KONFERENCJE

XXIII Targi Rolne AGROTECHNIKA 2015

25-26 kwietnia 2015  • 

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach 25 i 26 kwietnia br. organizuje XXIII już Targi Rolne AGROTECHNIKA. Targi te – to spotkanie nauki z praktyką. To czas i miejsce na promocję najnowszych osiągnięć nauki i techniki w dziedzinach dotyczących rolnictwa.

Jak co roku podczas AGROTECHNIKI największą powierzchnię zajmować będą firmy ze sprzętem rolniczym. Będą to przede wszystkim ciągniki, kombajny, agregaty uprawowe, siewniki, ładowarki, przyczepy rolnicze, opryskiwacze polowe i sadownicze. Nie zabraknie firm produkujących, m.in.: pokrycia dachowe, kotły centralnego ogrzewania, pasze, koncentraty, materiały budowlane. Firmy prezentujące maszyny rolnicze są w większości z województwa łódzkiego, ale będziemy gościć również firmy z ościennych województw: wielkopolskiego czy mazowieckiego. Polscy dealerzy będą mieć w ofercie maszyny i urządzenia rolnicze firm zagranicznych, na przykład: Valtra, John Deere. Będą też dealerzy firm samochodowych, na przykład: TOYOTA, HYUNDAY, KIA.

Prace nowoczesnych maszyn uczestnicy targów będą mogli obserwować podczas pokazów polowych.

Integralną częścią targów jest też promocja osiągnięć hodowców roślin czy firm szkółkarskich. Nowe odmiany drzew i krzewów owocowych, bogactwo sadzonek, nasion - to szczególna w tym roku oferta dla działkowców. W drugim dni targów odbędą się - też z myślą głównie o działkowcach - pokazy przycinania drzew i krzewów.

Tradycyjnie podczas Targów Rolnych AGROTECHNIKA odbędą się konkursy:
• MASZYNA TARGÓW AGROTECHNIKA 2014
• „Najciekawsze stoisko Targów Rolnych AGROTECHNIKA 2014
• Najbezpieczniejsza Maszyna Targów AGROTECHNIKA 2014

Targi Rolne AGROTECHNIKA jak zwykle będą pełne barw, smaków i zapachów, a to dzięki twórcom ludowym i zespołom folklorystycznym
XXIII Targi Rolne AGROTECHNIKA odbywać się będą pod honorowym patronatem: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Łódzkiego i Marszałka Województwa Łódzkiego, natomiast patronat medialny sprawować będą: Telewizja Polska Oddział w Łodzi, Radio Łódź S.A., Radio Victoria, „Dziennik Łódzki", „Farmer", tygodniki: „Twój Kurier Regionalny", „Wieści z Głowna i Strykowa", a także portale: kultura wsi.pl, ppr.pl, gieldarolna.pl, farmer.pl

Ubiegłoroczna AGROTECHNIKA zgromadziła blisko 200 wystawców, a targi odwiedziło kilkanaście tysięcy zwiedzających.

×