KONFERENCJE

XXIV Pomorskie Targi Rolno-Przemysłowe

06-07 czerwca 2015  •  Lubań k. Kościerzyny woj.pomorskie  • 

Pomorskie Targi Rolno-Przemysłowe, które będą organizowane 6-7 czerwca 2015 r. już po raz XXIV, z roku na rok nabierają coraz to większych rozmiarów.

Głównym celem jest prezentacja innowacji rolniczych, nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz integracja środowiska rolniczego, tj. producentów rolnych, firmy pracujące na rzecz rolnictwa, przetwórców i konsumentów. Co roku przez teren wystawienniczy przewija się około 50 tys. ludzi. Imprezą towarzyszącą jest Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana wspólnie ze związkami hodowców poszczególnych gatunków zwierząt.

Celem wystawy będzie promocja produkcji zwierzęcej i osiągnięć hodowlanych rolników - hodowców zwierząt. Na Wystawie hodowcy zaprezentują swój dorobek hodowlany. Prezentowane będą: bydło mleczne, trzoda chlewna, owce, krowy mięsne z cielętami, konie w formie wystawy oraz ptactwo ozdobne, drób hodowlany, gołębie, króliki.

Wystawa jest także okazją do zapoznania się z działalnością i problemami wsi przez szeroką masę konsumentów. Impreza ta będzie organizowana na terenie o powierzchni 14 ha, w tym 4 ha pod potrzeby firm, a 10 ha na parking dla wystawców i odwiedzających.

Część wystawiennicza podzielona będzie na sektory:
- Pasze i dodatki paszowe
- Weterynaria i inseminacja
- Wyposażenie budynków inwentarskich
- Maszyny Rolnicze
- Sektor ogrodniczy - kwiaty, rośliny, nasiona, sadzonki, drzewka owocowe, nawozy, środki ochrony roślin, wyposażenia ogrodów, narzędzia ręczne i mechaniczne do pracy w ogrodach i sadach, itp.
- Sektor materiałów budowlanych, systemów grzewczych i sprzętu, budowli rekreacyjnych (altanki, wiaty, domki letniskowe, itp.)
- Namiot PODR - doradztwo rolnicze, promocja wydawnictw
- Informacja i usługi (banki, agencje i samorządy, itp.)
- Sektor gastronomiczno - spożywczy
- Samochody osobowe i dostawcze.

Organizator:
Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku
ul. Trakt św. Wojciecha 293
80-001 Gdańsk

Miejsce imprezy:
Dział Systemów Produkcji Rolnej, Standardów Jakościowych i Doświadczalnictwa w Lubaniu
Lubań k. Kościerzyny
83-422 Nowy Barkoczyn
Kontakt:
Tel. 58/ 688 20 11, 688 21 50, e-mail: luban@podr.pl, www.podr.pl
Komisarz Targów - Andrzej Okrój, tel. 607 462 000

×