Blok tematyczny związany z zagadnieniami agrotechnicznymi składać się będzie z 3 bardzo ciekawych wykładów. Szczególnie na wysłuchanie tej części Konferencji zapraszają nasi agrotechnicy

Pierwszy rozpocznie się o 12:15 i poprowadzi go dr hab. Jarosław Potarzycki, z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Naukowiec skupi się na zagadnieniach związanych z nawożeniem, a dokładniej podpowie „Jak zwiększyć wykorzystanie azotu?”

Kolejny rozpocznie się o 12:50 jego tytuł to: Wapno i wapń – wpływ na glebę i roślinę. Poprowadzi go dr hab. Witold Szczepaniak, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Naukowiec skupi się nie tylko na zagadnieniach związanych z wapnowaniem, omówi także rolę wapnia jako składnika pokarmowego.

Po tych dwóch wykładach o godzinie: 13:15 – 14:00 odbędzie się dyskusja z udziałem prelegentów i moderatora z „Farmera” na temat bieżących problemów w uprawach.

Natomiast już po obiedzie 14:45 – 15:30 prof. dr hab. Marek Korbas, kierownik, Zakład Mikologii, z Instytutu Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu podpowie jak układać skuteczny program ochrony zbóż i rzepaku.

Wszyscy prelegenci będą także udzielać indywidualnych porad i będą pełnić dyżury przy „stolikach eksperckich”. Zapraszamy do korzystania z tych możliwości.

Nie zarejestrowałeś się jeszcze. Zrób to dziś!

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wcześniejszej rejestracji online lub telefonicznej. Zgłoszenia przyjmujemy do 5 listopada >>> Zobacz, jak się zarejestrować

 

Pełną agendę konferencji znajdziesz TUTAJ