Na wczorajszej konferencji prasowej Bayer tj. 17 stycznia 2022 r., poinformowano że firma otworzyła się na nowe możliwości jakie daje Internet. Zakupy w sieci zyskują nowych klientów, dlatego zdecydowano się również na ten aspekt.

Nowa platforma zakupowa od Bayer

Powstała bowiem platforma, dzięki której na razie będą możliwe zakupy nasion kukurydzy, dwunastu kreacji odmianowych. Z biegiem czasu zapowiedziano, że asortyment produktowy sklepu będzie się zwiększać. Ale wprowadzenie w nim sprzedaży środków ochrony roślin nie nastąpi wcześniej niż w roku 2024.

Strona istnieje pod dwoma adresami komplementarnymi. Nasiona będą dostarczane od 23 stycznia.

Jak podaje firma, celem Bayer jest ułatwienie dostępu rolnikom do portfolio produktów. - W gorącym sezonie sprzedaży nasion kukurydzy uruchomiliśmy sklep internetowy, w którym rolnicy mogą bezpośrednio w firmie Bayer zaopatrzyć się w nasiona kukurydzy Dekalb. To pierwsza taka platforma firmy Bayer w Europie. Kolejnym krokiem rozwoju platformy będzie możliwość zakupu nasion rzepaku Dekalb – poinformowano.

Program lojalnościowy

Na spotkaniu przedstawiono też Program Lojalnościowy Kometa, który jest elementem wachlarza rozwiązań cyfrowych, które Bayer oferuje współpracującym gospodarstwom. Korzystanie z niego w 2023 r. będzie wygodniejsze dzięki aplikacji mobilnej, która wkrótce zostanie uruchomiona. Działanie sklepu i programu lojalnościowego się uzupełniają.

- Za zakupy nasion w naszym sklepie internetowym, każdy klient dostanie taką samą ilość punktów, jak w innych formach zakupu. Oczywiście sklep internetowy jest uzupełnieniem naszych kanałów sprzedaży. To nie jest główny kanał, bo współpracujemy z dystrybutorami, ze sklepami. Ale system e-commerce rozwija się we wszystkich dziedzinach i robiąc badania wśród naszych klientów, wychodząc naprzeciw potrzebom rolników, postanowiliśmy taki sklep uruchomić – mówiła podczas spotkania Katarzyna Gallewicz z Bayer Polska.

Na konferencji podano też m.in. jakie nowe środki ochrony roślin firma Bayer wprowadzi w tym roku. Wkrótce napiszemy o tym na portalu farmer.pl.