KONFERENCJE

XXVII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych - wielkie święto dla hodowców już w maju!

15-17 maja 2015  •  Poznań  • 

Największa w kraju ocena zwierząt, czempiony i wiceczempiony w różnych kategoriach, prezentacja nowości, maszyn i urządzeń niezbędnych do hodowli, a także wyposażenia budynków inwentarskich – to wszystko i wiele więcej będzie można zobaczyć podczas XXVII Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, która odbędzie się w dniach 15-17 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Program trzydniowego wydarzenia urozmaicą m.in. wykłady, seminaria, kiermasz żywności tradycyjnej i regionalnej oraz liczne akacje dla najmłodszych.

XXVII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych - wielkie święto dla hodowców już w maju! XXVII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych - wielkie święto dla hodowców już w maju!
Największa w Polsce wystawa zwierząt  
 
Wielkie święto dla branży hodowlanej już niedługo rozpocznie się w Poznaniu. W trzeci weekend maja do stolicy Wielkopolski zjadą hodowcy, którzy zaprezentują najbardziej znane zwierzęta hodowlane i gospodarskie, rasy rodzime i bardziej egzotyczne gatunki pochodzące m.in. z hodowli amatorskich. Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbywająca się 
w cyklu dwuletnim to niezwykle ważne w branży wydarzenie, które zyskało popularność także zwiedzających. W 2013 roku na powierzchni ponad 24.000 m2 zostało zaprezentowanych 2000 zwierząt hodowlanych, które obejrzało przeszło 25.000 odwiedzających. – Tegoroczna wystawa zapowiada się równie okazale. Podczas XXVII edycji zostanie zagospodarowana znacznie większa przestrzeń wystawiennicza – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu. – Na chwilę obecną zostało zgłoszonych 1919 zwierząt, ale liczba ta stale rośnie. Profesjonalni zwiedzający oraz szeroka publiczność będą mogli podziwiać m.in. bydło ras mlecznych i mięsnych, konie, trzodę chlewną, osły, żółwie błotne, owce, kozy, króliki, szynszyle, nutrie, strusie, żubronie, alpaki, daniele, gołębie rasowe czy króliki – dodaje. Najpiękniejsze okazy zwierząt walczyć będą o tytułu czempionów. Podczas XXVI odsłony KWZH zostały przyznane 104 tytuły czempionów, w tym 5 superczempionów, 85 wiceczempionów, a także 929 złotych i srebrnych medali. Nagrodzone zwierzęta ocenione wysoko za bardzo dobre wyniki m.in. w produkcji mleka, cieszyły się ogromną popularnością ze strony rolników, którym przy tej okazji udało się nawiązać cenne kontakty biznesowe. 
 
Ekspozycja rośnie w oczach
 
XXVII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych zlokalizowana będzie w sześciu pawilonach: 1, 2, 4, 5, 5A i 11. – Takie umiejscowienie targów umożliwi swobodną prezentację i ocenę zwierząt. Do tego sprzyjać będzie komfortowi zwiedzania i rozmowom na temat najnowszych trendów – podkreśla Łukasz Rachubiński. Wystawie towarzyszyć będzie również bogata ekspozycja nowości oraz maszyn i urządzeń wykorzystywanych w hodowli usytuowana na terenie zewnętrznym między pawilonami ze zwierzętami hodowlanymi. Zwiedzający będą mogli z bliska przyjrzeć się profesjonalnemu sprzętowi do nowoczesnej hodowli zwierząt. 
 
Miejsce czerpania wiedzy i inspiracji 
 
Nie zapominajmy, że KWZH to również możliwość poszukiwania nowych rozwiązań, dzięki spotkaniom z fachowcami, którzy podzielą się swoim doświadczeniem na temat hodowli 
i pielęgnacji zwierząt. Zwiedzający, w przerwie oglądania ekspozycji, będą mogli czerpać inspirację i wiedzę od znanych w kraju autorytetów. W programie przewidziane są także pokazy i szkolenia, seminarium na temat tego, co producentom trzody chlewnej oferuje PROW na lata 2014-2020, degustacja wyrobów z wieprzowiny czy porady z zakresu dietetyki. – KWZH to także impreza wspierająca budowanie i rozwój świadomości na temat hodowli zwierząt i produkcji rolnej wśród najmłodszego pokolenia  – tłumaczy Łukasz Rachubiński. – Dlatego program wydarzeń wzbogacą liczne edukacyjne atrakcje skierowane do dzieci 
w wieku przedszkolnym i szkolnym – pointuje. 
 
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
 
Organizatorami XXVII edycji KWZH są Międzynarodowe Targi Poznańskie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt.  

Więcej informacji na www.kwzh.pl


×