W Centrum odbędzie się spotkanie z blisko dwudziestoma regionalnymi winiarzami, którzy zaprezentują wszytko to, co oferują ich winnice.

- To świetna okazja do podsumowania kolejnego udanego winiarskiego roku i działalności naszego Centrum - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Lubuscy winiarze nie marnują czasu i część z nich już może pochwalić się młodym winem. Po okresie zbiorów rozpoczyna się praca w piwnicach.

Według organizatorów imprezy lubuskie wina są coraz lepsze, o czym świadczy m.in. fakt, że wiele z nich każdego roku zdobywa nagrody na prestiżowych i międzynarodowych konkursach.

- Ten rok pokazał, że nasze winnice wzbudzają zainteresowanie wielu turystów, a codzienna działalność Centrum ma wpływ na wzrost zainteresowania tym zjawiskiem. Spotkanie będzie doskonałą okazją do podsumowania działalności i pokazania, jak bardzo potrzebna była placówka, która kompleksowo promuje winiarstwo w regionie - zaznaczyła marszałek.

Podczas piątkowej imprezy w Zaborze odbędą się wykłady, prelekcje i degustacje, także tradycyjnie podawanej w tym dniu gęsiny. Każda pełnoletnia osoba, która tego dnia odwiedzi Centrum będzie miała możliwość wziąć udział w degustacjach trunków powstających w województwie lubuskim. Impreza rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do 20.