Błaszczak mówił na konferencji prasowej w Warszawie, że program to obszerny projekt ustawy z ośmioma projektami rozporządzeń. - W wyniku wprowadzenia tego pakietu w ciągu 10 lat mogłoby powstać przynajmniej ponad milion miejsc pracy w terenach dotychczas zdegradowanych, które borykają się z olbrzymim kłopotem dużego bezrobocia - mówił szef klubu PiS.

Jak zauważył, w całym kraju bezrobocie jest wysokie, a szczególnie dotkliwe jest bezrobocie wśród młodych ludzi. - Nasz program jest skierowany do ludzi młodych i ludzi, którzy zamieszkują poza dużymi miastami - dodał Błaszczak.

Według posła PiS program zakłada m.in. powrót do "katalogu gmin zdegradowanych ekonomicznie", który byłby przygotowywany przez Radę Ministrów. - Przedsiębiorcy, którzy prowadziliby działalność w tych gminach, na podstawie programu mogliby liczyć na znaczące wsparcie finansowe ze strony budżetu państwa - dodał Błaszczak.

Zgodnie z pomysłem PiS, przedsiębiorcy, którzy tworzyliby nowe miejsca pracy, mogliby liczyć na to, że za takie miejsca pracy płaciliby tylko 50 proc. składki zdrowotnej i emerytalnej, a także mogliby liczyć na zwroty podatkowe.