W skład linii wchodzą cztery produkty:
– mieszanka proteinowa na grunty mineralne o odczynie zbliżonym do obojętnego,
– mieszanka organiczna na gleby organiczne torfowo-murszowe,
– mieszanka pastwiskowa na grunty mineralne o regulowanych stosunkach wodnych,
– mieszanka na gleby słabe i suche.

- Mlekstar to wyjątkowe mieszanki najlepszych komponentów na rynku. Ich kompozycja została opracowana z myślą o polskich warunkach klimatycznych i glebowych przez najlepszych specjalistów w branży – mówi portalowi farmer.pl Katarzyna Karasz, specjalista ds. marketingu firmy Rolimpex z którą wcześniej rozmawialiśmy na temat jakości pierwszego pokosu. Teraz przedstawimy więcej informacji na temat nowości – Mlekstar.

Mieszanka proteinowa przeznaczona jest na grunty mineralne o odczynie zbliżonym do obojętnego (pH min. 6). Ze względu na wiodący udział lucerny siewnej mieszanka powinna być użytkowana wyłącznie kośnie. - Bardzo duży udział roślin bobowatych zapewnia wysokiej wartości paszę białkową w postaci sianokiszonki. Jest to mieszanka, która przy odpowiedniej agrotechnice zapewnia deklarowany udział gatunków i wysoki stabilny plon przez wiele lat – uzupełnia Karasz.

Mieszanka pastwiskowa – przeznaczona jest na grunty mineralne o uregulowanych stosunkach wodnych. Odporna jest na przygryzanie i przydeptywanie, a zastosowane w niej gatunki i odmiany łatwo się regenerują, co zapewnia szybki odrost po wypasie. Odpowiednio zbilansowany skład botaniczny traw i bobowatych pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności mlecznej krów.

- Mieszanka na gleby suche – zapewnia stabilne plony zarówno na glebach słabych, jak i podczas okresowych niedoborów wody. Wysoko wydajne odmiany dają wysoki plon zielonej masy oraz dużą koncentrację składników pokarmowych. Zastosowane trawy i bobowate, charakteryzują się szybkim odrostem po skoszeniu co pozwala na użytkowanie łąkowe. Odpowiednio dobrane gatunki odporne na deptanie i niskie przygryzanie umożliwiają wypas, a ruń po nim szybko regeneruje się – mówi Katarzyna Karasz.

Mieszanka na gleby organiczne - przeznaczona na gleby organiczne torfowo-murszowe. Może być stosowana zarówno na glebach wilgotnych, jak i okresowo posusznych. Skład botaniczny pozwala na uzyskanie stabilnych wysokich plonów zielonej masy. Duży udział bobowatych drobnonasiennych zapewnia wysoką zawartość składników pokarmowych w podawanej dla zwierząt paszy. Może być użytkowana zarówno kośnie, jak i pastwiskowo.

- Nowy produkt zapewnia hodowcom krów mlecznych precyzyjne żywienie – dostarczenie zwierzęciu odpowiedniej ilości niezbędnych dla jego organizmu składników pokarmowych, co odzwierciedli wyższa zdrowotność zwierząt – mniej problemów z chorobami metabolicznymi, wyższa produkcyjność zwierząt – podsumowuje Karasz.