KONFERENCJE

Konferencja „Rozwój obszarów wiejskich. Doświadczenia i perspektywy”

16 marca 2013  • 

16 marca 2013 roku, w Jasionce k/ Rzeszowa odbędzie się konferencja pt. „Rozwój obszarów wiejskich. Doświadczenia i perspektywy”, organizowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Problematyka tegorocznego spotkania będzie dotyczyć głównych kierunków i możliwości rozwoju obszarów wiejskich w nowej perspektywie budżetowej.

Udział w konferencji potwierdzili m.in.: Dacian Cioloş - Komisarz ds. Rolnictwa UE, prof. Jerzy Buzek - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Stanisław Kalemba - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztof Jurgiel - Przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa, Marek Sawicki - Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa, Czesław Siekierski - Wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa Parlamentu Europejskiego oraz Leokadija Počikovska - Wiceminister Rolnictwa Litwy.

Propozycje cięć w budżecie UE odbiją się negatywnie na rozwoju obszarów wiejskich. Dla Polski ustalenia szczytu w Brukseli oznaczają zmniejszenie środków na PROW o blisko 8 mld EUR w stosunku do obecnej perspektywy budżetowej. W związku z tym uczestnicy konferencji będą dyskutowali o szansach rozwojowych wsi i utrzymania Europejskiego Modelu Rolnictwa.

Możliwość zgłoszenia udziału w konferencji na stronie www.efrwp.pl


×