KONFERENCJE

Jesień w sadzie i ogrodzie

Organizator: PODR Szepietowo
Miejsce: Szepietowo (woj. podlaskie)

18 października, sobota
Godz. 9.15 Otwarcie Targów  „jesień w sadzie i ogrodzie”
Godz. 10.00 Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności - Alina Maciąg, PODR Szepietowo ( sala nr 4 w budynku głównym)
Godz. 11.00 Postępowanie prawne i administracyjne w przypadku zatrucia pszczół -Franciszek Wierzchucki, PODR Szepietowo ( sala nr 4 w budynku głównym)
Godz. 9.00-16.00 zwiedzanie stoisk wystawowych

19 października niedziela
Godz. 10.00 Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności - Alina Maciąg, PODR Szepietowo ( sala nr 4 w budynku głównym)
Godz. 11.30 IV Forum Rolnicze Województwa Podlaskiego (sala konferencyjna w budynku szkoleniowym)
Godz. 13.00 Wręczenie pucharów w konkursie „ Najatrakcyjniejsze stoisko” ( tereny targowe)

Doradztwo ( sobota , niedziela)

  • projektowanie ogrodów
  • doradztwo ogrodnicze
  • doradztwo technologiczne,
  • Cross-compliane - zasada wzajemnej zgodności,
  • ekologia, programy rolnośrodowiskowe, odnawianie źródeł energii,
  • kredyty preferencyjne, rachunkowość rolna, podatek VAT,
  • pszczelarstwo, prace pasieczne,
  • fundusze na Rozwój Obszarów Wiejskich

targi_ogrodnicze.jpg
Autor: PODR Szepietowo
Opis: Jesień w sadzie i ogrodzie w Szepietowie
Targi to stały punkt w kalendarzu imprez na terenie Agroareny w Szepietowie. Piętnastoletnia tradycja sprawia, że jesienią do Szepietowa przyjeżdża coraz więcej miłośników ogrodów. Ogród jesienią zmienia się i szykuje się do zimy-zainteresowani będą mogli dobrać gatunki, obejrzeć i kupić materiał szkółkarski owocowy i ozdobny, sadzonki krzewów, dowiedzieć się jak wzmocnić i zabezpieczyć rośliny przed zimą.

Agroarena po raz pierwszy również przygotowuje Targi Pszczelarskie. W szczególny sposób zaprezentują się producenci miodu i sprzętu pszczelarskiego. Udział w tych Targach zapowiedzieli pszczelarze ze Związku Zjednoczeń Społecznych Pszczelarzy Białoruskich. W ofercie będzie także odzież pszczelarska, produkty do apiterapii, preparaty dla pszczół, środki dezynfekcyjne oraz rośliny pszczelarskie.

Targom towarzyszyć będzie IV Forum Rolnicze poświęcone aktualnej sytuacji w rolnictwie województwa podlaskiego. Przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej i rolnicy podejmą najbardziej nurtujące problemy podlaskiej wsi..

Ważnym wzbogaceniem Targów będzie możliwość uczestnictwa w wykładach „Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności” i „Postępowanie prawne i administracyjne w przypadku zatrucia pszczół” przygotowanych przez specjalistów PODR.
Uzupełnieniem oferty Targów będą również rośliny doniczkowe, ozdoby z suchych kwiatów, ale również wyposażenie ogrodów: altanki, pergole, meble ogrodowe. Kiermasz z książkami będzie okazją do nabycia fachowej literatury i wydawnictw PODR .

Tradycyjnie do kupienia będą produkty regionalne, takie jak swojskie chleby i wędliny, ser koryciński i sękacze.

Jesień w sadzie i ogrodzie Fot. Adobe Stock 8 listopada 2022
×