KONFERENCJE

VIII Wystawa Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Polskie Smaki, 21 września, Ząbki koło Warszawy

21 września 2012  • 

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na produkty z naturalnych składników i o tradycyjnych metodach wytwarzania Praska Giełda Spożywcza organizuje od 2005 roku wystawę tych produktów.

VIII Wystawa Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Polskie Smaki, 21 września, Ząbki koło Warszawy Fot. Adobe Stock 8 listopada 2022

Na zakończenie wystawy o godzinie 18-ej zostaną wręczone statuetki „Polski Smak 2012”w konkursie na najlepszy produkt tradycyjny i ekologiczny oraz nominacje do Godła „Teraz Polska”. Blisko 50 zgłoszonych produktów będzie oceniać znamienite jury.
Na przybyłych czekają liczne atrakcje. Około godziny 17-ej odbędzie się pokaz kulinarny Magdy Gessler. Staropolską potrawę przygotowaną pod jej okiem będzie można degustować.

Odbędzie się także niezwykle widowiskowy pokaz z gatunku „magia i czary”. Atrakcje muzyczne zapewni  zespół „Lolek Orkiestra”, prezentując biesiady: sarmackie, góralskie, rosyjskie, włoskie, latynoamerykańskie i angielskie oraz klasa orkiestry dętej Szkoły Podstawowej w Łajskich i uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 1 w Ząbkach.

Najważniejsze podczas wystawy będą produkty ekologiczne i te o tradycyjnych metodach wytwarzania. Do uczestnictwa w wystawie zgłosiło się 60 producentów żywności tradycyjnej i ekologicznej z różnych rejonów kraju, którzy zaprezentują kilkaset produktów. Będzie możliwość ich degustacji. Na smakoszy polskiego dziedzictwa kulinarnego czekać będą: wyroby wędliniarskie, piekarnicze i mleczarskie, miody, produkty sypkie, przetwory, napoje, ciasta.

Wystawie towarzyszyć będzie I Warszawska Giełda Produktu Tradycyjnego – NABIAŁ, która odbędzie się w biurowcu Praskiej Giełdy Spożywczej w godzinach 11:00 – 13:00. Giełda będzie okazją do zaprezentowania produktów oraz bezpośrednich spotkań pomiędzy hurtowniami i sieciami handlowymi a producentami wyrobów mlecznych.

Zainteresowani uczestnictwem w wystawie mogą dokonać zgłoszenia on-line za pośrednictwem strony www.polskiesmaki.org

Organizator:
Agro-Technika SA
Oddział Praska Giełda Spożywcza
ul. Piłsudskiego 180
05-091 Ząbki
tel.: 22/ 77 15 742, 22/ 77 15 765
e-mail: biuro@polskiesmaki.org


×