07 listopada 2018 • Warszawa • Pałac Kultury i Nauki
7 listopada 2018 r. zapraszamy na IV edycję konferencji „Sady i ogrody”
Redakcja serwisu SadyOgrody.pl wraz z wydawcą – Grupą PTWP SA – organizują IV edycję konferencji „Sady i ogrody”, która odbędzie się 7 listopada 2018 r. Miejscem tego wydarzenia będzie Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.
7 listopada br. odbędzie się IV edycja konferencji – „Sady i ogrody”. Do udziału w wydarzeniu, licznych prezentacjach i dyskusjach, zaprosiliśmy wybitnych naukowców i praktyków ogrodnictwa, a także autorytety ze świata nauki, polityki i biznesu oraz sadowników i plantatorów owoców i warzyw.
Podczas listopadowego wydarzenia podczas sesji inauguracyjnej, ikony polskiego sadownictwa zabiorą głos na temat modelu polskiego rolnictwa i powiedzą, jakie powinno być gospodarstwo przyszłości. Z kolei w części agrotechnicznej konferencji naukowcy i specjaliści z ogrodniczej branży przedstawią prezentacje na tematy: uprawy owoców i warzyw, ochrony roślin, przechowalnictwa, z dziedziny techniki i maszyn, opłacalności produkcji w branży ogrodniczej, a także rolnictwa ekologicznego. Natomiast w rynkowej części konferencji, wraz z zaproszonymi gośćmi, porozmawiamy o największych wyzwaniach sektora, do których w tym roku niewątpliwie należą: międzynarodowa konkurencja na rynku owoców i warzyw oraz wysokie koszty produkcji i pracy.
Wydarzeniu będzie towarzyszyć konferencja „Narodowe wyzwania w rolnictwie” organizowana przez redakcję serwisu Farmer.pl oraz miesięcznika „Farmer”, który jest najstarszym magazynem rolniczym w Polsce.
W tym roku, podczas uroczystej gali towarzyszącej IV edycji „Sady i ogrody” oraz VI edycji konferencji „Farmera” – „Narodowe wyzwania w rolnictwie”, ogłosimy wyniki III edycji konkursu INNOWACYJNY PRODUKT OGRODNICZY 2018. Wyróżnienia zostaną przyznane firmom z branży ogrodniczej i sadowniczej, których produkty odznaczają się innowacyjnością. Oceniającymi będą kapituła konkursu oraz czytelnicy serwisu SadyOgrody.pl.
Bierze udział w sesjach:
Samodzielny pracownik naukowy w dziedzinie nauk rolniczych, dyscyplinie agronomia, specjalności ochrona roślin – entomologia. Aktualnie związany zawodowo z Instytutem Ochrony Roślin – Państwowym Instytutem Badawczym w Poznaniu. Kierownik Terenowej Stacji Doświadczalnej IOR-PIB w Rzeszowie, w której zajmuje się zagadnieniami ochrony roślin rolniczych przed szkodnikami i chorobami. W ramach zainteresowań pozainstytutowych pasjonat szeroko rozumianego ogrodnictwa z ukończonymi kursami i szkoleniami m.in. z zakresu doradztwa w ochronie roślin, ogrodnictwa, projektowania ogrodów, fitoterapii, hortiterapii, naturopatii, czy też towaroznawstwa zielarskiego. Współzałożyciel wraz z małżonką serwisu informacyjnego dla działkowców i ogrodników małoobszarowych pod nazwą „Działka i ogród naszą pasją” dostępnego na Facebook. Autor oraz współautor ponad 600 publikacji różnego rodzaju.
Bierze udział w sesjach:
Absolwent Wydz. Rolniczego SGGW; przewodniczący Komisji Zarządzającej Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, przewodniczący Zespołu ds. stabilizacji i wsparcia rynku owoców i warzyw Porozumienia Rolniczego, wiceprezydent EUCOFEL, członek Obserwatorium Rynku Owoców i Warzyw – podgrupa owoców ziarnkowych przy Komisji Europejskiej, ekspert z zakresu wspólnej organizacji rynków owoców i warzyw, grup producentów rolnych, spółdzielczości rolniczej, wspólnej polityki rolnej
Bierze udział w sesjach:
Bierze udział w sesjach:
Bierze udział w sesjach:
Bierze udział w sesjach:
Bierze udział w sesjach:
Wiceprzewodniczący Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. Członek Rady Naukowej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie. Od ponad czterdziestu lat związany z rolnictwem. Jest aktywnym rolnikiem, prowadzi gospodarstwo specjalizujące się w produkcji roślinnej i zwierzęcej. Jeden z inicjatorów i współorganizatorów współpracy rolników z USA z polskimi rolnikami po przez wyjazdy szkoleniowe, spotkania, jak również wymianę młodych rolników między Stanem Teksas, a Polską dzięki której kilkudziesięciu rolników z Polski odbyło pięciotygodniowe staże w gospodarstwach w Teksasie i podobna liczba młodych rolników ze Stanu Teksas w Polsce.
