Z okazji jubileuszu BASF uhonorował swoich długoletnich współorganizatorów i partnerów tego wydarzenia pamiątkowymi statuetkami. W imieniu SGGW statuetkę odebrał Rektor prof. dr hab. Alojzy Szymański, drugą otrzymał prof. dr hab. Kazimierz Tomala, trzecia statuetka trafiła do firmy Leaf Media na ręce prezesa Marka Kawalca. Po uroczystym rozpoczęciu, sadownicy mogli wysłuchać referatów przygotowanych przez najlepszych specjalistów w dziedzinie sadownictwa z całej Europy.

W ciągu dwóch dni jubileuszową wystawę odwiedziło blisko 4000 gości. Na 4000m2 powierzchni znalazło się 130 wystawców prezentujących najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji, przechowywania i dystrybucji owoców.

Firma BASF na swoim stoisku zaprezentowała całą gamę sowich produktów, wykorzystywanych w ochronie roślin. Wśród nowości podkreślić należy nowe rejstracje Signum oraz Rovralu. Firma przypomniała równiez o Bellisie, liderze wsród preparatów do ochrony pzred chorobami przechowalniczymi jabłek oraz Regalisie będacym preparatem stosowanym do regulacji wzrostu jabłoni.

Niewątpliwą atrakcją dla odwiedzających był konkurs jubileuszowy. Biorący w nim udział, po wykazaniu się wiedzą dotyczącą sadownictwa oraz wyjątkowym refleksem, mogli wygrać produkty firmy BASF przeznaczone do ochrony sadów, lub nagrodę główną w postaci mini ciągnika. Konkurs przez dwa dni przyciągnął ponad 1100 uczestników. Nasze targi to wydarzenie, które jest jednym z ważniejszych w branży sadowniczej w Polsce - mówił Grzegorz Lewandowski - Product Manager odpowiedzialny za produkty BASF w ochronie sadów i jednocześnie organizator targów.

Odwiedzający z wielkim zainteresowaniem słuchają wykładów, ale też z ogromną ciekawością śledzą innowacje produktowe. Niewątpliwym wyzwaniem dla BASF jako organizotora jest zapewnienie wystarczającej powierzchni dla coraz większej grupy wystawców oraz jeszcze lepszych warunków dla zwiedzających. Już dziś zatem rozpoczynamy pracę nad kolejną XI edycją MTAS, która odbędzie się w styczniu 2015, na które serdecznie zapraszam.

Uzyskawszy w roku 2012 wartość sprzedaży na poziomie 4,7 miliardów euro Dział Crop Protection BASF dostarcza na rynek nowatorskie preparaty ochrony roślin uprawnych, trawnikowych i ozdobnych, zwalczania szkodników i ochrony zdrowia społeczeństwa. Gama produktów działu obejmuje także technologie zapraw nasiennych i kontroli biologicznej oraz rozwiązania służące poprawie gospodarki wodnej i substancjami odżywczymi w roślinach oraz redukcji stresu. Dział Crop Protection BASF jest wiodącym na rynku światowym innowatorem wspierającym wysiłki rolników na rzecz optymalizacji produkcji rolnej i poprawy jej opłacalności, a tym samym poprawy jakości życia ludności globu, której liczba stale wzrasta.

Firma BASF jest czołowym koncernem chemicznym świata: The Chemical Company. Gama produktów sięga od chemikaliów, tworzyw sztucznych i wyrobów uszlachetniających po środki ochrony roślin, substancje specjalistyczne, ropę naftową i gaz. Łączymy sukces ekonomiczny z odpowiedzialnością korporacyjną i ochroną środowiska. Dzięki badaniom i innowacyjności pozwalamy naszym klientom spełniać obecne i przyszłe potrzeby społeczeństwa w niemal wszystkich branżach na całym świecie. Nasze produkty i rozwiązania systemowe przyczyniają się do ochrony zasobów, zabezpieczenia zdrowego sposobu odżywiania się i zdrowej żywności oraz do poprawy jakości życia. Wkład BASF podsumowaliśmy w naszej misji korporacyjnej w ten oto sposób: „We create chemistry for a sustainable future". Koncern BASF uzyskał w roku 2012 wartość sprzedaży wynoszącą ok. 72,1 mld € zatrudniając na koniec roku ponad 110 tys. pracowników. BASF jest notowany na giełdzie we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurichu (AN).