KONFERENCJE

41 OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO CHMIELARZY I PIWOWARÓW „CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE 2011”

19-21 sierpnia 2011  •  Krasnystaw  • 

Od 19 do 21 sierpnia 2011 r. całe miasto Krasnystaw po raz 41 będzie żyło najstarszym w Polsce i jednym z najstarszych w Europie świąt piwa. Tegoroczne, 41. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” oferuje przybyłym gościom bardzo szeroką ofertę piw z Polski i zagranicy oraz całą gamę atrakcji. W tegorocznej obsadzie artystycznej znaleźli się między innymi Andrzej Piaseczny, wyróżniony statuetką Fryderyka w kategorii „Wokalista Roku” Kuba Badach z zespołem Poluzjanci, jak również zespół Enej, który w oszałamiającym tempie robi karierę po zwycięstwie w programie „Must Be The Music. Tylko Muzyka”. Nie zabraknie także dużej dawki humoru podczas występów kabaretów Smile, Łowcy.B, Kabaretu Młodych Panów i Michała Kempy, który zaistniał na kabaretowej scenie po tym jak wygrał program „Stand Up. Zabij mnie śmiechem”.

Jak co roku wśród wielu chmielakowych atrakcji każdy, kto odwiedzi Krasnystaw znajdzie coś interesującego dla siebie. Oprócz wspomnianych wcześniej artystów, którzy wystąpią w amfitatrze muzyczna uczta czeka na przybyłych gości również w Rynku Miejskim.

W samym sercu miasta, gdzie zlokalizowane będą wszystkie oficjalne przedstawicielstwa browarów będzie można zobaczyć między innymi koncert grupy The Positive, która zaprezentuje niezwykle energetyczną fuzję soulu, jazzu i funku. Ponadto na scenie wystąpi Nick Sinckler, amerykański wokalista, który od 2007 roku robi karierę także w Polsce.

Chmielaki to jednak nie tylko piwo i występy gwiazd. Turyści, którzy odwiedzą Krasnystaw w dniach 19-21 czerwca będą mieli także okazję skorzystania z kina 5D (ul. Zamkowa). Jest to unikalna forma rozrywki, podczas której widz nie tylko ogląda filmy w 3D z dzwiękiem digital surround, ale także staje się aktywnym uczestnikiem oglądanych na ekranie wydarzeń
i odbiera akcję wszystkimi zmysłami. Tylko w kinie 5D widz może wcielić się w rolę bohatera filmu i na własnej skórze poczuć, czym jest przeprawa pontonem przez wezbraną rzekę, dotknąć zimnych fal oceanu, poczuć zapach prehistorycznych gadów czy przeżyć prawdziwą zamieć śnieżną w sierpniowy chmielakowy wieczór. Oprócz walorów rozrywkowych Kino 5D Extreme spełnia również funkcje edukacyjne.

Edukacja to sfera życia, za którą Krasnystaw od dawna jest doceniany. Walory edukacyjne obecne będą nawet podczas najstarszego w Polsce święta piwa. Chmielaki będą bowiem okazją do podszkolenia gry na gitarze bądź też doskonalenia swoich zdolności wokalnych. Warsztaty wokalne będzie prowadził wybitny wokalista, kompozytor, autor tekstów, lider zespołu The Positive i producent Mateusz Krautwurst. Warsztaty odbędą się w Salonie A.A. Instruments przy ul. Okrzei 15 w dniu 21 sierpnia. Tego samego dnia w Sali Konferencyjnej Centrum Sportowo-Rekreacyjnego (Stadion Miejski) przy ul. Piłsudskiego 48 warsztaty gitarowe poprowadzi Paweł Oziabło lider Akademii Gitary Hard GOK Michałowo. Krasnystaw ma jedną z najlepszych baz sportowych wśród polskich miast powiatowych. Na najstarszym w Polsce święcie Piwa nie mogłyby się więc nie odbywać towarzyszące imprezy sportowe, wśród których warto wymienić Zlot Paralotniarzy „Chmieloty 2011".

Naturalnie podczas Chmielaków nie zabraknie stałych punktów programu, które funkcjonują od wielu lat i na stałe wpisały się w krajobraz imprezy. Mowa tu o Korowodzie Chmielakowym, Ogólnopolskim Kiermaszu Twórczości Ludowej, Giełdzie Birofilistycznej, Wyborach Miss Chmielaków, czy też Największym w Polsce Konsumenckim Konkursie Piw. Nie wszystko będzie jednak takie jak zawsze.

Tegoroczne, 41. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie" daje początek zmianom i udoskonaleniom imprezy. Miasto zostało podzielone na strefy, tak aby uporządkować panujący dotychczas na ulicach miszmasz stoisk z artykułami przemysłowymi, gastronomicznymi oraz piwem. Wprowadzi to większy ład i ułatwi zlokalizowanie artykułów, którymi zainteresowany będzie chmielakowy turysta. Ponadto, Wybory Miss Chmielaków odbędą się w Rynku Miejskim. Będą one transmitowane na żywo na telebimach oraz
w Internecie. Będzie także możliwość głosowania na miss za pośrednictwem smsów.

Rynek Miejski będzie również miejscem, gdzie przybywający do Krasnegostawu turyści będą mogli zakupić 6 Krasnych - krasnostawski dukat miejski. Wartą odnotowania nowścią jest scenografia, która w tym roku pojawi się na imprezie. Jej autorem jest Jarosław Koziara, znany artysta plastyk współpracujący z grupą Voo Voo oraz będący między innymi autorem scenograficznej oprawy starań miasta Lublin o miano Europejskiej Stolicy Kultury. Wśród chmielakowych atrakcji nie zabraknie również bungie, wesołego miasteczka, czy też programu dla dzieci. Chmielaki Krasnostawskie to impreza, którą odwiedzić powinni nie tylko miłośnicy złocistego trunku, ale także każdy kto chce spędzić pełen wrażeń i atrakcji wakacyjny weekend.

Organizatorami 41. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów są Urząd Miasta Krasnystaw, Krasnostawski Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie. Na Chmielaki zapraszają Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec i Starosta Krasnostawski Janusz Szpak. Patronatem Honorowym święto objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman oraz Wojewoda Lubelski Genowefa Tokarska.
Warka - Sponsor Główny Chmielaków.

×