Współpraca firmy DuPont oraz Resolution Project będzie polegać na wspieraniu młodych liderów którzy rozpoczną innowacyjne przedsięwzięcia społeczne. Firma DuPont zapewni środki na finansowanie realizowanych projektów oraz dostęp do wiedzy naukowej i technicznej.
Wsparcie dotyczyć będzie studentów, którzy czynnie, na zasadzie wolontariatu  zaangażują się w opracowywaniu rozwiązań najważniejszych wyzwań na całym świecie. Zagadnienia powinny się skupiać w takich obszarach jak: zapewnienie wystarczającej ilości żywności na świecie, poprawie systemów energetycznych i dostaw energii, ochronie ludzi i środowiska i promocji edukacji w obszarach takich jak nauka, technologia, inżynieria i matematyka.

Cieszymy się, że możemy zaoferować najbardziej obiecującym młodym liderom możliwość działania w przedsięwzięciach społecznych. Wierzymy, że nasza współpraca z Resolution Project przyniesie zmiany na długie lata – mówi William D. Provine, dyrektor Nauki i Technologii w firmie DuPont.

 – Jesteśmy podekscytowani mogąc odegrać istotną rolę w umacnianiu tego ekosystemu i pomagając uczestnikom programu Resolution Project w uzyskaniu dostępu do konkretnego i właściwego wsparcia – dodaje.

– Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z firmą DuPont, będącą światowym liderem w dziedzinie technologii i innowacji,  i wesprzeć w ten sposób uczestników programu Resolution Project z całego świata – powiedział Oliver Libby, przewodniczący i współzałożyciel Resolution Project.

Z całego świata studenci mogą starać się o wsparcie i wziąć udział w konkursie Resolution Project Social Venture Challegnes (SVCs). Konkurs jest wieloetapowy i  przeznaczony jest dla studentów posiadających licencjat. Warunek jest taki, że uczestnicy muszą zaproponować efektywne i społecznie odpowiedzialne przedsięwzięcia, które mogą przyczynić się do rozwiązania najpoważniejszych problemów społecznych dzięki innowacyjnych, przedsiębiorczym i wymiernym działaniom. 

Najbliższa edycja konkursu odbędzie się m.in. podczas takich tegorocznych wydarzeń, jak World Model United Nations Conference, Clinton Global Initiative University oraz Igniting Innovation Summit w Harvardzie.

Zwycięzcy konkursu otrzymają stypendium na rozpoczęcie działań oraz pełne wsparcie organizacyjne, a także dostęp do zasobów światowej sieci doradztwa oraz praktyczną pomoc ekspertów, którzy pomogą młodym społecznie odpowiedzialnym liderom w ich dalszym rozwoju.
Aktualnie na sześciu kontynentach działa ponad 100 stypendystów Resolution Project, którzy wdrażają aktywne rozwiązania dla najbardziej znaczących problemów świata.