PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Produkcja roślinna

Główny partner 
serwisu
partner serwisu
Partner
serwisu
partner serwisu
Międzyplony – jakie gatunki wybrać i ile to kosztuje?
Międzyplony – jakie gatunki wybrać i ile to kosztuje?

Międzyplony – jakie gatunki wybrać i ile to kosztuje?

M. Sacha

BAZA WIEDZY

Serwis specjalny

Produkcja roślinna to fundament produkcji rolnej. Uprawa zbóż, roślin oleistych, strączkowych i innych odpowiada nie tylko za wyżywienie ludności, ale odpowiada również za produkcję pasz dla trzody chlewnej, bydła, drobiu i innych gatunków zwierząt gospodarskich. Ponadto szereg roślin rolniczych wykorzystywanych jest na cele energetyczne, techniczne i przemysłowe.

Niestety branża roślinna musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami, zarówno agrometeorologicznymi, jak susza czy gradobicia, jak również geopolitycznymi, jak import zbóż z zagranicy. Na naszym portalu można znaleźć również najświeższe informacje na temat aktualnej sytuacji na rynkach zbóż, w tym wyniki notowań na światowych giełdach, w tym MATIF, CBOT i WCE.

Portal Farmer.pl dostarcza codzienną dawkę informacji na temat bieżących wydarzeń w branży roślinnej, np. w zakresie dopłat do nawozów czy interwencyjnych skupów zbóż oraz przekazuje fachową wiedzę na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin. Można tu znaleźć wiele informacji na temat chorób oraz szkodników pojawiających się w polskich uprawach, jak również porady w zakresie terminów przeprowadzania poszczególnych zabiegów agrotechnicznych.

Czytaj więcej