KONFERENCJE

Opolagra, 14-16 czerwca, Kamień Śląski

14-16 czerwca 2013  • 

Organizator największej plenerowej wystawy w południowej Polsce przygotował w tym roku wyjątkowy zestaw atrakcji dla pasjonatów rolnictwa. Na wystawę zgłosiło się już 350 firm, spodziewanych jest ponad 40 000 zwiedzających.

Opolagra, 14-16 czerwca, Kamień Śląski Fot. Adobe Stock 8 listopada 2022

Zadaniem wystawy rolniczej jest zapoznanie rolników z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi związanymi z ich profesją.

Na Opolagrze każdy może nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również samodzielnie przetestować każdą z osobna na ponad 20 torach. Do tego, podczas trzech dni, w jednym miejscu, prezentowane są maszyny wszystkich światowych marek - wśród nich, obok najnowocześniejszych ciągników: agregaty uprawowe, opryskiwacze, sieczkarnie, prasy rolujące itd. Setka maszyn pracujących w polu tworzy na Opolagrze widowisko o niesłabnącej popularności.

Stałą atrakcją imprezy w Kamieniu Śląskim jest wystawa zwierząt, na której ringu prezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego. Najpiękniejsze sztuki można nabyć podczas aukcji. Odbędzie się tu również barwny konkurs młodego hodowcy i szkolenie na temat prawidłowej korekcji racic.

Jubileusz 10-lecia uświetni parada ciągników-gigantów, która każdego dnia przed południem przejedzie przez wystawę.

Opolagra jest także okazją do uzyskania informacji - tak cennych w jakże dynamicznym świecie współczesnego rolnictwa. Wystawcy, organizacje, media i rolnicy dzielą się wiedzą i doświadczeniami w ramach dyskusji, debat i warsztatów. Wśród tegorocznych tematów znajdą się: białkowe żywienie krów, konsolidacja grup producenckich, panel na temat maszyn używanych oraz warsztaty poświęcone oszczędności paliwa. Na polu odbędą się warsztaty z zastosowania technologii GPS przy oprysku.

Na wystawie nie zabraknie również atrakcji dla młodych adeptów rolnictwa. Najsprawniejszego operatora ładowarki wybiorą Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wraz z portalem rolniczym Agrofoto.pl, który zorganizuje również konkurs na najlepsze zdjęcie oraz film z wystawy. Portal gospodarz.pl przygotuje z kolei tor zbliżony do obowiązującego podczas egzaminu na prawo jazdy, który trzeba będzie pokonać bezbłędnie i w jak najkrótszym czasie. Konkurs stopnia sprasowania bel poprowadzi pan profesor Jacek Przybył. Przewidywane są atrakcyjne nagrody. Trofeum w tegorocznym konkursie Opolagry będzie opryskiwacz. Kupony konkursowe można pobrać u wystawiających się firm i organizacji. KRUS Opole tradycyjnie rozstrzygnie konkurs na najbezpieczniejsze gospodarstwo Opolszczyzny.

W sektorze Dom i ogród można będzie nabyć produkty lokalnych producentów, skosztować regionalnych potraw, tutaj również przygotowany zostanie plac zabaw dla dzieci.

Szczególnie zapraszamy na Opolagrę w piątek 14.06, kiedy to parking kosztuje symboliczną złotówkę a zorganizowane grupy mogą liczyć na większe dofinansowanie. Tego dnia ominiecie korki i zgiełk, a wystawcy w spokoju ugoszczą was na swych stoiskach.

Więcej informacji: www.opolagra.pl, www.facebook.com/opolagra

Organizator:
DLG AgroFood Sp. z o.o.
ul. Obornicka 229
60-650 Poznań

×