Umowa z UNIVEG będzie dotyczyła szkoleń przeprowadzanych zdalnie przez firmę Syngenta w zakresie wprowadzania programów IPM oraz bezpiecznej obsługi i stosowania środków ochrony roślin. Dodatkowo hodowcy otrzymają dostęp do narzędzi firmy Syngenta takich jak Heliosec i Operation Pollinator.

UNIVEG będzie kupować, w imieniu supermarketów, produkty rolne od hodowców biorących udział w projekcie oraz czuwać nad realizacją zasad programu przez hodowców. Współpraca opiera się na pilotażowych umowach pomiędzy grupą UNIVEG i Syngenta, w tym na bardzo udanej współpracy pomiędzy obydwiema firmami i hodowcami włoskich winogron stołowych.

- Cieszymy się z możliwości rozpoczęcia współpracy w grupą UNIVEG, która tak samo jak my jest zaangażowana w ideę zrównoważonej produkcji wysokojakościowej, bezpiecznej, przystępnej cenowo żywności. Pracując razem będziemy wspierać lokalnych hodowców w całym regionie w spełnianiu wymogów stawianych przez supermarkety i konsumentów oraz w realizacji wartości dodatkowej w ich gospodarstwach - powiedział Martin Kodde, szef Food Chain Engagement EAME firmy Syngenta.