PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

W ARiMR obsłużą wszechstronnie…

W ARiMR obsłużą wszechstronnie…
fot. Free-Photos z Pixabay

Czy zatrudnianie w ARiMR – na kierowniczych stanowiskach – osób prowadzących prywatne praktyki adwokackie i radcowskie nie stanowi konfliktu interesów?Andrzej Bieńkowski, dyrektor Departamentu Zarządzania Należnościami – nadzorowanego przez Marię Fajger, zastępcę prezesa ARiMR – musi mieć dużo pracy. Jego departament realizuje zadania w zakresie rozliczania i dochodzenia należności Agencji, przygotowywania decyzji lub umów w sprawie umarzania, rozkładania na raty należności, odraczania terminów płatności. A takich spraw w agencji jest wiele, przybywa ich w szybkim tempie.

Więcej: ARiMR prowadzi dwa razy tyle spraw windykacyjnych, co rok temu

23 sierpnia 2018 powołany na stanowisko zastępcy dyrektora, wkrótce awansował do roli dyrektora tego departamentu. Nie przeszkadza mu to w prowadzeniu pracy w kancelarii Bieńkowski. W swoim biogramie zamieszczonym na stronie kancelarii zapomniał napisać, że zarabia też w agencji. Zamieścił jednak taką zachętę dla rolników: „Oferujemy całościową obsługę prawną rolnictwa. Nasze usługi obejmują sprawy dotyczące regulowania stanu prawnego nieruchomości rolnych, w tym sprawy o zasiedzenie i rozgraniczenie gruntów, a także sprawy odrolnienia gruntów i inwestycji budowlanych na gruntach rolnych. Prowadzimy postępowania administracyjne i sądowe w sprawach dotyczących pomocy finansowej i płatności dla rolnictwa. Reprezentujemy rolników w sprawach sądowych, w tym także w sprawach dotyczących ubezpieczenia społecznego rolników (KRUS).”

Podobnych przypadków w Agencji jest wiele. Chociażby Wojciech Dachowski, zastępca dyrektor Anny Pośpiech-Kłak z Departamentu Prawnego i Zamówień Publicznych – ten nadzoruje Tomasz Nowakowski, prezes ARiMR - pracuje też na dwa etaty. Jest wspólnikiem kancelarii Mitek Dachowski, która to kancelaria prowadzi m.in. spory z zakresu funduszy europejskich. „Zespół Kancelarii zapewnia Klientom pomoc prawną w obszarze funduszy Unii Europejskiej. Nasze usługi w tym zakresie dotyczą przede wszystkim beneficjentów pomocy krajowej i unijnej, którym instytucje zarządzające lub pośredniczące odmówiły udzielenia dofinansowania. Oferujemy także wsparcie prawne Klientom w toku weryfikacji kwalifikowalności poniesionych przez nich kosztów i w przypadkach formułowania przeciwko nim zarzutów popełnienia uchybień formalnych. Reprezentujemy beneficjentów w sporach sądowych z instytucjami zarządzającymi, wynikłymi z wykonywania umów o pomoc finansową, jak również przed sądami administracyjnymi w postępowaniach ze skarg na decyzje w sprawie ustalenia wysokości środków nienależnie pobranych lub zawyżonych oraz decyzje o zwrocie” – zachwala swoje usługi na stronie internetowej.

Czy przypadki takiego podwójnego zatrudnienia nie stawiają panów – tych i innych, o których chętnie napiszemy innym razem – wobec nieuchronnego konfliktu interesów? Czy nie obsługują tych samych klientów w ramach ARiMR -  jako dłużników i klientów agencji – i w ramach prywatnej praktyki, działając z kolei jako ich obrońcy przed agencją? Sprawę powinna zbadać i agencja, i organizacje radców prawnych i adwokatów, do których panowie mają zaszczyt należeć.

Jedno wiadomo na pewno: w agencji przedawnia się wiele spraw – i nie są to sprawy drobne, dotyczące zadłużenia rolników. Te ciągną się latami i są skrupulatnie prowadzone przez agencję. Wskazywał na ten problem były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas nagranej odprawy w ARiMR. Zmian nie było.

