KONFERENCJE

AGRO SHOW 2019 – przed nami XXI edycja wystawy

19-22 września 2019  •  Bednary  • 

Przed nami kolejna edycja jednej z największych plenerowej wystawy rolniczej w Europie, czyli AGRO SHOW, organizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Tradycyjnie odbędzie się ona w Bednarach, a zaplanowano ją w dniach 19-22 września.

AGRO SHOW 2019 – przed nami XXI edycja wystawy Fot. Adobe Stock 8 listopada 2022

To już 21 edycja wystawy AGRO SHOW. Po raz pierwszy zorganizowane zostało w 1999 roku i przez te lata solidnie zapracowało na miano nie tylko jednej z największych w Europie, ale też jednej z najbardziej prestiżowych wystaw rolniczych. Plenerowa formuła i dogodny wrześniowy termin sprawiają, że AGRO SHOW cieszy się ogromnym zainteresowaniem rolników z całej Polski, którzy tłumnie przyjeżdżają, by zapoznać się z najnowszymi trendami i propozycjami firm sektora rolniczego. To dlatego obecność na tej wystawie stała się obowiązkowym punktem w dorocznym kalendarzu największych i najbardziej znanych firm rolniczych. To też świetna okazja dla firm, które dopiero rozpoczynają ekspansje i zdobywanie rynku na prezentacje swojej oferty i produktów. Na kilkudziesięciu hektarach prezentowane są nie tylko najnowocześniejsze maszyny i urządzenia rolnicze oraz środki produkcji rolnej, ale też, co nas bardzo cieszy i z czego jesteśmy dumni, najnowocześniejsze technologie stosowane w produkcji rolnej.

AGRO SHOW stało się jednak nie tylko witryną wystawienniczą dla producentów i dystrybutorów, ale też miejscem wymiany doświadczeń i wiedzy. To z kolei kształtuje prestiż wystawy oraz rolę jaką odgrywa w rozwoju sektora rolnego w naszym kraju.

Stałym puntem wystawy są pokazy maszyn. W tym roku będą prowadzone w dwóch blokach. W bloku pierwszym zaplanowano prezentację opryskiwaczy w systemie rolnictwa precyzyjnego, blok drugi dotyczyć będzie techniki siewu zbóż w systemie uproszczonym. Pokazy odbywać się będą od piątku do niedzieli.

Na czwartek, podczas Dnia Branżowego zaplanowaliśmy spotkania z najbardziej kluczowymi Klientami w specjalnie przygotowanej strefie VIP. Tego dnia odbędzie się również Forum Dealerów Maszyn Rolniczych. W programie Forum znajdzie się m.in. spotkanie z Erikem Hogervorstem – Prezydentem CLIMMAR – ogólnoeuropejskiej organizacji reprezentującej interesy dealerów maszyn rolniczych, a także dyskusja nt. wspólnej polityki rolnej w nowym rozdaniu budżetowym i jej wpływie na interesy dystrybutorów maszyn. Wstęp na Forum jest bezpłatny dla dwóch osób z jednej firmy. Aby wziąć udział w Forum należy się zarejestrować na stronie www.agroshow.pl.

W kolejnych dniach odbywać się będą inne ważne imprezy towarzyszące wystawie. W piątek będą mieć miejsce finały konkursów branżowych organizowanych przez Izbę: Mechanik na Medal i Młody Mechanik na Medal, a także podsumowanie Ogólnokrajowego konkursu prowadzonego przez KRUS – Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. 

W sobotę zapraszamy na dwie konferencje:

„Konferencję Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa” oraz konferencję pt. „Gospodarstwo rolno produkcyjne w zgodzie z naturą i środowiskiem”, która organizowana będzie wspólnie z Fundacją na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju.
W niedzielę zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Innowacja w rolnictwie tu i teraz”, którą prowadzić będzie Sieć Badawcza Łukasiewicz Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych.
Szanowni Państwo, termin tegorocznej edycji zbliża się wielkimi krokami. Przygotowania idą pełną parą. Zapraszamy do współpracy wszystkie firmy rolnicze i pracujące na rzecz rolnictwa. Żadnego przedsiębiorstwa, które chce się liczyć na rynku, nie może zabraknąć w tym roku na AGRO SHOW.

Do zobaczenia we wrześniu w Bednarach!

×