Na podwarszawskich Broniszach dziś (tj. 13.01) od rana panował mały ruch. Ilość sprzedających jak i kupujących od początku tego tygodnia jest niewielka. Według relacji sprzedawców zainteresowanie jabłkiem niestety jest znikome. 

W aktualnej sprzedaży jabłko w większości pochodzi z chłodni z kontrolowaną atmosferą, za które sprzedawcy oczekują wyższej ceny. Odmiany takie jak Cortland czy Lobo sprzedawane są odpowiednio za 60 zł i 50 zł za klatkę. Taniej sprzedawany jest Jonagored i Ligol - od 25 do 30 złotych za klatkę, za ładne owoce, bez gradu. 

Choć już w niewielkich ilościach, to nadal można znaleźć jeszcze oferty sprzedaży jabłka z przechowalni. Jakość ich jest już niska, podobnie jak ceny za które owoce są sprzedawane - maksymalnie 15 zł za klatkę.

W przeciwieństwie do krajowych produktów wysokie ceny osiągają zagraniczne owoce i warzywa. Importowane winogrona wyceniane są w hurcie na 16 zł za kilogram. Duże ceny osiągają także importowane warzywa, jak choćby papryka czerwona(9-12 zł/kg), cukinia(11-14 zł/kg) i kalafior (7-9 zł/szt). 

Chcesz sprzedać lub kupić jabłka? Wystaw swoje ogłoszenie kupna/sprzedaży na platformie Giełda Rolna.