Regalis Plus 10 WG to środek z grupy regulatorów wzrostu. Substancja aktywna (proheksadion wapnia) hamuje biosyntezę giberelin co w efekcie powoduje skrócenie jednorocznych przyrostów i ograniczenie wyrastania silnych pędów zwanych "wilkami". Jak dotąd wykorzystać można go było w sadach jabłoniowych oraz gruszowych. Od tego sezonu można go także zastosować w uprawie truskawki.

Środek wpływa na ograniczenie wzrostu pędów rozłogowych. By osiągnąć ten cel stosować go należy od początku tworzenia pąków w pachwinach liści od początku zamierania starych liści (BBCH 41-93). Maksymalna zalecana jednorazowa dawka wynosi 1,5 kg/ha.

Preparat ten można także wykorzystać dla zahamowania kwitnienia zimowego. Wówczas go aplikujemy do fazy początku tworzenia się pąków w pachwinach liści do początku zamierania starych liści (BBCH 91-93). Dawka-1,5 kg/ha. W przypadku odmian truskawek wykazujących tendencje do kwitnienia w okresie jesienno-zimowym zaleca się stosowanie środka jesienią.

Preparat można zastosować maksymalnie 2 razy w czasie sezonu, w odstępnie co najmniej 10-dniowym. Łączna ilość zastosowanego środka nie może przekroczyć 3,0 kg/ha.