Więcej: Windykacje na prawie 1,8 mln zł przedawnione w ARiMR tylko w ubiegłym roku

Więcej: Konfederacja ujawniła nagranie z narady kierownictwa ARiMR z ministrem

Czy nowy minister uporządkuje te sprawy?

 

 

 

 Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (30)

 • rolnik 2021-08-09 21:04:50
  Tam gdzie duże pieniadze duże pokusy na urwanie cos z tego tortu dopóki mozna człowiek jest tylko człowiekiem i ma swoje słabości Znam Agencje nie od dziś i szeregowi pracownicy powinni byc godnie wynagradzani tym bardziej że Arimr obsługuje bardzo dużo zróznicowanych schematów pomocowych UE jak i krajowych .Z doswiadczenia wiem ze kierownictwo w niejednym BP to ludzie czyst z układu towarzysko-partyjno-biznesowego którzy wiedzą nie grzeszą oczywiści nie wszyscy do jednego worka . Panowie mec sa ludzi bardzo obrotnymi kancelaria i etat dyrektorki to kto biega na rozprawy ????????????? a może w pracy sa goścmi którzy wpadaja od czasu by coś zadyrektorować a pózniej Agencj swieci oczami przed składem sędziowskim ZA herezje w decyzjach i postanowieniach ale to nie sprawa pana mec wieć mozna Brawo .
 • Asolo 2020-10-18 19:07:35
  Niestety tak to wygląda. Zwykły pracownik za wypełnienie wniosku wylatuje z roboty a dyrektorzy są nietykalni. A pokusa do naruszenia zakazu konkurencji jest naprawdę duża- ci pracownicy, którzy kontrolują wnioski na 100-300 tys. zł zarabiają często po 2,5-3 tys zł i nie mogą legalnie dorobić bez zgody dyrektora ARiMR. Ten system jest nie do utrzymania- albo należy znieść wymóg zgody na dorabianie z wyłączeniem działalności konkurencyjnej albo płacić uczciwe pieniądze pracownikom lub przynajmniej płacić im te nadgodziny.
  • Moni 2020-10-19 22:51:35
   U nas jest samowolka. Nikt nie wyleciał jeszcze, a pracownicy na wnioskach na boku zarabiają więcej niż za wykonywaną pracę. Czy mi to przeszkadza? Oczywiście. Potem słucham, że ten czy tamten rolnik nie totalny, bo pracownik, który mu robi wniosek pilnuje by bez problemu dostał kasę, często przymykajac oko na to, że tak naprawdę nie należą się mu te pieniądze. A ja obsługujący wniosek mam brać udział w tej farsie? I wiedzą o tym i kierownik i dyrekcja, lecz wszyscy milczą bo tak jest wygodniej. A ci którzy głośno mówią o tym co się dzieje w biurze są traktowani jak zdrajcy.
 • Romek 2020-10-09 17:40:22
  Po tytule można sądzić, że obsługa jak w prawdziwej agencji 😂
 • M. 2020-10-09 16:25:41
  Przeszkadza dodatkowa praca kierownictwa A nie przeszkadza, że pracownicy obsługujący wnioski sami je prywatnie rolnikom robią za kasę? To dopiero obluda
  • Marek 2020-10-09 16:46:20
   Zgadza się. Każdy nabór jakichkolwiek wniosków składanych do biur to finansowy raj dla niektórych pracowników. Do tego dochodzi sporządzanie planów azotanowych. Zajmijcie się tym bo to trwa od lat. Nikt nic z tym nie robi. Jak można obsługiwać wniosek który samemu się robiło?
   • M. 2020-10-09 17:11:29
    Może farmer zainteresuje sie tym problemem skoro wszyscy umywaja ręce. Czy to nie podlega pod korupcję? Może Pan Prezes nie przejdzie wkoncu obojętnie i zajmie się tym tematem. Rolnicy przychodzą do biur na wyjaśnienia i otwarcie mówią, że im pilnuje wniosków dany pracownik. Wstyd!
