Będą one sprzedawane na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w krajach skandynawskich. Inwestycja, o wartości blisko 29 mln zł, jest odpowiedzią na rosnący popyt na podłoża ogrodnicze. Przedsięwzięcie pozwoli ponadto na utworzenie około 80 nowych miejsc pracy na terenie fabryki Rockwool Polska w Małkini.

Nowa lina znajduje się w fabryce Rockwool Polska w Małkini, zlokalizowanej na obszarze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Służy ona do produkcji ekologicznych podłoży ogrodniczych z wełny kamiennej. Projekt był prowadzony przez międzynarodowy zespół inżynierów z Polski, Danii i Holandii.

- Decyzja o budowie nowej linii była spowodowana rosnącym popytem na podłoża ogrodnicze w Polsce i w Europie. Do tej pory na rynku polskim firma Grodan prowadziła sprzedaż mat wytwarzanych w Danii i Holandii. Inwestycja umożliwia produkcję zarówno mat ogrodniczych do uprawy dużych roślin, jak i kostek do uprawy rozsad - mówi Wojciech Sękalski, dyrektor ds. sprzedaży Grodan na Europę Centralną i Wschodnią.