Bierze udział w sesjach:
Bierze udział w sesjach:
Rolnik z Orzeżyna gm. Błaszki prowadzący gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję warzywniczą.
Założyciel i Prezes Stowarzyszenia Unia Warzywno-Ziemniaczana. Inicjator projektu AGROunia, którego celem jest zjednoczenie środowiska rolniczego.
Przewodniczący strajków rolniczych w 2018 r. Orędownik silnej reprezentacji interesów polskiej wsi.
Bierze udział w sesjach:
Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, profesor nauk rolniczych, organizator i wieloletni kierownik Pracowni Niekonwencjonalnych Metod Hodowli Roślin Instytutu Ogrodnictwa, działającej w obszarze adaptacji biotechnologii dla potrzeb ogrodnictwa; ekspert ds. ewaluacji projektów Komisji Europejskiej, członek Komitetu Nauk Ogrodniczych PAN, wiceprzewodnicząca Konferencji Instytutów Naukowych regionu łódzkiego, współtwórca i członek Komitetu Organizacyjnego Platformy ds. Innowacji w Sektorze Ogrodniczym HortInnoTech, członek grupy eksperckiej ds. Krajowych Inteligentnych Specjalizacji w zakresie sektora rolno-spożywczego i leśno-drzewnego (KIS 2), ekspert naukowy ds. Polityki Sektorowej dla branży Innowacyjne Rolnictwo i Przetwórstwo Rolno-Spożywczej przy Urzędzie Marszałkowskim woj. łódzkiego, współorganizator klastra żywności wysokiej jakości, od 01.07.2015 roku dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.
Bierze udział w sesjach:
Bierze udział w sesjach:
Przewodniczący Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych, sadownik oraz pracownik naukowy Katedry Sadownictwa i Szkółkarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Specjalista z zakresu agrotechniki i odmianoznawstwa. W pracy zawodowej łączy wiedzę teoretyczną z doświadczeniem zdobytym w własnym gospodarstwie sadowniczym.
Bierze udział w sesjach:
Od najmłodszych lat praca w rodzinnym gospodarstwie sadowniczym.
Od 2004 roku samodzielne prowadzenie gospodarstwa sadowniczego a od 2009 roku wraz z żoną Anetą.
Oprócz prowadzenia gospodarstwa sadowniczego udzielanie się w innych inicjatywach non-profit lub komercyjnych.
W 2007 roku wraz z dwoma kolegami założenie Stowarzyszenia Sady Grójeckie, które wystąpiło do Komisji Europejskiej z wnioskiem o rejestracje Jabłek Grójeckich jako produkt regionalny. Od tego czasu prezes Stowarzyszenia. Obecnie Wice-prezes.
Oprócz działalności związanej stricte z sadownictwem zajmuję się również wysoce innowacyjną działalnością w firmie GOtrack jako współwłaściciel. Projekt GOtrack to innowacyjne urządzenia montowane na ciągnikach umożliwiające całkowicie autonomiczną jazdę ciągnika w sadzie i wykonywanie w tym czasie zabiegów agrotechnicznych.
Żona - Aneta, dwójka dzieci: Marcel (8l.), Michalina (4l.).
Wykształcenie wyższe, ekonomiczne – Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania.
Bierze udział w sesjach:
Bierze udział w sesjach:
Bierze udział w sesjach:
Bierze udział w sesjach:
Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin. Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Jest też absolwentem podyplomowych studiów menedżerskich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. W maju br. otworzył przewód doktorski na Wydziale Nauk Ekonomicznych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Z branżą rolniczą związany jest od ponad 13 lat. Wcześniej przez 6 lat piastował stanowisko dyrektora biura Związku Producentów Cukru w Polsce. Był również prezesem zarządu w Polskim Związku Przedsiębiorców Handlujących Cukrem oraz członkiem zarządu europejskiego odpowiednika tej organizacji – ASSUC. Zajmował również stanowisko redaktora naczelnego „Gazety Cukrowniczej”, najstarszego na świecie czasopisma branżowego. Obecnie dodatkowo pełni funkcję Członka Zarządu Federacji Gospodarki Żywnościowej RP. Jest członkiem Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnictwa i Agrobiznesu SERiA.
Bierze udział w sesjach:
Bierze udział w sesjach:
Bierze udział w sesjach:
Poseł na Sejm VIII kadencji, wiceprzewodniczący klubu poselskiego Kukiz’15, przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedsiębiorca, doktor nauk rolniczych. W 1992 r. ukończył fizjoterapię w Medycznym Studium Zawodowym w Zamościu, a w 1996 studia z zakresu ochrony środowiska na Akademii Rolniczej w Lublinie. W 1998 uzyskał magisterium z zakresu ekonomii w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W 2010 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie otrzymał stopień doktora nauk rolniczych na podstawie pracy pt. Ocena produkcyjna, ekonomiczna i energetyczna uprawy ziemniaka oraz pszenżyta jarego w warunkach zróżnicowanej agrotechniki. W 2013 ukończył studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości w Warszawskiej Szkole Zarządzania.
