Na polu produkcyjnym Gospodarstwa zaprezentowano odmiany zbóż ozimych i rzepaku ozimego pochodzące od: Danko HR, Dekalb, HR Smolice, HR Strzelce, IGP Polska, KWS Lochow, Limagrain, Ragt, Rapool, Saatbau, Saten Unionm, Syngenta oraz zastosowaną technologię ochrony.

Rzepak wysiano 28.08, ostatni zabieg regulacji przeprowadzono w końcu pierwszej dekady października; rośliny weszły w okres zimowy w fazie 4-6 liści. Wiosną rzepak nawożono RSM (dwukrotnie). W ochronie wykorzystano preparaty z portfolio Osadkowski-Cebulski, jak np.: biostymulator Nano Gro Aqua 250 ml/ha i preparat bakteryjny Biprotect 0,5 kg/ha, który ma za zadanie ograniczyć zagrożenie ze strony kiły kapustnych oraz grzybów z rodzaju Fusarium. Preparaty te użyto także w uprawach zbożowych w Gospodarstwie pana Wojciecha Kraseckiego.

W rzepaku Nano Gro Aqua i Biprotect podano w pierwszym zabiegu ochrony równocześnie z jednym z fungicydów Toprex 375 SC w dawce 0,3l/ha lub Caryx 240 SL w dawce 1 l/ha (stosowane w zależności od pola). Do mieszaniny dodano mikroelementy: Alfa Mikro 4 l/ha + Adob Bor 1,5 l/ha + Basfoliar 36 Extra 2 l/ha oraz insektycyd i siarczan magnezu 5 kg/ha. Mikroelementami, w tym m.in. borem rzepak dokarmiano jeszcze dwukrotnie.

W fazie kwitnienia rzepaku, przeciwko zgniliźnie twardzikowej użyty był fungicyd Amistar Gold w dawce 1 l/ha lub Pictor 400 SC w dawce 0,5 l/ha + insektycyd na skrzypionki i mszyce - Fastac Active 050 ME w dawce 0,2 l/ha.