W czerwcu możemy jeszcze wysiewać nasiona odmian kalarepy przeznaczonych na zbiór jesienny lub na przechowywanie. Nasiona wysiewamy na rozsadniku do końca czerwca, a rośliny w fazie 4 liści wysadzamy na miejsce stałe od połowy lipca do końca sierpnia. Kalarepa posiada krótki okres wegetacji , dlatego można ją uprawiać jako przedplon, poplon oraz współrzędnie.

Jadalne są zgrubienia pędu, które tworzą się tuż nad ziemią. Zawierają dużo witaminy C i z grupy B oraz kwas foliowy. Warzywo odznacza się dużą zwartością żelaza, potasu, magnezu, fosforu, jodu, manganu i wapnia. Spożywać można również młode liście i mięsiste ogonki liściowe.

Kalarepa nie ma dużych wymagań glebowych. Może być uprawiana w 3 roku po oborniku i po innych warzywach. Odradza się jednak uprawę po innych kapustnych. Jest dość wymagająca pod względem temperatury. Najlepiej rośnie i tworzy zgrubienia przy temperaturze 12-18°C, na stanowisku dobrze nasłonecznionym i w wilgotnej glebie. Niedobór wody, szczególnie podczas tworzenia się zgrubień, powoduje, że są one twarde i łykowate.

Kalarepa posiada płytki system korzeniowy, dlatego nie powinna być głęboko sadzona niż rosła na rozsadniku. Rośliny wysadzamy w odległości 30 x 40 cm. Zbiór przeprowadzamy jednorazowo od września do listopada w momencie, kiedy wytworzy się zgrubienie. W okresie późnojesiennym, kalarepę można wyrwać z korzeniami i zadołować w piwnicy.

Ze względu na to, że kalarepa posiada krótki okres wegetacji, należy uważać na pogłówne nawożenie azotem. Przed sadzeniem stosujemy połowę dawki nawozów azotowych w formie siarczanu amonu, a drugą część w początkowym okresie tworzenia zgrubień (saletra amonowa). Bezpiecznym rozwiązaniem jest zastosowanie bezchlorkowych nawozów azotowych zawierających dodatkowo bor i/lub magnez. W czasie nawożenia pogłównego należy wysiewać nawóz tak, aby nie kontaktował się on z roślinami. Rozpuszczając się może powodować w nekrozy lub dziury w zgrubieniach.

Najlepiej jest wybrać odmiany uniwersalne, których zbiór można prowadzić od lata do jesieni, np.: 'Cindy F1', 'Eder F1', 'Violin F1', 'Goliat Biała', 'Kossak F1', 'Segura F1'.