Pracował jako asystent techniczny na macierzystej uczelni, a także jako asystent w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Był analitykiem kryminalnym w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu, w 2012 zajął się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej m.in. w branży szkoleniowej.
W wyborach parlamentarnych w 2015 r. uzyskał mandat posła na Sejm VIII kadencji. Od 16 listopada 2015 r. sprawuje funkcję przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Bierze udział w sesjach:
Bierze udział w sesjach:
Bierze udział w sesjach:
Bierze udział w sesjach:
Prezes i wspólnik w dwóch innych spółkach branży AGRO.
Posiadacz trzech dyplomów ukończenia uczelni wyższych: Szkoła Głowna Handlowa (SGH), Politechnika Gdańska, Politechnika Koszalińska.
Karierę zawodową zaczynał jako programista/informatyk, następnie przez kolejne 15 lat pracował dla kilku dużych firm z branży informatycznej w działach handlowych. Kończąc karierę w branży IT zarządzał zespołem ludzi i odpowiadał za sprzedaż na kwotę blisko 400 mln zł rocznie. Od 2011 roku związany z branżą sadowniczą. Współtwórca sukcesu powstania Grupy GALSTER, obecnie zarządza produkcją i sprzedażą. Za jego kadencji, mała firma rodzina urosła i stała się rozpoznawalna w branży sadowniczej, a swoje produkty dostarcza na cztery kontynenty. Konsekwentnie realizuje strategię wyższej jakości i wyższej marży. Nie boi się zmian, lubi nowe wyzwania. Właściciel 15ha nowoczesnych sadów. Szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci.
Bierze udział w sesjach:
Bierze udział w sesjach:
Bierze udział w sesjach:
Uroczyste rozpoczęcie konferencji
Rozmowy na temat modelu polskiego rolnictwa
Prelegenci:
Moderatorzy:
10:45-11:05
Mikroelementy ważne w produkcji sadowniczej
11:05-11:20
Sergomil L60 – miedź w nowej odsłonie
11:20-11:40
Wapnowanie – wpływ na żyzność gleby i rozwój roślin
11:40-12:00
Pozostałości środków ochrony roślin w owocach i warzywach
Prelegenci:
Moderatorzy:
12:15-12:40
Niższe koszty pracy i zwiększona wydajność. Dobór skrzyni przekładniowej do ciągnika sadowniczego
12:40-12:50
Nowa generacja ciągników sadowniczych Massey Ferguson serii 3700
12:50-13:10
Znane szkodniki roślin rolniczych nowym zagrożeniem dla warzyw
13:10-13:30
Sezon przechowalniczy 2018/19 – jaki będzie dla sadowników?
13:30-14:00
Produkcja – przyszłość upraw borówki amerykańskiej w Polsce
Prelegenci:
Moderatorzy:
Międzynarodowa konkurencja na rynku owoców i warzyw uderzy w polskie ogrodnictwo?
Prelegenci:
Moderatorzy:
Widzimy się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie!
Już 7 listopada w tej wyjątkowej przestrzeni każdy z uczestników konferencji będzie miał szansę spotkać się z ekspertami, otrzymać odpowiedzi na nurtujące go pytania, posłuchać inspirujących wykładów i dyskusji o najważniejszych dla producentów owoców i warzyw w Polsce tematach. Odpowiednio dobrane tematy i atrakcyjna formuła konferencji stają się doskonałą okazją do spotkania się oraz wymiany poglądów i doświadczeń z innymi pasjonatami sadownictwa i ogrodnictwa.
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Plac Defilad 1
00 – 901 Warszawa
www.pkin.pl
GRUPA PTWP SA
Plac Sławika i Antalla 1
40-163 Katowice
tel.: +48 32 209 13 03
e-mail: promocja@ptwp.pl
REDAKCJA SADYOGRODY.PL
Atrium Centrum
Aleja Jana Pawła II 27 (2 p.)
00-867 Warszawa
redakcja@sadyogrody.pl
telefon: +48 (22) 550 69 18
fax: +48 (22) 550 69 01
Magdalena Brzózka
redaktor prowadząca
e-mail: magdalena.brzozka@ptwp.pl
telefon: +48 (22) 550 69 25
fax +48 (22) 550 69 01
Paulina Mroziak
redaktor prowadząca
e-mail: paulina.mroziak@ptwp.pl
telefon: +48 (22) 550 69 24
fax +48 (22) 550 69 01
współpraca i sponsoring:
Urszula Tarasiuk
e-mail: urszula.tarasiuk@ptwp.pl
sprawy organizacyjne:
Paulina Dudek
e-mail: paulina.dudek@ptwp.pl
media:
Małgorzata Sklorz
malgorzata.sklorz@ptwp.pl