KONFERENCJE

AGRO SHOW 2016 – WYSTAWA TO NIE WSZYSTKO

23-26 września 2016  •  Bednary  • 

Zorganizowanie kolejnej edycji największej w Europie plenerowej wystawy rolniczej, to już nie lada wyzwanie. AGRO SHOW, które przez lata było unowocześniane i dopracowywane w każdym najmniejszym szczególe przez członków Polskiej Izby Maszyn i Urządzeń Rolniczych, rozwinęło się w dojrzały projekt. Wskazuje na to nie tylko wzrastająca z roku na rok powierzchnia wystawiennicza, liczba polskich i zagranicznych wystawców uznanych marek, czy ogromna grupa zwiedzających. To także szereg pomysłów i rozwiązań logistycznych udoskonalanych podczas każdej kolejnej edycji. Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW to już nie tylko prezentacja maszyn rolniczych. To przegląd najlepszych wystawców i producentów, oraz miejsce spotkań doświadczonych agrotechników i młodych pasjonatów rolnictwa. Wystawa AGRO SHOW to również strefa wymiany poglądów i doświadczeń z przestrzeni lat, gdzie zwiedzający mają możliwość zapoznania się z różnymi metodami uprawy i hodowli, a tradycja agrokultury łączy się z nowoczesnością.

AGRO SHOW 2016 – WYSTAWA TO NIE WSZYSTKO Fot. Adobe Stock 8 listopada 2022

ROZWÓJ I EDUKACJA

Izba od lat mocno stawia na edukację i szerzenie fachowej wiedzy branżowej. Podczas AGRO SHOW odbędą się finały organizowanych przez Izbę ogólnopolskich konkursów „Mechanik na Medal” (V edycja) i „Młody Mechanik na Medal” (IV edycja). Tego samego dnia z piątek 23 września odbędzie się uroczyste podsumowanie XIV Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, którego celem jest promowanie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Współorganizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencja Nieruchomości Rolnych i Państwowa Inspekcja Pracy. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

WIEDZA, SEMINARIA, DYSKUSJE

Tegoroczna prezentacja najnowszych i najnowocześniejszych urządzeń rolniczych będzie niewątpliwie wyjątkowa. Ekspozycja innowacyjnych maszyn i technologii z pewnością wzbudzi zainteresowanie zwiedzających i zachęci do dyskusji. Z tego powodu, po raz drugi w historii AGRO SHOW, wspólnie z redakcją TVP1, zostanie przeprowadzona AGRO Debata. Temat debaty to: PROW 2014-2020 – jak optymalnie wykorzystać szansę na rozwój i modernizację gospodarstw?

W dyskusji wezmą udział przedstawiciele ARiMR, lokalnego ODR-u, przedsiębiorca z branży maszyn i urządzeń rolniczych oraz rolnik chcący skorzystać z programu. Będzie to znakomita okazja, by zapoznać się z możliwościami jakie daje program, czy wreszcie dowiedzieć się o detale i szczegóły dofinansowania. Scenariusz przewiduje możliwość dyskusji i zadawania pytań przez widownię, która będzie przysłuchiwać się debacie. Zapowiada się zatem bardzo ciekawe wydarzenie.
Prócz debaty przewidziany jest cykl wykładów organizowany przez Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych. Fachowcy z instytutu opowiedzą o różnych sposobach organizowania działań i procesów w rolnictwie w taki sposób, aby dawały jak największe efekty pracy przy jak najmniejszych jej nakładach. Zostaną zaprezentowane poszczególne metody wprowadzania oszczędności w gospodarstwach rolnych przy użyciu nowoczesnych rozwiązań i technologii.

Równie ważnym tematem, poruszonym podczas wystawy AGRO SHOW 2016, będzie kwestia nowoczesnej agrotechniki, jej wpływu na zwiększenie bezpieczeństwa w rolnictwie i ogólnych zasad ochrony gleb. Seminarium będzie swego rodzaju kontynuacją projektu ,,Wioski Bezpieczeństwa” z 2015r. organizowanego wspólnie przez pomysłodawców AGRO SHOW i przedstawicieli firmy SSAB. Seminarium „Nowoczesne Rolnictwo – wyzwania i rozwiązania” odbędzie się w niedzielę 25 września.

POKAZY MASZYN

Wystawa AGRO SHOW daje szerokie możliwości prezentacji maszyn. Ogromna przestrzeń pozwala na zorganizowanie profesjonalnych pokazów. Maszyny prezentowane będą w trzech różnych formach. Pokazy na ringu tradycyjnie opatrzone będą profesjonalnym komentarzem, a zaprezentuję się na nim: opryskiwacze, ładowacze czołowe i ładowarki oraz agregaty uprawowo – siewne, które następnie przejadą na indywidualne poletka. Tam każdy zainteresowany będzie mógł dopytać o szczegóły techniczne i zobaczyć maszynę podczas pracy.

Tymczasem na pasie startowym prezentowana będzie cała gama maszyn rolniczych. W sumie organizator przewidział kilkanaście ekspozycji. W wyznaczonych godzinach od piątku do niedzieli odbywać się będą prezentacje tych maszyn, które opatrzone będą krótkim opisem i komentarzem.

UDOGODNIENIA I ATRAKCJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH

AGRO SHOW to również olbrzymie wyzwanie logistyczne, zarówno dla firm, które się prezentują na wystawie jak i dla zwiedzających ją rolników. Dlatego organizator stara się, by każdego roku zwiedzanie wystawy stawało się prostsze, przyjemniejsze i łatwiejsze. Stąd szereg udogodnień i atrakcji przygotowanych z myślą o nich. W tym roku będą to m.in.:

- linie meleksowe kursujące po stałych trasach na terenie Wystawy,
- nagrywany przez TVP1 na terenie Wystawy magazyn „TYDZIEŃ”,
- Strefa Juniora - plac zabaw dla dzieci,
- aplikacja mobilna ułatwiająca poruszanie się po wystawie,
- punkty informacyjne,
- mobilny bankomat,
- bezprzewodowy dostęp do internetu,
- bezpłatne parkingi,
- bezpłatny wstęp i katalog wystawy,

LOKALIZACJA

Wystawa organizowana jest w miejscowości Bednary w gminie Pobiedziska.
To zaledwie 25 km od Poznania. Szybki dojazd dzięki autostradzie A2 i drodze ekspresowej S5.

Uprzedzamy o problemach z dojazdem na Wystawę AGRO SHOW od strony południowej, tj. od drogi nr 92 oraz autostrady A2. Związane jest to z robotami drogowymi w Pobiedziskach, uniemożliwiającymi przejazd przez to miasto.
Bardzo prosimy o omijanie Pobiedzisk oraz uprzedzenie o takiej konieczności Waszych kontrahentów oraz gości.

Poniżej plan dojazdów na Wystawę

agro.jpg
agro.jpg

×