KONFERENCJE

Wystawa alpak i konferencja „Alpaki - Nauka w praktyce”

12-13 listopada 2016  •  Gajewniki k. Zduńskiej Woli  • 

Alpaca Day 2016 odbędzie się 12-13 listopada 2016 w Gajewnikach k. Zduńskiej Woli w znanej z imprez jeździeckich Stajni Gajewniki.

Wystawa alpak i konferencja „Alpaki - Nauka w praktyce” Fot. Adobe Stock


Alpaka to zwierzę z rodziny wielbłądowatych Ameryki Południowej. Należącej do tej samej rodziny co lamy i dziko żyjące guanako i wikunie. Ich uroda, szeroki zakres użytkowości gospodarczej (włókno, skóry, mięso) oraz rekreacyjnej (turystyka , treking, alpakoterapia) sprzyja popularności tych najmniejszych wielbłądowatych w Europie.

- W Polsce hodowane z powodzeniem od ponad 10 lat. Zainteresowanie jakie budzą wśród rolników, miłośników zwierząt i naukowców zaowocowało zorganizowaniem Alpaca Day. Jest to pierwsza tego typu impreza w Polsce, odpowiednik imprez Alpaca Show Europy Zachodniej. Zainicjowana i organizowana przez grupę hodowców, mówią organizatorzy imprezy.

Celem imprezy ALPACA DAY 2016 jest promocja hodowli alpak w Polsce w szerokim ujęciu, czyli hodowli mającej na celu poprawę jakości genetycznej hodowanych alpak, promocji włókna i wyrobów z wełny alpak, wskazanie alternatywnych możliwości dla gospodarstw rolnych, wykorzystania, promocja sprzętu i wyposażenia hodowli.

- Przyjdziesz z rodziną, atrakcje cię nie ominą - zapewnia z uśmiechem Pani Marta Pietrzykowska, która wraz z mężem prowadzą hodowlę alpak od 12 lat. - Wystawie towarzyszyć będzie masa dodatkowych atrakcji : pokaz przędzenia włókna alpaki, filcowanie, muzyka na żywo peruwiańskiego zespołu, na miejscu będzie tworzona rzeźba w drewnie ( alpaka naturalnych rozmiarów ) z przeznaczeniem na aukcję charytatywną na rzecz Fundacji Złotowianka, konkursy i zabawy dla dzieci, fotobudka i wiele, wiele innych...

- Serdecznie zapraszamy na Alpaca Day 2016 jest to dwudniowa wystawa dla rolników, hodowców, zootechników, lekarzy weterynarii, naukowców, włókienników i miłośników alpak, zachęcają do udziału w imprezie organizatorzy.

Podczas Alpaca Day 2016 odbędzie się również konferencja skierowana do hodowców, przyszłych hodowców, rolników, lekarzy weterynarii, zootechników, włókienników, gospodarstw agroturystycznych i miłośników alpak.

Dwudniowa konferencja została podzielona na 4 bloki tematyczne:

Blok Hodowlany (sobota)
Blok Weterynaryjny (sobota)
Blok Włókienniczy (niedziela)
Blok Biznesowo-Rekreacyjny (niedziela)

Razem 14 wykładów wygłoszonych przez polskich i zagranicznych prelegentów.

×