykl zamknięty nie będzie się opłacał!!!
 • Marcin 2020-09-08 08:22:37
  Tucz otwarty tylko dla gospodarstw tuczacych krajowe swinki.
 • Tomasz 2020-09-08 08:20:15
  Trzeba być skończonym idiotom i frajerem żeby płacić za prosiaka 400złotych Kiedyś toczyłem świnie w cyklu otwartym ale przez takich co nie mieli pojęcia o ekonomi i płacili nierealne ceny za prosiaki zacząłem tucz zamknięty Teraz mam prosiaka za max 150zł i tych co kupują duńczyki mam za frajerów Bo na drogim prosiaku jeszcze nikt nigdy nie zarobił bo ceny świń są bardzo niestabilne i po krótkiej górce przychodzi długi dołek Popieram ministra bo sam widziałem jak w takim dołku rolnicy sprzedawali prosiaki za bezcen na czym kożystali otwarci hodowcy A cenami przecież rządzą duński firmy się do nich idźcie z pretensjami bo to one zrobiły z Was frajerów
  • Hodowca 2020-09-08 10:14:43
   To dobrze że ci się udało ja 5 rok próbuje postawić chlewnię na 50 macior żeby chociaż pół mieć swoich kabanów niestety protesty:/
 • Sam w dolinie 2020-09-08 07:17:51
  Nie wolno dotować obcego kapitału, zachodni warchlaka, zachodnie pasze, jeżeli się nie opłaca to przestańcie tuczyc, a my w cyklu zamkniętym w końcu zaczniemy zarabiać i nie będziemy potrzebowali żadnych pomocy że strony Państwa
  • Patrycja 2020-09-08 07:38:16
   Wpieranie obcego kapitału? Wy producenci zamknięci wyprodukujecie dla siebie, a kto wyprodukuje w kraju dla tych którzy chcą nadal kontynuować tucz otwarty bo nie są w stanie zamknąć cyklu? Radziłabym walnąc się w głowę następnym razem zanim napisze ktoś taki komentarz, zarówno WY jak i my z tego żyjecie, wyprodukujcie odpowiednia ilość polskiego warchlaka wtedy nie będziemy „dotowac obcych”, jeśli Polak nie potrafi docenić drugiego Polaka, a tym bardziej współczuć mu w takiej sytuacji tylko pisze tak beznadziejne komentarze, to o czym my mówimy.
   • Sławomir 2020-09-08 07:55:39
    Dlaczego nie są w stanie zamknąć cyklu ?
   • rolnik 2020-09-08 08:32:32
    co do polskiego warchlaka ja 10 lat temu byłem ich producentem to wiem jak to wyglada. Jak kupujecie od polaka to skamlecie, wybrzydzacie płacić nie chcecie, jak wam firma duńczyka przywiezie to 500 zł płacicie nawet nie negocjujecie cen i się w kolejce na nie zapisujecie. Nie ma polskiego warchlaka bo sami wykończyliście ich producentów
   • Mikołaj 2020-09-08 09:06:08
    Jakoś parę lat temu nikt nie słyszał o imporcie warchlaka i pogłowie było dwa razy większe niż dziś .To właśnie import taniego w tedy warchlaka przyczynił się do zmniejszenia pogłowia loch i braku zainteresowania warchlakiem od naszych hodowców poza tym hodowcami stali się nawet ci co nie mieli grosza w kieszeni bo warchlaka przywozili a płatność po sprzedaży tucznika .Wspierać należy tylko i wyłącznie produkt krajowy teraz obudzili się że są skrzywdzeni a dlaczego nie protestowali jak nasi nie mieli gdzie sprzedać warchlaka a oni z uśmiechem kupowali Duńskie?
   • weks 2020-09-08 14:49:50
    jakbyście się nauczyli produkować dobre prosiaki to nikt nie szukałby duńczyka!!! kilka lat temu ziemiaki parzyliście z pokrzywami dla maciory a teraz wielcy hodowcy i znawcy!!!
 • GERMAN 2020-09-08 07:17:23
  Cykl otwarty z prosiętami polskimi dopłata z zagranicznymi brak. Proszę składać wnioski odszkodowanie do firm zajmujących się importem prosiąt z Danii i Niemiec lub bezpośrednio do rządu niemieckiego lub duńskiego.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.159.8
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.