Henryk Kowalczyk (PiS) powiedział, że 11 poprawek zarekomendowanych przez Senat jest nieistotnych. - Ten budżet nadal jest zły - podkreślił. Mimo to przyznał, że PiS jest przychylne m.in. propozycji upoważnienia ministra finansów do udzielenia ze środków budżetowych pożyczki w wysokości 1 mld zł (w ustawie jest kwota 500 mln zł) na zwiększenie funduszy uzupełniających Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Jedenaście poprawek może zadowalać, ale pod warunkiem, że dotykają istotnych regulacji ustawy budżetowej (...). Liczyliśmy na bardziej ambitne stanowisko Senatu - powiedział Ryszard Zbrzyzny (SLD). Dodał jednak, że jego klub jest za większością proponowanych poprawek.

Piotr Chmielowski (RP) powiedział, że jego klub jest za przyjęciem sześciu poprawek i odrzuceniem pięciu. Wśród poprawek, którym się sprzeciwia, jest dotycząca przeniesienia 500 tys. zł z Agencji Rynku Rolnego na obchody 150. rocznicy powstania Kółek Rolniczych.


Negatywną opinię komisja wyraziła wobec dwóch poprawek: przenoszącej 23 mln zł na opiekę nad Polonią z budżetu MSZ ponownie do dyspozycji Kancelarii Senatu oraz przenoszącą 500 tys. zł z Agencji Rynku Rolnego na obchody 150. rocznicy powstania Kółek Rolniczych.

W piątek rano planowane jest głosowanie w Sejmie nad poprawkami Senatu.