KONFERENCJE

UROCZYSKO 2007

Data imprezy: 02-10 czerwca 2007

Miejsce imprezy: Supraśl

Organizator: Stowarzyszenie “UROCZYSKO”


Każde UROCZYSKO ma swój temat przewodni, który wywodzi się z tematycznej sesji przyrodniczej, ale poprzez swoje różne odsłony, takie jak wystawa fotograficzna, plener plastyczny, książka, happening itp. – staje się symbolem danej edycji UROCZYSKA. Był już konik polski, bocian biały, wilk, sowa, orzeł, sosna, żuraw i żubr.

Logo uroczyska
Autor: Stowarzyszenie Uroczysko
Opis: Tegorocznym symbolem imprezy jest pszczoła

Tegorocznym symbolem imprez w ramach Spotkań będzie PSZCZOŁA. 4 - go czerwca między godz. 11.00 - 11.30, nasz redakcyjny kolega Maciej Rysiewicz z „Przeglądu Pszczelarskiego” opowie pare slów o Historii pszczelarstwa. Patronem medialnym i sponsorem XII - tych spotkań "UROCZYSKO" 2007 jest nasz portal www.farmer.pl

Program XII Spotkań z Naturą i Sztuką – Uroczysko 2007:

- 2 czerwca, Supraśl, ul. 3 Maja, godz. 16.00-22.00 Festiwal Na Zdrowie. Impreza, której celem jest promocja kulturowego i przyrodniczego dziedzictwa obszaru Puszczy Knyszyńskiej, jak i jego walorów zdrowotnych.
- 3 czerwca, Supraśl, ul. 3 Maja, godz. 11.30-21.00 Festiwal Kuchni Regionalnych a w nim IX Mistrzostwa Świata w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej oraz Turniej Nalewek Puszczańskich. Jedna z najbardziej znanych imprez promujących dziedzictwo kulturowe i produkt regionalny Podlasia nawiązująca do dziedzictwa Wielkiego Księstwa Litewskiego, czyli kultury polskiej, litewskiej, białoruskiej i ukraińskiej.

- 4 czerwca, Poczopek Nadleśnictwo Krynki - Sala konferencyjna Sesja popularno-naukowa "PSZCZOŁA - fenomen natury". W programie sesji jest przewidziane wystąpienie Macieja Rysiewicza naszego kolegi z redakcji „Przeglądu Pszczelarskiego”.
- 5 czerwca, Cerkiew p.w. Zwiastowania NMP w Supraślu, godz. 19.00 - 21.00 chór Altarul i Schola Benedyktynów. W koncertach wezmą udział chóry: Schola Benedyktynów z Tyńca, Chór Altarus z Jassy (Rumunia). Celem koncertu jest pokazanie wspólnych korzeni dwóch kultur i religii przenikających się na Podlasiu.
- 6 czerwca, Restauracja Alkierz w Supraślu, godz. 19.00, Sympatycznyj Wariant - koncert pieśni ukraińskich na trzy głosy.
- 8 czerwca, Restauracja Alkierz w Supraślu, godz. 18.00, Wieczór Literacki "Mity i Legendy od Niemna do Bugu".
- 9 czerwca, kino Jutrzenka, godz. 10.00, Przegląd Teatrzyków Dziecięcych. Do którego zapraszane są dziecięce szkolne grupy teatralne ze spektaklami inspirowanymi przyrodą i jej ochroną.
-10 czerwca, Ośrodek jeździecki w Studziankach Piknik Ekologiczny dla dzieci i młodzieży Całodniowa impreza plenerowa kulturalno-ekologiczna w Studziankach.

Wśród instytucji i organizacji finansujących imprezę i jej patronujących jest portal farmer.pl

Partnerzy Uroczyska

Autor: Stowarzyszenie Uroczysko
Opis: Partnerzy Uroczyska

 Więcej informacji: http://www.uroczysko.pl/

UROCZYSKO 2007 Fot. Adobe Stock 8 listopada 2022
×