Wczesna Gama
Rzodkiewka Gama wyhodowana w Spójni Nochowo za swoje walory otrzymała Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jest odmianą wczesną, plenną i wyrównaną, przeznaczoną do wiosennej i jesiennej uprawy pod osłonami i w gruncie. Gama ma zgrubienia okrągłe, w kolorze jaskrawoczerwonym. Miąższ jest biały, o delikatnym smaku i nie wykazuje tendencji do parcenia. Listki są krótkie, co pozwala na łatwe pęczkowanie.

Papryki do gruntu
Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Wiesława Legutki ze Smolic jako jedyna krajowa firma od 4 lat oferuje asortyment odmian papryki do uprawy w odkrytym gruncie. Hodowcami większości tych odmian są naukowcy z SGGW. W tym roku asortyment odmian powiększył się o kolejne dwie, przeznaczone głównie do uprawy amatorskiej. Są to Robertina i Rokita. Robertina jest odmianą wczesną, plenną i wierną w plonowaniu. Owoce, w kolorze ciemnoczerwonym, z silnym połyskiem, dojrzewają równomiernie. Rokita jest również wczesna, o bardzo długich owocach (12–18 cm), czerwonych, nieco ostrych w smaku. Obie odmiany są niskie, dzięki czemu nie wymagają podpór i związanych z tym nakładów.

Apis i Adam
Apis F1 i Adam F1 to nowe, atrakcyjne odmiany pomidorów. Apis F1 jest odmianą karłową, wiotkołodygową, średniowczesną, bardzo plenną, doskonałą do przetwórstwa, ale także do bezpośredniego spożycia. Owoce są kuliste, dość duże, twarde, bardzo kształtne, czerwone. Co interesujące, Apis można wysiewać wprost do gruntu. Adam F1 to odmiana wysoka, przeznaczona do uprawy w gruncie. Jej owoce nadają się do długotrwałego przechowywania po zbiorze (nawet przez 20 dni po zbiorze zachowują jędrność, smak i wygląd) i jest to pierwsza polska odmiana pomidora wysokiego o takich właściwościach. Rośliny są wysokie, wymagają palikowania i prowadzenia najlepiej na 2 pędy.

Nowe cebule
Kupując nasiona, warto zwrócić uwagę na dwie nowe odmiany cebul z Nochowa. Są to Wojka i Ławica. Pierwsza jest odmianą  średniopóźną, druga późną. Cebule Wojki są kuliste, średniej wielkości, o łusce ciemnożółtej, dobrze przylegającej. Nadają się do mechanicznego zbioru i długiego przechowywania. Cebule Ławicy są średnioduże, kuliste, wyjątkowo wyrównane, o żółtej łusce, dobrze przylegającej. Odmianę cechuje mała podatność na mączniaka rzekomego i odporność na urazy mechaniczne.

Do gruntu i pod osłony
W sklepach nasiennych będzie można kupić wiele nowych odmian ogórków do uprawy gruntowej i pod osłony. Do gruntu przeznaczone są Piast F1 i Poznański F1. Obie odmiany są bardzo wczesne, plenne, odporne na parcha dyniowatych. I Piast, i Poznański nadają się do kiszenia i konserwowania. Do uprawy pod osłony przeznaczone są dwie nowe odmiany: Bursztyn F1 i Karat F1. Bursztyn F1 jest odmianą partenokarpną, bardzo wczesną, plenną, genetycznie pozbawioną goryczy.                                            

Źródło: "Farmer" 22/2006