KONFERENCJE

Polskie Zboża – Zielone Agro Show 2012, 1-3 czerwca, Kąkolewo

01-03 czerwca 2012  • 

Wystawa Polskie Zboża - Zielone Agro Show, która odbędzie się w Kąkolewie koło Grodziska Wielkopolskiego w dniach 1 - 3 czerwca, zaprezentuje kompleksową ofertę dla rolnictwa zachowując swój dotychczasowy specjalistyczny charakter. Po połączeniu dwóch imprez, na 45ha ekspozycji swoją ofertę zaprezentuje blisko 150 wystawców z Polski i Europy.

Na rolników czekają pokazy maszyn zielonkowych, opryskiwaczy polowych, wypasu bydła, jak i specjalnie przygotowane poletka pokazowe, na których zastosowano różne typy odmian zbóż, rzepaków, buraków cukrowych, roślin strączkowych, kukurydzy, mieszanek traw. Zwiedzający otrzymają też informacje na temat sposobów ich pielęgnacji.

Przez trzy dni wystawy, będą jej towarzyszyć pokazy maszyn zielonkowych, na których znajdzie się koszenie, przetrząsanie, balotowanie, owijanie po zbiór i przygotowanie do kiszenia, czyli kompleksowa prezentacja cyklu zielonkowego w wykonaniu liderów polskiego rynku.

Doskonałą okazją do zapoznania się z nowoczesną techniką ochrony roślin będzie Arena Opryskiwaczy, gdzie zaprezentowane zostaną opryskiwacze polowe czołowych producentów europejskich. Szeroka gama produktów skierowana będzie zarówno do rolników o małym areale upraw (opryskiwacze podwieszane), jak i o średnim areale (opryskiwacze zaczepiane) oraz o dużym areale (opryskiwacze samojezdne).

Poletka doświadczalne to kolejny z kluczowych elementów wystawy w Kąkolewie. Firmy nasienne zaprezentują na nich nowe odmiany roślin ozimych, jarych, natomiast firmy nawozowe i chemiczne pokażą najnowsze osiągnięcia w dziedzinie stosowania nawozów oraz środków ochronnych roślin. Na ponad 20 000 m2 wystawcy pokażą nowoczesne odmiany odporne na niesprzyjające warunki pogodowe, jak również nowe odmiany odporne na rozpowszechnione patogeny.

Dopełnieniem wystawy będzie ekspozycja firm prezentujących maszyny, chemię rolniczą
oraz akcesoria do produkcji roślinnej na swoich stoiskach.

Więcej informacji na stronach: stronach: www.polskiezboza.com oraz www.agroshow.pl

Organizatorzy:
Polska Izba Gospodarcza Maszyn
i Urządzeń Rolniczych
Ul. Poznańska 118, 87-100 Toruń
tel. (56) 651 47 40
fax (56) 651 47 44

Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.
Ul. Głogowska 14
60-101 Poznań

×