Jak wiemy program Mój Prąd okazał się wielkim sukcesem, dzięki którym cały czas rozwija się polski rynek fotowoltaiczny. Dlatego też rządzący w swoim programie Polski Ład także odnieśli się do rozwoju OZE oraz fotowoltaiki. Co obiecują osobom, które chcą zainwestować w przydomowe mikroinstalacje fotowoltaiczne?

Jakie zmiany programu Mój Prąd w ramach Polskiego Ładu?

Zgodnie z obietnicami zawartymi w programie Polski Ład dofinansowanie ma także objąć m.in. o ładowarki samochodów elektrycznych, magazyny energii i inteligentne systemy zarządzania energią w domu – aby wytwarzana energia elektryczna była jak najlepiej wykorzystywana w miejscu jej wytworzenia.

Z tego co wiemy, te zmiany do programu Mój Pąd  już zostały wcześniej zasygnalizowane i ogłoszone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dlatego też w naszej ocenie, treści programowe Polskiego Ładu na razie niewiele zmian w programie Mój Prąd.

Jedną znaczącą zmianą jest obietnica wspierania wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni, dzięki czemu z fotowoltaiki będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy domów jednorodzinnych, ale również domów wielorodzinnych oraz bloków. Beneficjentami tych zmian mają być nie tylko mieszkańcy miast, ale też i terenu wiejskich. Jakie dokładnie będą to zmiany trudno określić, gdyż nie ma zbyt wiele szczegółów zawartych w ramach Polskiego Ładu.