Przy pełnej wydajności w 2021 roku możliwe będą do uzyskania plony do trzech ton dziennie. Rolnictwo wertykalne umożliwia uprawę roślin bez gleby i słońca, w budynkach wielokondygnacyjnych, gdzie zbiory odbywają się przez cały rok.

Z reguły gospodarstwa wertykalne zlokalizowane są na obszarach miejskich i powinny tam zapewniać zaopatrzenie regionalne.

W pobliżu Kopenhagi powstaje największa w Europie farma wertykalna Często ceny tej żywności są stosunkowo wysokie, ponieważ gospodarstwa zużywają dużo energii.

Na terenie przemysłowym, 20 km na zachód od Kopenhagi ma zostać ukończona największa pionowa farma w Europie o łącznej powierzchni 0,7 ha.  Pionowe gospodarstwo zostało zbudowane i obsługiwane przez duński „Nordic Harvest”. Pierwsza część farmy jest już gotowa, reszta powinna zacząć produkować w 2021 roku. Na 14 piętrach uprawianych jest 20 różnych rodzajów sałaty i ziół - w tym mięta, bazylia, rukola i młody szpinak.

Odpowiednią technologię - w tym roboty, oprogramowanie i oświetlenie - dostarcza tajwańska specjalistyczna firma YesHealth Group. Podczas gdy tego typu farmy dotychczas z trudem powstawały w Europie, Azja i USA są w czołówce ich budowy.