Na rynku hurtowym w Broniszach truskawki kosztują 5-8 zł za kilogram. W stosunku do ubiegłego tygodnia ceny wzrosły o ok 2 zł.

Wzrost cen widoczny jest także w Poznaniu na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej S.A. Producenci i handlowcy sprzedają truskawki w cenie 16-22 zł za łubiankę (2 kg). W ubiegłym tygodniu za truskawki płacono 14- 18 zł.

Na Łódzkim Rynku Hurtowym Zjazdowa S.A. ceny truskawek spadły. Obecnie za owoce trzeba zapłacić 8-12 zł za 2 kg łubiankę (w zeszłym tygodniu truskawki kosztowały 10-14 zł).

W Kaliszu na Giełdzie Kaliskiej truskawki kosztują 8 zł za kilogram (poziom cen jest w miarę stabilny w porównaniu z ubiegłym tygodniem).

Niewielki spadek cen nastąpił w Krakowie na Placu Targowym Rybitwy, truskawki sprzedawane są w cenie 5-6,50 za kilogram.

W Sandomierzu za truskawki obecnie trzeba zapłacić 6-8 zł za kilogram.

Na Lubelskim rynku hurtowym Elizówka truskawki kosztują 11 zł za kilogram. W ubiegłym tygodniu owoce można było kupić w cenie 6-7 zł/kg.

W Białymstoku - Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe ceny truskawek oscylują w granicach 6-8 zł/kg, podobnie jak w zeszłym tygodniu.

Na Rolno- spożywczym rynku hurtowym we Wrocławiu za kobiałkę truskawek trzeba zapłacić 8-14 zł. Ceny truskawek wzrosły.

Ceny wzrosły także w Podkarpackim Centrum Hurtowym Agrohurt S. A. w Rzeszowie. Truskawki obecnie kosztują 8 -10 zł za kilogram.

W Bydgoszczy na targowisku hurtowym Mewat truskawki sprzedawane są w cenie 5-6 zł/kg, podobnie jak w ubiegłym tygodniu.

Analiza serwisu powstała na podstawie oficjalnych cen truskawek podanych przez wybrane rynki hurtowe w dniach 4 –9 lipca.