   • Kati 2020-10-11 08:37:18
    Nowakowski to zajęty teraz trzymaniem stołka. Zrobił się nagle taki propracowniczy, ale meczy już nie urządza ten trener. Pora na Podkarpacie wracać wraz z koleżanką. Pakować się czas dla wszystkuch z kierownictwa.
  • Rolnik 2020-10-09 21:15:47
   Nie podoba się, to zrób sobie sam. Nikt Ci nie broni. A może wolisz zapłacić prywatnej firmie? Ja tam wolę poświęcić swoją sprawę znajomemu z Agencji, który zawsze chętnie pomoże i akurat nie traktuje tego jako źródła dochodu.
   • Ela 2020-10-09 22:36:29
    Nie muszę bo znam eWniosekPlus jak własną kieszeń, ale rozumiem, że Ty też DAJESZ W ŁAPĘ pracownikowi biura ?
   • Marek 2020-10-09 22:43:52
    Dajesz łapówki Romek ! A Twój znajomy z agencji jest skorumpowany. I co zawsze masz wniosek cacy prawda ? Bo korekty też znajomy z poziomu biura za Ciebie złoży ? O kontrolach też jesteś powiadamiany prawda ? No widzisz za ŁAPOWĘ masz kompleksowa obsługę. Twój przyjaciel z agencji już nie powinien tam pracować!
   • Nie rolnik 2020-10-09 23:23:01
    Rolnik a czy ten twój znajomy odprowadza podatek od tej łapówki? Śmiem przypuszczać ze takich ja Ty on obsługuje dziesiatki
   • Zbulwersowany 2020-10-10 12:14:33
    Jak widać na dużą skalę jest ten proceder A wszyscy przymykane oczy. Czyli jak mnie nie stać na usługi pracownika to radz sobie chłopie sam?
   • Rolnik 2020-10-10 16:45:11
    Masz jeszcze ODRY.
   • Zofia 2020-10-10 17:32:19
    Zgadzam się z przedmówcami. W ARiMR pracownicy masowo robią wnioski rolnikom za pieniądze. I nie są to małe kwoty. Za duży wniosek pracownik kasuje przeszło 1 tyś. zł. dlaczego nikt nie interweniuje. Proszę FARMERA o interwencje w tej sprawie.
 • Adam 2020-10-09 08:21:26
  U mnie w biurze powiatowym jest taka młoda, chojnie obdarzona. Marzy mi się że na kawę da się namówić, a może coś więcej.
  • Agnieszka 2020-10-09 09:02:24
   Startuj , tylko uważaj żebyś hojnie po pysku od niej nie dostał .
   • kitamicha 2020-10-09 16:24:24
    Agnieszka podaj swoje wymiary , czy tez jestes hojnie obdarzona czy nie wszystko sie zje....
   • Agnieszka 2020-10-09 17:51:14
    Nie dla " kota" kiełbasa , ja już mam sponsora , bierze 3,5 tyś za dzierżawę od krowiarza , więc jestem Zadowolona , a dla ciebie to za wysokie progi .
   • kitamicha 2020-10-09 18:47:26
    AGA , ja cie będe przez te progi na rekech przenosił , a krowiarza TO POGON .
   • Agnieszka 2020-10-09 19:27:27
    Widzę żeś strasznie napalony , weź zimny prysznic, a później paciorek i spać .
   • slav 2020-10-09 19:36:11
    Za zaproszenie na kawę to zaraz po pysku , jak by ciągnął za włosy do jaskini to co innego.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 107.21.85.250
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum


KONTAKT24

Widziałeś, słyszałeś coś ważnego? Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz do nas! Opublikujemy, zainterweniujemy, pokażemy całemu światu. Jesteśmy dla Was 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

DODAJ PLIKI

Kliknij lub przeciągnij pliki z dysku i upuść. Max. rozmiar pliku 4 MB.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.