PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Produkcja roślinna

Partner
serwisu
partner serwisu
Znamy już planowane stawki dopłat bezpośrednich za 2022 r.
Znamy już planowane stawki dopłat bezpośrednich za 2022 r.

Znamy już planowane stawki dopłat bezpośrednich za 2022 r.

farmer.pl
Sprawdź najnowsze oferty dla rolnika!

BAZA WIEDZY

Serwis specjalny

Produkcja roślinna to fundament produkcji rolnej. Uprawa zbóż, roślin oleistych, strączkowych i innych odpowiada nie tylko za wyżywienie ludności, ale odpowiada również za produkcję pasz dla trzody chlewnej, bydła, drobiu i innych gatunków zwierząt gospodarskich. Ponadto szereg roślin rolniczych wykorzystywanych jest na cele energetyczne, techniczne i przemysłowe.

Niestety branża roślinna musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami, zarówno agrometeorologicznymi, jak susza czy gradobicia, jak również geopolitycznymi, jak import zbóż z zagranicy. Na naszym portalu można znaleźć również najświeższe informacje na temat aktualnej sytuacji na rynkach zbóż, w tym wyniki notowań na światowych giełdach, w tym MATIF, CBOT i WCE.

Portal Farmer.pl dostarcza codzienną dawkę informacji na temat bieżących wydarzeń w branży roślinnej, np. w zakresie dopłat do nawozów czy interwencyjnych skupów zbóż oraz przekazuje fachową wiedzę na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin. Można tu znaleźć wiele informacji na temat chorób oraz szkodników pojawiających się w polskich uprawach, jak również porady w zakresie terminów przeprowadzania poszczególnych zabiegów agrotechnicznych.

Czytaj więcej