Tym samym wszystkie gatunki zbóż ozimych, są już reprezentowane zarówno przez tradycyjne odmiany populacyjne, jak i plenniejsze od nich heterozyjne.

W ofercie Saaten Union są trzy mieszańcowe odmiany chlebowe pszenicy ozimej: Hybred F1, Hymack F1, Hystar F1.

Hybred F1  – jak zapewnia firma, charakteryzuje się dobrą tolerancją na choroby w tym także fuzaryjne. Ponadto, dzięki temu że rośliny mają bardzo obfity system korzeniowy mogą korzystać z wody obecnej w głębszych warstwach gleby, przez co odmiana jest bardziej odporna na okresowe susze i wierniejsza w plonowaniu.

Hymack F1 jest odmianą średnio późną o dużej tolerancji na choroby podstawy źdźbła. W opinii firmy nadaje się zwłaszcza do uprawy w monokulturze, oraz do siewu bezpośredniego. Rośliny wykazują małą podatność na wyleganie, a ziarno na porastanie.

Hystar F1 to najnowsza propozycja z tej hodowli. Powtarza takie cechy jak wysoka plenność i tolerancja na choroby grzybowe. Jej odporność na stres wywołany suszą jest natomiast wyższa, ponieważ poza silnie rozbudowanym systemem korzeniowym, bardzo wcześnie się kłosi i wcześnie dojrzewa. Może więc w większym stopniu wykorzystać wodę z zapasów zimowych do wykształcenia ziarna. Wczesna dojrzałość do zbioru sprawia, że jest świetnym przedplonem dla rzepaku ozimego.

Saaten Union jest jedyną firmą nasienną która oferuje w Polsce nasiona mieszańcowych odmian pszenicy ozimej.