DO SAMODZIELNEGO STOSOWANIA:

Do samodzielnej dezynsekcji pustych magazynów i silosów zbożowych mamy niewielki wybór preparatów. Środki które możemy stosować w pustych pomieszczeniach opierają się na pirymifosie metylowym, substancji aktywnej z grupy związków fosforoorganicznych - zwalczającej większość szkodników magazynowych.

Jednym z nich jest Actellic 20 FU. Preparat ten to świeca dymna, która jest prosta w zastosowaniu. Stosuje się ją do dezynsekcji pustych pomieszczeń. Jedna świeca dymna Actellic 20 FU wystarcza na 400 – 500 m2 pomieszczenia. Po aktywowaniu świecy generuje się dym, który po wydostaniu się ze świecy powoli opada i osiada równomiernie w pomieszczeniu. Preparat ten oprócz tego, że jest prosty w użyciu, posiada więcej zalet. Nie potrzebujemy do jego użycia żadnego specjalistycznego sprzętu. Actellic 20FU służy do dezynsekcji wyłącznie pustych magazynów/silosów i nie może być zastosowany w magazynie, gdzie już jest składowane ziarno lub przechowywana jest pasza dla zwierząt.

Kolejne z dostępnych środków to: Actellic 500 EC, Magazynier 500 EC oraz Rovar 500 EC. Preparaty te są w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Odznaczają się one działaniem kontaktowym, żołądkowym i gazowym. Litr tego środka wystarcza do dezynsekcji magazynu o pow. 1000 m2. Ciecz należy nałożyć na wszystkie powierzchnie w magazynie - posadzkę, ściany i sufit.

DO STOSOWANIA WYŁĄCZNIE PRZEZ PRZESZKOLONE EKIPY (DDD):

Wiele preparatów- ze względu na klasę toksyczności, może być jednak stosowana wyłącznie przez wykwalifikowane firmy branży DDD - dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja.

Środki przez nie używane najczęściej generują fosforowodór, bardzo trujący gaz powodujący paraliż szkodnika. Do fumigacji firmy wykorzystywane są między innymi takie środki jak Qickphos Pellets 56 GE (fosforek (III) glinu (III)), Degesh Plates/Strips 56 GE (fosforek (III) magnezu (II)), Deltox 56 GE, (fosforek (III) glinu (III)), Photoxin 56 GE (fosforek (III) glinu (III)). Preparaty te są w postaci płytek, pasów, lub tabletek emitujących drogą reakcji chemicznych trujący gaz.