- PSL odniesie się do publikacji "Pulsu Biznesu" po spotkaniu kierownictwa PSL z ministrem Markiem Sawickim - powiedział dziś Kosiński. Nie odpowiedział na pytanie, kiedy do tego dojdzie, nie chciał też szerzej komentować sprawy.

"Puls Biznesu" ujawnił nagrania rozmowy Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych, uznawanego za bliskiego człowieka Waldemara Pawlaka z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego. Gazeta nie skomentowała stenogramów.

Według opisującej sprawę "Gazety Wyborczej" rozmowa odbyła się prawdopodobnie na początku stycznia, wkrótce po odwołaniu Łukasika z posady. "Łukasik, rozżalony po utracie stanowiska szefa ARR, opowiada o machlojkach, których - jego zdaniem - dopuszczają się osoby związane z Ministerstwem Rolnictwa oraz spółkami skarbu państwa związanymi z rolnictwem" - czytamy.

Pytany o sprawę, rzecznik CBA Jacek Dobrzyński podkreślił, że jest ona jedną z tych, które mogą być "w zainteresowaniu biura". - Dlatego analizujemy i weryfikujemy informacje, żeby sprawdzić, czy jest to we właściwościach biura i czy mogło dojść do złamania lub naruszenia prawa - powiedział.

Sam Sawicki - jak poinformował dziś  jego resort - polecił przeprowadzić w trybie pilnym kontrolę dotyczącą prawidłowości sprawowania nadzoru właścicielskiego przez Agencję Rynku Rolnego nad podległymi jej spółkami.