Jakość materiału siewnego zdaniem Duczmala musi być dobra mimo nie najlepszej pogody w 2011 r., bo wymuszają to europejskie przepisy nasienne.– Nie powinniśmy odnotowywać braków na rynku. Jest co prawda, pewien problem z kiepskimi plonami kukurydzy w innych krajach, np. Francji, nie sądzę jednak, by doprowadziło to do braków rynkowych – dodaje Karol Duczmal.

Rolnicy już kupują ziarno na nowy sezon. KWS LOCHOW POLSKA obecnie ma sprzedane już 65 proc. materiału siewnego, którym dysponuje na sezon wiosna 2012. – Bardzo duże zainteresowanie jest pszenicami jarymi. Odmiana MONSUN (przewódka) jest w ofercie sprzedażowej już od listopada 2011, ponieważ rolnicy od wielu sezonów obsiewają tą odmianą pola po burakach i kukurydzy w terminie późnojesiennym ze względu na wyższe plony. Nasze jęczmiona jare KWS OLOF, MERCADA, TOCADA i VICTORIANA również cieszą się sporym zainteresowaniem - mówi Bartosz Rudzki z KWS LOCHOW.

Rudzki podkreśla, że jeżeli producenci rolni chcą mieć do dyspozycji określoną odmianę, powinni już teraz zamówić materiał siewny. – Ze względu na trudne, mokre żniwa w 2011 roku, kwalifikowanego materiału siewnego zbóż jarych może zabraknąć – dodaje Bartosz Rudzki.